Yapı Kredi Ek Hesap Başvurusu, Ek Hesap Faizi Nasıl?

Yapı Kredi Ek Hesap Başvurusu. Yapı kredi Bankasına bağlı hesabınızda bakiye yokken bankanın size tanımlamış olduğu bir kredi türüdür. Esnek hesap olarak veya kredili mevduat hesabı olarak tanımlama gerçekleştirilmektedir. Esnek hesabınız ile pos cihazlarından alışveriş yapabilir, fatura ödeyebilir, kredi ödemenizi veya kredi kartı borcu gibi ödemelerinizi yapabilir, gerçekleştirebilirsiniz.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: Ek hesaplarda faiz oranları normal kredilere göre nispeten daha yüksek olabiliyor. Ancak bu hesaplarda ödeme gecikmesi olduğunda hemen icraya vermeye yanaşmıyorlar. Evvela size birkaç ay süre tanıyorlar. Hatta bazı bankalar bu ek hesaplar her daim ekside olsa bile icraya vermek yerine faizini talep ediyorlar ve bu faizler ödendiği müddetçe herhangi takibata girişmiyorlar. Yine de siz banka hesap açılış sözleşmesindeki hükümleri detaylıca inceleyiniz. Her banka bu konuda farklı uygulamalar ile piyasada barınıyor. Eğer hukuk ve bankacılık bilginiz az veya yok ise herhangi bir avukata müracat etmenizde ve sözleşmenizi ona okutup incelettirmenizde fayda var.

Esnek Hesap Başvurusu Nasıl Gerçekleştirilebilir?

Hesabınızın tanımlı olduğu şubeye başvurunuzu güncel gelir belgeniz ve nüfus cüzdanınız ile beraber gerçekleştirebilirsiniz.

Esnek Hesaba Faiz İşler Mi?

Esnek hesabı kullandığınız gün ile ödeme yapılan güne kadar günlük faiz işlemektedir. Her ayın son günü hesap kesim günü olarak belirtilir ve bir sonraki ayın 15’ine kadar oluşan asgari faiz oranını ödemeniz gerekmektedir. Ödemediğiniz takdirde gecikmeye düşersiniz..

Esnek Hesabınıza Olan Borcun Ödemesini Nasıl Gerçekleştirebilirsiniz?

Esnek hesabınıza olan borçların ödemesi hesabınıza para girişi olduğu zaman hesabınızdan otomatik olarak tahsil edilmektedir. Esnek hesap bilgilerinize ise internet bankacılığı, mobil şube veya ATM üzerinden istediğiniz herhangi bir saatte ulaşım sağlayabilirsiniz.

Esnek Hesap Nasıl İşlemektedir?

Vadesiz mevduat hesabınızın tüm özelliklerini taşımak ile beraber esnek hesabınızda bakiye yokken kullandığınız tutar ile beraber hesabınız eksi bakiyeye düşmektedir. Hesaba yatırılan paralar veya hesaba olan para girişleri ile beraber borç bakiyenizden düşmektedir.

Hesabınıza Bağlı Esnek Hesabınıza Ait Banka Kartına Nasıl Başvurabilirsiniz?

Hesabınıza ait bir banka kartınız var ise zaten esnek hesap içinde ayrı bir banka kartı başvurusunda bulunmanıza gerek kalmamaktadır. Esnek hesap tamamı ile sizin hesabınıza bağlı olarak işlem görmektedir. Ancak daha önce banka kartınız yok ve tüm işlemlerinizi internet bankacılığından yapıyor ve bir banka kartına ihtiyaç duyuyorsanız banka kartı talepleriniz için farklı kanallardan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Banka kartı başvurunuz için isterseniz internet bankacılığına giriş sağlayabilir, başvurular kısmından banka kartı başvurunuzu istediğiniz herhangi bir adrese gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz Yapı kredi telefon bankacılığını arayarak da banka kartı için taleplerinizi iletebilirsiniz. Telefon üzerinden başvuru gerçekleştirmek istemiyorsanız bu işlemi birebir şubeden de yapabilirsiniz. Hesabınızın bağlı olduğu şube şartı bulunmadan size yakın olan bir Yapı Kredi şubesinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

NOT: Ek hesapları açtırmak için bankaya ilave bir sözleşme ibraz etmeniz gerekebilir. Bunun için banka hesabınızın bağlı olduğu şubeye giderek ek hesap başvurunda bulunmak istediğinizi ifade etmeniz yeterli olacaktır. Banka yetkilileri gereken prosedürleri 1 gün içerisinde yerine getirip aynı gün hesabınızı açacaklardır.

Yorum yapın

Krediler