Yapı Kredi Bankası Taksitçi Kart Avantajları

Yapı Kredi bankasının müşterilerine özel olarak sunduğu kart tipleri arasında son zamanların en çok rağbet gören kart tipinin bu kart olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle alışverişlerde taksit yapmayı seven müşterilerin çok fazla rağbet gösterdiği Yapı Kredi Taksitçi Kart tipinin içeriği hakkında bilgiler sunalım.

Master Card alt yapısını kullanan bu kart tipi ile Master Card tipinin geçerli olduğu tüm mağazalarda peşin fiyatına taksit yapma fırsatını bulabilirsiniz. Ancak bu kart tipinin BDDK tarafından belirlenen taksit seçeneği bulunan ürünler için geçerli olduğunu belirtelim. Yani elektronik veya cep telefonları için taksit seçeneğinin geçerli olmadığını belirtelim.

100 TL ve üzerinde yapılacak olan alışverişlerde taksit imkanı sunan bu kart tipine Yapı Kredi şubeleri üzerinden, mobil bankacılık üzerinden veya internet bankacılık hizmetleri üzerinden kolayca başvuru yapabilirsiniz.

Taksitçi Kart avantajları

Yapı Kredi Bankasının anlaşmalı olduğu 200 Binden fazla üye iş yerinde bu kart tipi ile kolayca alışveriş yapma şansınız bulunmaktadır. Yani 200 Binden fazla üye iş yerinde bu kartı kullanacağınız zaman bankanın sizlere sunmuş olduğu ekstra taksit seçeneklerini ve 0 faizli taksit seçeneklerinden faydalanma şansını bulmuş olacaksınız. World Card üye tipinde bulunan bütün imkanların bu kart tipinde de bulunduğunu, bu yüzden de bu kart ile dilediğiniz World üyesi iş yerlerinden kolay bir şekilde alışveriş yapma fırsatınız bulunmaktadır.

Yapı Kredi Taksitçi Kart kimler başvuru yapabilir?

Yapı Kredi bankası müşterisi olanların mobil bankacılık üzerinden veya internet bankacılığı üzerinden kolayca başvuru yapabilirsiniz. Bunun dışında Yapı Kredi Bankası müşterisi olmayan kişilerde bu karta başvuru yapmak için bankanın şubelerini veya internet bankacılığı üzerinden kart tipine başvuru yapmanız gerekmektedir.

Taksitçi limiti ne kadardır?

Yapı Kredi Taksitçi Kart tarafından müşterilerine özel olarak sunulan bu kart tipinin limiti konusunda bankanın sizlere belirlemiş olduğu limit geçerli olacaktır. Yani kart tipinizin limiti gelirinizin 4 katı oranına kadar limitle belirlenebilir. Örnek vermek gerekirse 4 Bin TL maaşı olan kişilerin Yapı Kredi Taksitçi limitinin en fazla 12 Bin TL olacağını belirtmek istiyoruz. Ancak burada daha önce yapmış olduğunuz kredi kartı ödemelerinin ve kredi çekim ödemelerinin kart limiti konusunda etkili olacak unsurlar arasında olduğunu belirtelim.

Yapı Kredi Taksitçi Kart faiz oranları

Bankanın üye iş yerlerinden yapacağınız taksitli alışverişlerde sizlere herhangi bir faizi sunmayacak olan banka diğer iş yerlerinden yapacağınız ve sizlerin ekstra olarak talep ettiğini taksit seçeneklerinde 3 takside kadar % 1.83 oranında faiz sunacaktır. 3 taksit seçeneğinin dışında ekstra 3 taksit daha yapmak istediğiniz zaman bankanın % 1.21 faiz oranı sunacağını belirtmek istiyoruz.

İşte Yapı Kredi bankası tarafından sizlere sunulan Taksitçi kart hakkında merak ettiğiniz soruların cevapları ve tüm detayları.

Yorum yapın

Krediler