Vakıfbank İnternet Bankacılığı

Türkiye’nin üç büyük devlet bankalarından biri olan Vakıfbank internet bankacılığı konusunda kendisini geliştirmiş en iyi bankalardan biridir. Oldukça kolay işlem seçenekleri ile herkesin rahatlıkla kullanabileceği sistem ile şubeden yapılabilecek bankacılık işlemlerinin birçoğu yapılabiliyor.

Vakıfbank İnternet Bankacılığına Nasıl Giriş Yapılır

Bankaya internet bankacılığı ile giriş yapılabildiği gibi cep telefonları üzerinden mobil uygulaması kullanılarak müşteri numarası veya kimlik numarası ile giriş yapılabiliyor. Parola bilgisi de girildikten sonra cep telefonuna gelen şifre ile sisteme giriş sağlanıyor.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Hesap İşlemleri

Vadeli yada vadesiz TL yada döviz cinsinden bankada bulunan tüm hesapların yönetimin yapıldığı internet sitesi üzerinden işlem yapmak istenilen hesap seçiminden sonra hangi işlem yapılmak istendiği belirtiliyor. Bu aşamada Vakıfbank internet bankacılığı hesap açma, hesap kapatma, para transferi, hesaplar arası para transferi, hesap vadesini bozdurma gibi işlemler yapılabiliyor.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Havale ve Eft İşlemleri

Havale işlemleri banka dahilinde olduğu için saat sınırlaması söz konusu olmadan işlem gerçekleştirilebiliyor. Ancak EFT (elektronik fon transferi) işlemleri için başka banka şubeleri söz konusu olduğundan ve Merkez bankası onayından geçeceği için hafta içi mesai saatleri dahilinde yapılması gerekiyor.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Fatura Ödemeleri ve Otomatik Ödeme Talimatı

Sisteme girildiğinde sitenin sol tarafında bulunan ödeme seçeneklerini tercih edildikten sonra elektrik, doğalgaz, İski, telefon, eğitim, resmi daire ödemeleri, okul kayıt ödemeleri, vergi, harç vb. ödemeler gerçekleştirilebiliyor. Herhangi bir fatura ödeme işlemi yapıldıktan sonra karşınıza seçenek olarak otomatik ödeme talimatı verin ibaresi gelir uygun gördüğünüz taktirde bu seçeneği tercih edebilirsiniz yada yine ödemeler seçeneğinden otomatik ödeme talimatı ver menüsü ile talimatlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu aşamada sizden istenen sadece abonelik numaralarınız olacaktır.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı ile Kredi Talebi ve Kredi Ödemesi

Vakıfbank kredilerinden yararlanmak için şubeye kadar gitmeye gerek olmadığını belirtebiliriz. Vakıfbank İnternet Bankacılığı üzerinden kredi başvuru yapabilir, çekmek istediğiniz rakamı ve ödeme planınızı görüntüleyebilirsiniz. Bu işlem için Bankadan daha önce kredi kullanmış olmanız yeterli oluyor. Bu durumda banka sizi tanığı için herhangi ek bir belge talep etmeden krediniz onaylanıp hesabınıza istediğiniz kredi bakiyesi tanımlanır. Bu işlemlerin dışında bankadan kullanmış olduğunuz krediyi ödemek için yine internet bankacılığı sayesinde şubeye kadar gitmeden işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Hesabınızda bulunan nakit ile hem kredinizi hem kredi kartınızı bu internet bankacılığı ile ödemek mümkün diyebiliriz.

Yorum yapın

Krediler