Vakıfbank Arı Hesabı, Avantajları, Faiz Oranları

Her banka müşterisine hesabındaki parayı gecelik olarak değerlendirme amaçlı bir hizmet sunuyor. Farklı isimlerde telaffuz ediliyor olsa da hepsinin amacı aynı. Bu değerlendirme olayını Vakıfbank Arı Hesabı ile müşterilerine sunuyor. Adından da anlaşılacağı üzere çok çalışkan olan Arı’dan esinlenilmiş. Özellikleri mevduat hesabı olan kişilerin tercih edebileceği Vakıfbank Arı Hesabı sizler için oldukça avantajlı olabilir. Zira zaten paranız hesabınızda duruyorsa neden burada da kazanmasın değil mi?

Vakıfbank Arı hesabını müşterilerinin hizmetine sunarken en önemli avantajı bu hesapta bulunan paranızı istediğiniz zaman çekebilmeniz. Havale veya eft’ye konu edebilmeniz ve bununla birlikte paranızın vadesinin bozulmaması. Ayrıca göndereceğiniz paralara ayrıca bir masraf ödemesi yapmak zorunda olmamanız. Bunun için hesabınızda sürekli para bulunduruyorsanız bu hizmete almanız size kazandırır kaybettirmez. Bu hesaptan faydalanabilmeniz için ilk defa arı hesabı açtıranlar ve döviz yatıranlar bir kez faydalanabiliyor.

Vakıfbank Arı hesabı üzerinden hesap işletim ücreti alınmadığı gibi ileri dönemler için vereceğiniz para gönderim işlemleri ve swift işlemleri için talimat veremiyorsunuz.

Arı Hesabı Faiz Oranları

Vakıfbank Arı hesap TL bazında olabilirken aynı zamanda döviz kurları üzerinden de gerçekleştirilebiliyor. Bunun için farklı para birimlerine farklı faiz uygulaması yapılıyor. TL mevduatınız için tanışma faiziniz yüzde 24, Dolar için yüzde 5, Euro için ise yüzde 2 olarak belirlenmiş ve bu faiz oranları tanışma faizleri olduğu için bu oranlardan faydalanabilme süreniz 100 gün ile sınırlı. Yani sürekli verilen oranlar değil. 100 günün sonunda banka belirlemiş olduğu faiz oranları üzerinden işlem yapıyor. İsterseniz bu süre sonunda bu hesabınızdan vazgeçebiliyorsunuz.

Hesap Açılışı Nasıl Yapılıyor?

Aynı zamanda bir yatırım hesabı olan Vakıfbank Arı Hesap  açılmasını isteyen kişilerin Vakıfbank Şubesine başvurması ya da Çağrı merkezi aracılığıyla yapması gerekiyor. Vakıfbank Çağrı Merkezi Numaramız 0850 222 07 24. Ayrıca isteyenler İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılıktan bu hesabı anında açabilirler. Yatırım hesabının 09:00 ile 17:00 saatleri arasında olanları aynı gün saat 17:00’den sonra olanların ise bir sonraki iş günü yatırımları çalışmaya başlıyor. İstediğiniz zaman da para çekimi yapabiliyorsunuz.

Anında Hesapta

Gecelik olarak yapılan yatırımınıza işletilecek olan faiz tutarı gün sonunda yapmış olduğunuz yatırım tutarı üzerinden hesaplanıyor ve ertesi gün hesabınıza yansıtılıyor. Kazanılan faiz tutarı üzerinden de vergi kesintisi yapılıyor. Vergi kesintisi oranı ise TL için yüzde 5, Euro ve Dolar için ise yüzde 20.

Hesap Açılışında Limit Bulunuyor mu?

Vakıfbank Arı Hesap açılışı yapılmasının ardından gecelik olarak değerlendirilebilmesi için en az bin TL ile bin dolar ve bin Euro yatırılması gerekli. Daha düşük tutarlar için gecelik faiz işlemez. En yüksek limitler ise 1 milyon Lira, 1 milyon Dolar ve 1 milyon Euro.

Kısaca Vakıfbank Arı Hesabı

  • İlk 100 gün için tanışma faizi
  • Kolay ve hızlı hesap açılışı
  • Eft-Havale gibi para gönderimi masrafsız
  • Hesap İşletim Ücreti Yok
  • Bin TL, Euro, Dolar Alt Limit
  • 1 Milyon TL, Euro, Dolar üst limit
  • Gecelik faiz işletimi
  • İşletilen Faiz bir gün sonra hesabınızda

Vakıfbank Arı Hesabı ile ilgili olarak ayrıntılı bilgi almak için Vakıfbank’ın resmi sayfası https://www.vakifbank.com.tr/vakifbanktan-ari-hesabi.aspx?pageID=1331

Yorum yapın

Krediler