Türkiye Finans Katılım Bankası Vadeli Hesap Faiz Oranı (Kar Payı)

Birikimleri iki farklı yatırım aracı kanalı ile değerlendirme hususunda Türkiye Finans Katılım Bankası kanalı ile kar zarar ortaklığı çerçevesi için de vade sonu getiri paylaşılması sonrasında Katılma Hesabı ile güvenli bir kira geliri sunan Kira Sertifikası gibi işlem çeşitleri bir arada olarak hizmet sunuyor.

Vadeli Hesap Nedir?

Katılım bankacılığı açısından bir ilk olan hesap ile birikimler çok sayıda farklı yatırım aracı ile değerlendirilmesi sonucunda oluşuyor. Banka diğer banka çeşitleri arasında kurulmuş olduğu günden bu yana hızlı bir şekil de büyüme kaydetmesi ile bireysel yatırımcı ile ticari yatırımcı ve yatırım kredisi alanında ki başarı ve müşteriye yönelik sürdürmüş olduğu bankacılık hizmet şartları ile artı haneler de olan bir banka olarak şekilleniyor Ayrıca yüksek kar payı getirisi sonucu ile faydalanma olanağı sağlaması durumu olan bir hesap türüdür.

Hesap İçeriği ve Banka Özellikleri

Bu hesap ile birikimlerin tamamı yatırım hesabı tercihinize göre 31 – 181 gün vade ile yada yıl sonu ödeme seçenekleri ile belirli aralık için de olacak şekil de katılma hesabı üzerinden değerlendiriliyor. Doğru ve güven alternatif yaratımı ile yatırım araçları için de çalışarak avantaj sağlayacak kar payı getirisi elde edilmesi bu şekil de sağlanıyor. Banka diğer bankalar arasında kurulduğu günden bu yana hızla büyüme kaydetmesi ile bireysel, ticari ve yatırım kredisi alanında ki başarı ve müşteriye yönelik sürdürmüş olduğu bankacılık hizmet şartları ile artı haneler de olan bir banka olarak şekilleniyor

Banka Çalışma Prensipleri

Para transfer işlemleri ile belirlenmiş olan saat 16:30 itibari ile olması ve bu saat sonrası yapılan işlem ile bir sonra ki güne sarkıyor. Döviz transfer işlemi için de 3 gün için de tamamlanır.

Yurt dışına yapılacak olan döviz transferleri için de yine aynı bilgi karşı taraf kanalı ile talep edilerek işlem tamamlanıyor. Transfer yapılacağı banka için swift kodu bilinmiyor ise ilgili banka tarafından bulunmuş olduğu şehre ait ilk üç harf giriliyor. Ayrıca liste içerisinde banka bulunması ile işlem gerçekleştiriliyor.

Online Hesaplama Yapın

Türkiye Finans Katılım Bankası müşterilerine para yatırma sonrasındaki hesaplamalar için online hizmet veriyor. Çevrim içi olarak bağlanacağınız hesaplama sayfası size gerekli bilgilerin girilmesi neticesinde hesaplama yapıyor. Hesaplama araçları tüm döviz kurlarını ve altın üzerinden yapılmasına olanak veriyor. Fakat buradaki rakamlar kesin değil tabi. Banka müşterilerine sadece gösterge niteliğinde sunuyor.

Türkiye Finans Katılım Bankasının vadeli hesabına altın yatırımı yapmayı düşünen müşteriler bu işlemi en az 92 gün süre ile yapabilirken en az altın miktarı ise 50 gr ve üzeri olarak limit koymuş.

Yorum yapın

Krediler