TEB Vadeli Hesap Faiz Oranı

Birikim yapmak kolay değildir. Kolay olmadığı gibi bu birikimi saklamak ve değer kaybetmemesini sağlamak gerekir. Evde saklanan bir birikim zamanla değer kaybeder. Değer kaybetmesi bir kenara çalınma riski taşır ve birikim sahibi kişiye tedirginlik yaratır. Bu koşullar da yapılacak en doğru karar bu birikimi bankaya vadeli hesap açarak yatırmak. TEB Vadeli hesap bu paranın üzerine belli bir oranda faiz gelmesini sağlar. Para bu şekilde değer kaybetmez. Her hangi bir kayıp ya da çalıntı olayı yaşanmaz. Para sahibi kişi kendini daha rahat hisseder.

 Vadeli hesap Nasıl Açılır

 Vadeli hesap açmak için hesap açılacak bankanın her hangi bir şubesine üzerinde vatandaşlık numarası kimlik kartı ile gidilerek açılır. Kaç aylık vadede seçeneğine paranın yatırılacağı belirlenir ve para faiz getirisi ile bankaya yatırılır.

 Vadeli Hesap Açmak İçin Neye Dikkat Edilmeli

Elde olan birikimden en iyi şekilde faydalanmak için bankada vadeli hesap açmak en iyi yöntemdir. Bunu yaparken iyi bir banka seçilmeli. Seçilen bankanın vadeli hesap faiz oranlarına da bakmak gerekir ki en iyi faiz oranı seçilsin. Böylece paranın getirisi yüksek olsun. Para ne zaman lazım olacak ise vade seçeneği ona göre belirlenmeli. Vadeden önce para çekilir ise faiz kaybı oluşacaktır.

 TEB Bankasında Vadeli Hesap

TEB yani açılımı ile Türk Ekonomisi Bankası Türkiye de bulunan bankalar arasında en güvenilir ve köklü bankalar arasındadır. TEB bankasında vadeli hesap açmak için her hangi bir banka şubesine gitmek yeterlidir. Yalnız giderken kimlik kartı unutulmamalıdır.

 TEB  vadeli hesap faiz oranları yüksektir. Vadeli hesap açtıran müşterilere hoşgeldin faizi  yüzde 25,00 oranında faiz getirisi imkanı sunulmaktadır. Vadeli hesap açarken eğer ki müşteri her hangi bir olasılık söylemedi ise vade sonunda vade de olan para aynı vade süresi ve o gün ki güncel faiz oranına göre güncelleme yapılarak tekrarlanır. TEB bankasının internet sitesinde vade hesaplama aracı ile yatırılacak paranın getireceği parayı da hesaplama imkanı bulunuyor. Hesaplama aracına tutar bilgisi ile vade süresi girmek yeterli.

TEB Vadeli Hesap Faiz Oranlarını ve güncel hesaplamaları yapmak için buradaki sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın

Krediler