TEB Pratik Borsa

TEB pratik borsa, uygulaması Borsa takip ve işlem yapılmasını sağlayan Hisse Senedi, Fon, Döviz alım satım ve izleme imkânı sunmakla birlikte, Pratik Borsa ile tüm piyasa bilgilerine erişim, BİST’ te işlem yapmayı sağlayan ve güncel piyasa yorum ve haberleri sağlayan bir hizmettir.

Pratik Borsa ile piyasa bilgilerine anlık ve hızlı şekilde erişebilmek için tek yapmanız gereken uygulamayı mobil cihazınıza indirmektir. Pratik Borsa ile BIST alım satım işlemi yapabilmek için TEB’de yatırım hesabınızın bulunması gerekir yada hemen başvuru yaparak açtırmanız yeterli olacaktır.

Yatırım Hesabınızı açtınız ve uygulamayı indirdikten sonra ilk defa giriş yapmak için TEB İnternet Şubesi Kullanıcı Kodu/Adı ve Parola bilgilerinizin ardından sistemde tanımlı olan tek kullanımlık şifrenizi yeni acılan ekrana girmelisiniz. Sistem sizi tanımladıktan sonra daha sonraki girişlerinizde kullanmak üzere  6 haneli PIN kodunuzu belirlemenizi isteyecektir. Belirlenen bu şifreyi kimseyle paylaşmayın.

Pratik Borsa ile BIST’de işlem yapabilir miyim?

Pratik Borsa uygulamasına TEB İnternet Şubesi kullanıcı bilgileriyle giriş yapılması halinde hızlı ve pratik biçimde işlem yapabilirler.

Pratik Borsa ile VIOP’ta işlem yapabilir miyim?

TEB’de VIOP hesabı açmak için sözleşme imzalamak üzere en yakın şubeye başvurabilirsiniz. Hesabınızı açtıktan sonra Pratik Borsa uygulaması ile  VIOP işlemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Vadeli Piyasalarda kaldıraç oranları kaçtır?

Vadeli işlem kontratlarında istenen teminat oranları ürün ve borsaya bağlı olarak değişiklik göstermekte olup teminatlarla ilgili tabloya TEB internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Daha detaylı TEB Telefon Şubesinden sırasıyla 3, 1 ve 0’ı tuşlayarak alabilirsiniz.

Veriler Eş-Anlı mıdır?

Uygulamaya TEB İnternet Bankacılığı ile giriş yapmayan kullanıcılar için veriler en az 15 dakika gecikmelidir. Uygulamaya TEB İnternet Bankacılığı bilgileriyle giriş yapan kullanıcılar ise eşanlı Hisse Düzey 1 verilerine ulaşabilmek için paket satın almalıdır. Müşterilerimizin TEB İnternet Şubesi üzerinden BIST için Düzey 1+ ve Düzey 2 bilgileri almaları durumunda veriler eşanlı olarak sunulmaktadır.

TEB Hesap Özetim nedir?

TEB Hesap Özetim, Pratik Borsa için özel olarak geliştirilmiş Portföy Bilgi ekranıdır. TEB Hesap Özetim sayfasında, hesabınızın BIST portföylerinin dağılımını grafik olarak gözlemleyebilir, portfoyünüzdeki hisse senetlerinin ya da kontratların yüzdesel dağılımını grafik üzerinden takip edebilisiniz. Ayrıca Portföyünüzün ve her bir hissenin  anlık değer, maliyet ve potansiyel kar zarar bilgisini görebileceğiniz yatırımlarınızın güncel durumu ile ilgili detaylı bilgiye hızlı ve pratik biçimde sahip olabilirsiniz.

Portföyümü Boşalt nedir?

Portföyümü Boşalt fonksiyonu ile portföyünüzden seçeceğiniz tüm hisse senetleri için BIST’ye piyasa fiyatından satış emri iletebilirsiniz. Satış işleminizin gerçekleştiği fiyat bilgisini İşlemlerim Menüsünden takip edebilirsiniz.

Yorum yapın

Krediler