TEB Hesap Kapatma, İnternet Bankacılığından TEB Hesabı Kapatma

Belli bir dönem bankalar ile çalışan bireyler çalışmaları son bulduğunda ya da banka değiştirdiklerinde eski hesapları ve kartları kapattırmak isterler. Bunların bir külfet oluşturacağını düşünen bireyler hemen ilgili bankanın şubesine gider. Ancak buna gerek kalmadan da hesap ya da kart kapattırmak mümkündür. Türk ekonomi bankasına ait hesaplar da çağrı merkezi, internet bankacılığı ya da şube kanalından kapattırabilir. TEB Hesap Kapatma işlemi için farklı yollar bulunuyor.

Çağrı Merkezinden TEB Hesabı Kapattırma

TEB bankasına ait vadesiz hesaplarını kapattırmak isteyen kişilerin hesabında herhangi bir bakiye bulunmamalıdır. Kuruş bazında da olsa hesapta herhangi bir bakiye olan müşterilerin hesapları TEB çağrı merkezinden kapatılamaz. Eğer banka kartı var ise bu küsuratlı tutar harcanabilir ya da ATM’de çekilebilir. Bunun yanında müşterinin kullanılan ya da kapalı bir kredi kartı var ise bu tutarın o ürüne aktarılarak kapatılması da sağlanabilir. Ancak hesapta para yok ise müşteri temsilcisi onay alarak bu ürünü kapatır. Ayrıca hesabın bir de banka kartı var ise bu da aynı şekilde kapatılır. Müşteri çağrı merkezinde hesabını neden kapattırdığını müşteri temsilcisine iletmelidir.

İnternet Bankacılığından TEB Hesap Kapattırma

İnternet bankacılığından hesap kapama işlemi de çağrı merkezindeki koşula bağlıdır. Yani hesapta herhangi bir bakiye var ise hesap internet bankacılığından da kapatılmaz. Ancak yok ise müşteri bu TEB hesap kapatma işlemini gerçekleştirebilir.  Ancak bu işlem TEB mobil uygulamasından yapılmaz. Tarayıcıdan girilen TEB internet bankacılığı ile işlem sağlanır.

Şubeden TEB Hesabı Kapattırmak

Eğer hesapta herhangi bir bakiye var ise öncelikle gişe bunu müşteriye öder. Eğer gidilen şube hesabın bağlı olduğu şube değil ise müşteriden hesabının kapatılmasını istediğine dair bir dilekçe alınır. Ancak hesabın bağlı olduğu şubeye gidildiyse hesap anında kapattırılır.

Pasif Hale Gelen TEB Hesapları

Türk Ekonomi Bankası’nda 6 ay boyunca hareketsiz kalan hesaplar pasif konuma geçer. Birkaç ay daha sonra da hesap banka tarafından kapatılabilir. Ancak yine de müşteriler kullanmadıkları banka kartı ve hesapları bu kanallardan kapattırmalıdır. Çünkü açık kart ve hesaplar hala aktif müşteri olarak o bankada bilgilerin kalmasına sebep olur.

Yorum yapın

Krediler