TEB Hacizli Araç Satışları

İhtiyacınız olan taşıtı alabilmenin yüzlerce yolunu bulabilirsiniz. Aldığınız aracın modeli, özellikleri, fiziki durumu gibi hususların karşılığı her daim maddi olarak yansıtılmaktadır. Bu durumda alım yapacağınız bütçe öne çıkar. Maddi olarak bütçeniz düşük durumda ise araç alımında kullanabileceğiniz uygun fiyatlı bir alternatif olan  TEB İcralık Araç Satışları ihalesi dijital ortamlarda yapılmaktadır.

TEB Satılık Araçları Nasıl Görürüm

Dijital ortamın yegane ulaşımı olan internet sayesinde  http://www.tebcetelem.com.tr/Icra-Satisindaki-Araclar.aspx  adresine giderek TEB satılık hacizli araçlar listesini inceleyebiliyorsunuz. Burada aracın özellikleri olan model, ihale muhammen bedeli, muhtemel katılabileceğiniz ihale teminat tutarı ve  geçmişini inceleyebileceğiniz plaka numarası bir çok bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Ulaştığınız bilgiler neticesinde almak istediğiniz aracın ihalesine girebiliyor ve netten anlık olarak fiyat teklifinde bulunabiliyorsunuz.

TEB Hacizli Araç Satışı İhalesine Nasıl Girerim?

Sizin mantığınıza yatan bir araç bulmuşsanız ve böyle bir ihtiyacınız bulunuyorsa bu aracı alabilmeniz için yüzde 20 si oranında muhammen bedelin teminat olarak yatırılması gerekiyor. Teminat yatırmak istemeyenler sahip oldukları ya da alabilecekleri kesin ve süresiz teminat mektubunu banka şubesine teslim etmeleri gerekenler arasında. Aracı gerçek ve tüzel kişilikler alabilirken aynı zamanda başkası adına vekalet ile ihaleye girilerek araç alınması mümkün. Tüzel kişiliklerin alım için imza sirküsü ve yetkili olduğunu dair belge ile vekaleti bulunması gerekiyor. Eğer internet üzerinden e-ihaleye girmek istiyorsanız https://esatis.uyap.gov.tr/main/index.jsp adresine giriş yapmalısınız ve ihale tarihinden bir gün önce son saat olan 24:00’ten önce teklif vermelisiniz.

Yatırılan Teminat İade Ediliyor

İhaleye girmeye endişe edenlerin çoğu yatırdıkları teminatın ne olduğu, alıp alamayacakları hakkında olduğu yapılan açıklamalarda belirtiliyor. İhale sonrası aracın alımını yapacak kişi yani ihalenin kaldığı kişi aracın bedelini 7 gün içerisinde yatırması gerekiyor. Burada bankalar KDV mükellefi olmadığı için araca ayrıca KDV ödemesi yapmanız gerekmiyor. Bankanın vereceği dekont fatura yerine geçiyor. Ödenecek olan Tellaliye Vergisi ve Damga Vergisi tescil işlemleri ile birlikte İcra Müdürlüklerince yapılıyor. Teminatı yatıran fakat buna rağmen aracı alamayan kişiler yatırdıkları teminat tutarını geri alabiliyor iken, ihale üzerine kalmasına rağmen satışı almayan kişilerin teminatları bankalara irat olarak kabul ediliyor.

Alacağınız aracın satış bedeli ve diğer masraflarının ödenmesi sonrasında İcra Müdürlüğü alan kişiye teslim evrakı veriyor. Bu evrak ile aracı bulunduğu yerden teslim alabiliyorsunuz. Fakat burada ayrıca belirtmek istediğimiz husus aracın MTV borcu, kaybolmuş araçların ruhsat yenilenmesi, çekici ve aracın oto park ücreti alıcıya ait oluyor. Hacizli araç olmasından dolayı bazı araçların anahtarları da bulunmadığından bu tür masraflar da alıcıya ait oluyor.

Satılan Aracı Görme

E-ihale ile yapılan araçların alımında alıcıların en çok sorduğu hususlardan birisi de aracı görmeden nasıl alabilecekleri. Dijital olarak incelemesini yaptığınız aracı ihale saatinden yaklaşık 30 dakika öncesi sergilenmesi yapıldığından burada incelemeniz mümkün. Bu işi ticari olarak yapan kişiler zaten gerekli bilgi ve ayrıntılara sahip olduğu için burada incelenmesi sonrasında ihaleye giriyorlar. TEB Hacizli Araçlarının örnek fiyatları ise şu şekilde;

2014 Megane 25 Bin Lira
2014 Fiesta 21 Bin Lira
2015 Linea 22 Bin 900 Lira
2012 Jetta 35 Bin Lira
2016 BMW 1. Series 65 Bin Lira
2017 BMW 1. Series 80 Bin Lira
2014 Focus 25 Bin Lira
2013 Focus 25 Bin Lira
2013 Accent Blue 10 Bin Lira

“TEB Hacizli Araç Satışları” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Krediler