TEB Emeklilere Ne Kadar Promosyon Veriyor?

Dünya üzerinde bir çok şubesi bulunan TEB Bankası, Türkiye’de de büyük ilgi gören bankalardan birisi konumunda yer alıyor. TEB Bankası gibi hemen hemen tüm bankalarla emeklilere promosyon verilmesi için ön protokol anlaşması yapıldı. Teb Emekli Promosyon ücreti ne kadar bir bakalım.

ÖNEMLİ NOT: Eğer emekli maaşınız normalde daha yüksek ise ve de daha erken emekliye ayrıldıysanız bu banka için daha avantajlı olacaktır. Eğer böyle bir statünüz var ise; aşağıda yazan promosyon tutarlarından daha fazlasını ya da bunlara ilave ek ayrıcalıklar talep edebilirsiniz. Bunu istemek bir ayrıcalık talep etme anlamına gelmeyip kendiniz kötü hissetmeyiniz. Sonuçta ortada bir ticari/iktisadi ilişki vardır. Bu ilişki rekabet ortamı içinde en makul olan ile kurulur!

Emekliye Promosyon Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak

Emeklilere yapılacak olan promosyon ödemelerinin tarihi netlik kazanmış durumda. Teb Emekli promosyon ödemelerinin Mart ayında yapılması beklenmekte. Bu promosyon ödemelerinin en yüksek ücreti 450 Türk Lirası olarak açıklandı. Emeklilere promosyon ödemeli için toplamda 6 Milyar Türk Lirası ödeme yapılacağı açıklandı. T.C Vatandaşlık numarasının son hanesi 9-7-5 olanlar için ödemelerin Mart ayında yapılacağı, 3-1-8 son haneli rakama sahip olan vatandaşların Nisan ayında, 6-4-2-0 olanların ise Mayıs ayında ödeme alınacağı belirtildi.

TEB Bankası Emeklilere Promosyon Ödemesi

  • TL altında emekli maaş alanlar için 300 TL promosyon ödemesi
  • TL-2.000 TL arası emekli maaşı alanlar için 375 TL promosyon ödemesi
  • 2.000 TL üzeri emekli maaşı alanlar için 450 TL promosyon ödemesi

TEB Bankasının emekliler için hazırlamış olduğu promosyon ödemelerinin bu şekilde olacağı öngörülmekte. Bu TEB emekli promosyon ödemeleri taban fiyat olarak açıklandı. Gün geçtikçe bu fiyatların daha da artacağı bekleniyor. Bankalar emekli müşterileri kaçırmamak adına bu ücretleri daha da arttıracağına inanılmakta.

Hangi Bankayı Seçmeliyim

Tüm bankalarla promosyon ödemesi konusunda protokol anlaşması yapıldıktan sonra Emekli vatandaşlar en çok promosyon ödemesi yapan bankayı kendisi seçebilecek. Banka seçimini 3 ay içerisinde gerçekleştirmesi gerekmekte. İstenilen banka seçimi sonra 3 yıllık anlaşma yapılacaktır. Emeklilere Promosyon ödemeleri de Mart, Nisan ve Mayıs aylarında başlayacaktır. Banka ile anlaşıldıktan sonra 3 yıl boyunca herhangi bir başka bankayla anlaşılamamakta. Bunun haricinde banka promosyon ödemelerinin dışında ki tüm maaşlar ATM üzerinden ek ücret ödemeden tek seferde alabileceği öngörülmekte.

Promosyon Ödemesi İçin Yapılması Gerekenler

Emekliler için yapılacak olan promosyon ödemelerinin yapılması için bankayla anlaşıldıktan sonra gerekli tüm işlemlerin yapılması gerekmekte. Teb Emekli Promosyon ödemelerini alabilmek için bu şartlara uymak gerekmekte.

  • 3 yıl boyunca herhangi bir bankayla maaş aktarımı yapılmayacak
  • Kredili mevduat hesabı veya Kredi Kartı alma zorunluluğu olacak
  • 2 adet otomatik ödeme talimatı verilmesi gerekecek

Yorum yapın

Krediler