Taşıt Sigorta Primi Nasıl Aşağılara Çekilir?

Araç sahiplerinin her sene yaptırmak zorunda oldukları trafik sigortası primlerine gelen son zamlar beraberinde birçok tepkinin ortaya çıkmasını sağladı. Bu yüzden de trafik sigortası primi ödemek zorunda olan kişilerin primlerini daha düşük nasıl şekilde ödeyecekleri konusunda çok sayıda soru gelmektedir. Özellikle Trafik Sigorta Primi Nasıl aşağıya çekilir? Sorusu hakkında merak ettiğiniz sorularınızın cevaplarını buradan açıklayalım.

Trafik sigortası olmayan araca ne gibi yaptırımlar yapılır?

Trafik sigortasının yaptırılması ülkemizde zorunlu olan belgeler arasında yer almaktadır. Eğer aracınızın trafik sigortası yoksa ve bir yerde aracınız ile ilgili çevirmeye girmiş iseniz sizleri ciddi sıkıntıların beklediğini belirtmek istiyoruz. Aracınız ile birlikte sigortasız bir şekilde çevirmeye girmeniz durumunda aracınız trafikten men edilerek otoparka çekilmektedir. Bu yüzden bu tarz bir durum ile karşı karşıya kalmamak adına mutlaka ama mutlaka araçlarınızın sigortasını gününüzde yaptırmanız gerekmektedir.

Primi aşağıya çekmenin yolları

Ödemek zorunda olduğunuz trafik sigortanızı daha az bir tutar ile ödemek istiyorsanız yapmanız, öncelikli olarak aracınız ile herhangi bir kazaya karışmamanız gerekmektedir. Sigorta şirketlerinin kazaya karışmayan araçlar ile ilgili %10 indirim uyguladıklarını buradan belirtmek istiyoruz.

Eğer yaşınız genç ise aracı aile büyüklerinizden birisinin üstüne yaptırmanız da sizlere daha az prim ödeme konusunda hizmet almanızı sağlayacaktır. Sigorta şirketlerinin yaşları küçük olan yani genç olan kişilere çıkarttıkları primler ile yaşları daha büyük olan kişilere çıkarttıkları primler arasında uçurum bulunmaktadır. Bu yüzden de böyle bir işlem yaparak sizlerde prim ödemelerini alta çekme şansını yakalamış olabilirsiniz.

Primlerinizi Düzenli Yaptırın

Son olarak ise sigorta primlerinizin düzenli bir şekilde ve aynı firmaya yapılması da araçlarınızın daha düşük tutarlarda sigorta primleri ödemesini sağlamaktadır. Bu yüzden bu belirttiğimiz yöntemleri yaparak sizlerde trafik sigortası primlerinizi daha da aşağıya çekme şansını yakalamış olabilirsiniz.

Araçlarınızın marka ve modellerine göre trafik sigorta primlerinin de yükseliş göstereceğini unutmayınız. 10 yaşında bir araç ile 1 yaşında bir araç için uygulanacak olan sigorta prim uygulamasında fiyat farkı bulunmaktadır.

Sürekli taşıtınız bulunuyorsa bu taşıtın sigorta primini en düşük seviyelerde ödemeniz ve özellikle yakınlarınız için kaza yapmaktan kaçının…

Yorum yapın

Krediler