Senetle Büyükbaş, Küçükbaş Hayvan Satan Yerler

Geçmiş yılların en önemli vadeli ödeme araçlarından birisi olan senet karşılığı her türlü mal alım ve satım işlemleri geliştirilen kredi kartları neticesinde farklı bir ödeme opsiyonu haline döndü. Fakat türlü nedenlerden dolayı kredi kartı sahibi olamayan, kredi kartı sahibi olmak istemeyen kişiler mevcut iken aynı zamanda bu kart limitleri de önem arz ediyor. Büyük değerler taşıyabilen mal alımları için senetle hayvan alımı işlemine başvuruluyor ki bu geçmişten günümüze gelen bir borçlanma yolu.

Senetli satış işlemleri için mutlaka borçlanacak kişinin kefilliği gibi güven vermesi gerekiyor ki işlemleri gerçekleştirilebilsin. Sonuçta her hangi bir kırtasiyeden elde edilebilen bir kağıt parçasına atılan imzalar ile borçlanılırken, yapılan borcun bir teminatı sadece senet üzerinde oluyor.

Konumuzun çok ta dışına çıkmadan asıl merak edilen konu senetle hayvan satışı yapılıyor mu soru başlığında toplanıyor. Evet Türkiye’de senetle büyükbaş, küçükbaş hayvan satışı gerçekleştiriliyor. Bunun için ise en yakınlarınıza bakmanız gerekiyor. Örnek olarak verecek olursak, Konya ilindeki bir çiftçi Van ilinden senetle hayvan alımı yapması neredeyse imkansızdır. Çünkü size hayvanı verecek olan kişi tanımaz, sizin ekonomik alışverişleriniz hakkında bir bilgisi olmaz ve mesafe olarak uzak kalmasından dolayı bu şekilde bir mal verme işleminden uzak kalır.

Hayvan Satış Yerlerini İnceleyin

Son yılların en gözde araştırma mecrası internet hayvan alım ve satım işlemleri içinde ön plana çıkmış durumda. Artan internet kullanımı, akıllı telefonlar ile gücünü birleştirmesinin ardından sosyal medya da bu güce ortak olmuş durumda. Çünkü elde edilen sosyal hesaplar nedeniyle oluşturulan gruplar her türlü mecrada alım satım işlemi ile ilanlarına olanak kılıyor. Ulusal bazda oluşturulan grupların yanı sıra en küçük yerel bölgelere kadar indirgenmesi neticesinde her bölgeye ulaşım internet yoluyla hızlı hale getirilmişken aynı zamanda aranılan ürün ve mallarında detaylı aranmasına neden oluyor. Örneğimize dönecek olursak kişi  kilometrelerce uzaktan hayvan alımı yapmak yerine ikamet ettiği bölgeden yapması daha ekonomik halini alabilir. Zira nakliye gibi masraflardan arınarak alışveriş imkanı bulur. İkamet bölgenize uygun arama kriterleri olan tarzda aramalar sizleri olumlu sonuçlara götürecektir. Örnekte olduğu gibi Konya satılık hayvanlar ya da Konya’da senetle hayvan satan yerler başlığıyla arama yapmak yapılan ilanlara bağlanma köprüsü halini alabilir.

Hayvan satışlarında en önemli ilan noktalarından birisi olma özelliği koruyan internet siteleri de mevcut. Bu siteler üzerinden de ayrıntılı aramalar gerçekleştirebilirken aynı bu siteler üzerinden satmak istediğiniz hayvanlarınızı da satabilirsiniz.  Burada verilen ilanlar ile talep edilen senetle hayvan alımı gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum yapın

Krediler