QNB Finansbank Hesap Numarası Nerede Yazar?

Kısaca hesap numaranıza ait iban numaranızı öğrenebilmeniz için atmanız gereken adımlar; Finansbank Cep Şubesi, İnternet Bankacılığı, ATM’ler, 0850 222 0900 Müşteri Hizmetlerini arama ve klasik yöntem olan banka şubelerine gitme olarak sıralayacağız.

Bankaların kişileri tanımladığı hesaplar numaralar üzerinden yürütülürken para gönderimi yada alımı için bu numaralar önem kazanıyor. Özellikle QNB Finansbank müşterileri hesaplarına para geleceği zaman para göndericiye hesap numarası yada iban numarasını vermesi gerekir. Bu durumda kişi QNB Finansbank Hesap Numarası nerede yazar sorusunu soruyor. Nedeni ise bankanın size tahsis etmiş olduğu banka kartı üzerindeki karışıklık, birden fazla numara olmasıdır.

QNB Finansbank’a ait hesap numaranızı öğrenmek istiyorsanız bunun için uğraşıp, program program gezmenize, uygulamalar indirmenize gerek yok. Bir kaç adımla bankanın size tanımlamış olduğu hesap numarasını öğrenebilirsiniz.

Daha bir kaç yıl öncesine kadar hesap numaraları ile yetinirken bankacılık hayatına giren ulaslararası banka hesap numarası olan iban’ın girmesi ile para gönderim ve alımı için önem arz eden kolaylıklar sağlandı. Öncelikle para alımına neden olacak hesap numaranızın olması iban numaranızın bulunmasına da etken oluyor. Yani iban numarasına çevirecekseniz öncelikle hesap numaranızın bilinmesi gerekir.

İnternet Bankacılığında Yazıyor

İnternet bankacılığı müşterisiyseniz burada sizin avantajınız oldukça fazla. Çünkü hesabınıza ait tüm işlemlerin kontrolünü sağlayabileceğiniz ve yönetebileceğiniz bu ara yüz sayesinde hesabınıza ait tüm sorgulamaları yapabiliyorsunuz. Sadece bunlardan birisi ise QNB Finansbank Hesap Numarası nerede yazar sorusunun cevabı oluyor. Bankacılığa internet üzerinden giriş yaptıktan sonra hesap numaranızı ve buna bağlı olarak iban numaranıza ulaşabilirken yine bu hesabınıza bağlı olan yatırım hesaplarınıza da ulaşabiliyorsunuz. Yani Finansbank hesap numarası öğrenmede birinci adım internet bankacılığı.

Müşteri Hizmetlerinden Alabiliyorsunuz

İnternet bankacılığı kullanıcısı değilseniz hesap numaranızı bulabileceğiniz diğer bir yol müşteri hizmetlerini aramak olabilir. Bunun için müşteri temsilcisine bağlanmanız ve size ait numaranızı istemeniz yeterli oluyor. Bu işlem telefonla olacağı için biraz size zaman kaybı yaşatabilir.

 Hesap Banka Kartınız İle

QNB Finansbank müşterine verdiği kartları farklı ara yüzleri ile ulaşıyor. Bazı kartların üzerinde hesap numarasının altında iban numarası da yazıyor. Buradan öğrenmeniz kolay. Fakat bazı hesap kartlarında sadece 16 haneli numara bulunurken altında ayrıca bir hesap numarası da olabiliyor. Bu durum hesap sahibinin kafasının karışmasına neden olurken hesap numarası arayışına giriyor. Özellikle yanlış hesaba para gelmesi endişesi ile doğru hesap numaraları dahi üzerinde teker teker durulan bir husus. Son tahsis edilen kartlarda genel olarak iban numarası yazılı olarak size geliyor. Burada tüketiciler kendini daha iyi hissediyor ki numarasını görebiliyor.

“QNB Finansbank Hesap Numarası Nerede Yazar?” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Krediler