QNB Finansbank Erasmus Kredisi Nedir?

Erasmus Kredisi; Türkiye’de bulunan fakültelerde eğitimi almasının ardından Avrupa’daki anlaşma sağlanmış fakültelerde yüksek lisans başvurusu kabul edilen TC vatandaşı kişilere verilen kredilerdir. Bu anlamda yüksek lisansa başvuru ile kabul edilmesinde özellikle anlaşma sağlanan üniversiteler üzerinde olması gerekir.

Yüksek lisans yapımında ihtiyacınız olan maddi desteğin sağlanabilmesi için QNB Finansbank eğitim desteğini sürdürüyor. Bu anlamda kredi limiti de yüksek tutulmuş. Bir yıl için 76 bin lira, iki yıl için ise 114 bin liraya varan kredilerin tahsisi söz konusu. Bu sağlanan kredi için teminat istenmezken kişilere uygun faiz oranı sunulabiliyor. Ayrıca eğitim görecekler alacakları Erasmus Kredisi içi kredi tahsis ücreti ödemelerine gerek kalmıyor ki burada kişi lisansını bitirdikten sonra geri ödemeye başlıyor. Yani yüksek lisans süresince kredinin geri ödemesi bulunmuyor.

Erasmus Kredisi Alabilme Şartları

Öncelikli olarak Türkiye’de üniversite bitirmek ve yüksek lisans için anlaşması bulunan üniversitelere yüksek lisan için başvurma ve başvurunuzun kabul edilmesi gerekiyor. BAşvuru ile başvurunun kabulüne dair belgeler ile bankaya başvurulması gerekiyor. Ayrıca lisansa kabul edilen ülkede kişinin üç aydan fazla ikamet ediyor olması kredinin alımına engel.

Alınan kredinin geri ödemesi lisans bitimi sonrası ve en az bir yıl sonra başlıyor. Bu anlamda ödeme vadeniz ise en az 5 yıl ile sınırlandırılmış. Yani beş yılın altında vade oranı ile erasmus kredisi alamıyorsunuz. Banka şubelerinden bu kredi ürünü hakkında bilgi alınabilirken en doğru yol ise 0 850 222 11 18 numara ile Erasmus Kredisi Danışma Hattı.

Erasmus Kredisine Nasıl Başvurabilirim?

Tüm kredilerde olduğu gibi en klasik yöntem banka şubeleri. Size en yakın QNB Finansbank şubesinden bu erasmus kredisi hakkında bilgi alabilirken aynı zamanda anında başvuru da yapabilme imkanlarına sahipsiniz. Fakat burada gerekli belgelerin tanzimi ile yapmanız mantıklı bir yol. Başvuru yaptığınız üniversitenin anlaşmalı üniversiteler içerisinde olduğuna da dikkat etmeli. Bunun için listeyi incelemelisiniz. İlgili sayfaya gitmeniz halinde bu listeye ulaşabilirsiniz. Krediye başvuru ile ayrıntılı bir inceleme yapılıyor ve banka bu inceleme sonrasında size kredinizi tahsis ediyor.Sizde almış olduğunuz kredi ile eğitiminizi tamamlarken, bir yıl sonrasında da ödemelere başlıyorsunuz. Ödemeleriniz ise 5 yıldan fazla olacağı için ayrıca rahat bir ödeme imkanları sunan bir husus oluyor.

Yorum yapın

Krediler