QNB Finansbank Altın Hesabı

Son birkaç yılın gözdesi haline gelen altın hesapları tüm bankalar üzerinden vadesiz hesap niteliğinde açılabiliyor. Bankalar nezdinde açılan altın hesaplarının sahibine kazandırdığı bir çok avantajı bulunuyor. Bu avantajlar saymakla bitmezken, Vadesiz mevduat hesabı açılmasına olanak veren QNB Finansbank Altın hesabı tam sizin aradığınız cinsten olabilir.

QNB Finansbank Vadesiz Mevduat Hesabı

Vadesiz Mevduat niteliğindeki altın hesabınız size faiz kazandırmadığı gibi altın kurlarındaki dalgalamalar neticesinde gram olarak değişiklik yaşanmasa da Türk Lirasına çevrildiği esnada artış ya da yükselişlere neden olmaktadır. Bu dalgalamalar ile birlikte düşük fiyattan aldığınız gram altını yükselmesi sonrasında daha yüksek tutardan satarak kazanç getirmesine neden oluyor ki, dijital bankacılık ürünlerini kullanan  bir çok küçük yatırımcı bu işlemi kullanıyor. Aslında küçük yatırımcı demek doğru olmaz ama genel olarak bu işlemi yapan kişiler küçük yatırımcılardan ibaret oluyor.

Bankalar için önemli bir mevduat oluşturmasından  dolayı hesap işletim ücreti gibi bir masrafınız bulunmuyor. Nitekim güncel olarak çıkan hukuk kararları gereği hesap işletim ücretleri de kaldırılmış durumda.

Altın Hesabında Limit Yok

QNB Finansbank Altın Hesabı açmanız ile işlem yapmanız için bir limit bulunmuyor. Kaldı ki gram olarak alıp satabildiğiniz altını lira üzerinden de yapabiliyorsunuz. Örnek olarak 50 Liralık altın almak ya da satmak gibi.

Açacağınız hesaba fiziki ortamda altın yatırıp alamadığınız gibi alacağınız gram altınlar banka hesabında bulunurken satış yada hesaptan almak istediğinizde hesabınızdaki altın TL’ye çevrilerek sizlere TL olarak iade ediliyor.

Tatil ve Mesai Saati Beklemek Yok

QNB Finansbank Dijital bankacılık ürünlerini kullanan kişilerdenseniz bu hesabın en önemli avantajı 7/24 istediğiniz saatte alıp istediğiniz saatte satabiliyor olmanız. Yani kime ne zaman altın ihtiyacının olacağı belli olmaz değil mi? Enpara.com ile birlikte açılan hesap QNB Finansbank Altın Hesabı açmanızın diğer adı.

Banka nezdinde altın hesabı açmak isteyen tüketicilerin bu hesap için bir para yatırması ve alması zorunlu değil. Hesap açmanız için her türlü kolaylık sağlanıyor. Ayrıca alım ve satım için bir limit olmaması da ayrı bir avantaj.

Çeyrek Altın da Alabilirsiniz

QNB Finansbank altın hesabı ayrıca çeyrek altın almanıza da imkan veriyor. Bu imkanı bir çok bankanın hesabında bulamazsınız. Gram olarak 1,75 olan çeyrek altın alımı banka nezdinde adet olarak görünüyor.

Birer tüketici olarak bakış açınız bilinmez, ancak bankalarda altın hesabı açılması özellikle güvenlik açısından önem arz ediyor. Bunun için QNB Finansbank ya da enpara.com sizler için büyük bir alternatif olarak görünüyor.

Yorum yapın

Krediler