Plaka Kredisi Vakıfbank

Plaka Kredisi Vakıfbank ticari amaçlı kullanılan araç plakaları için tahsis edilen bir bankacılık ürünü. Ticari araçtan kasıt olarak minibüs, özel halk otobüsleri, servis araçları ticari taksilerde bahsediliyor. Yani hususi bir araç için Plaka Kredisi alamıyorsunuz.

Vakıfbank’ın ticari firmalara ve KOBİ’lere sunduğu bir hizmet olan plaka kredisi için başvuru yapabiliyorsunuz. Fakat bunun için resmi olarak dernek, ticaret odası, vakıf yada kooperatiflere üye olunması gerekiyor. Buralara üyeliğiniz yoksa sizlere Vakıfbank Plaka Kredisi verilmiyor.

Verilen Plaka Kredisi ile yeni araç alımları yapma imkanınız var. Bunun dışında bu araçlarınızın bakım ve onarımı için harcayacağınız nakitleriniz için de alabiliyorsunuz. Yani mevcut kullandığınız aracın sonradan oluşan arızası ve rutin bakımlarında kullanabileceğiniz bir krediden bahsetmek mümkün.

Bir çok bankanın plaka kredisi tahsis etmesine rağmen bu anlam müşterilerine hizmet veren Vakıfbank ilk Banka Özelliğini barındırıyor.

Plaka Kredisi Limiti Nasıl Belirleniyor?

Plaka kredisi tahsisinde en önemli husus verilecek kredinin bulunduğu şehir. Bu şehirdeki hattın değeri çok önem arz ediyor. Bununla birlikte kullandığınız araç ta önemli. Ticari bir taksi ile ticari bir otobüsün değeri farklı olduğu için banka bu ayrımı gözeterek sunuyor. Bununla birlikte ticari firmanın çalıştığı hatta önem arz edenlerden. Çünkü iyi çalışan bir hat ile iyi çalışmayan bir hat arasında pahaca değer farkı bulunuyor. Bu farkın belirlenmesinde en önemli husus bağlı olduğu ticari odalar gösterilebilir. Yani alacağınız plaka kredisi, alacağınız otobüs, minibüs, taksi, servis araçları ve dolmuşlar için farklılık gösteriyor.

Taşıt Kredisiyle Plaka Kredisinin Farkı

Araç sahipleri bu hizmet dışında talep ederlerse ayrıca araç kredisi ya da işletme kredisi de alabiliyor. Makalemizi okuyan kişilerin burada kafasının karışmaması için şu şekilde dile getirmek gerek. Plaka kredisi araca verilen bir kredi değil. Bunun için isterseniz taşıt kredisi kullanabilirsiniz ve bu kredi için de ticari bir firma olmak zorunda değilsiniz. Buradan talep ettiğiniz plaka kredisi aracı kullanacağınız hat , bakım ve onarımları için kullanabiliyorsunuz.  Taşıt kredisi ile plaka kredisinin farkı burada belli oluyor. Bir nevi işletme kredisi diyebileceğimiz bu ürüne başvuru yapabilmeniz için Vakıfbank Şubelerine gitmeniz gerekiyor. İnternet üzerinden bir başvuru yapılmış olsa da işlemlerin tamamlanabilmesi için gerekli bir husus.

Yorum yapın

Krediler