Nasıl Hibe Kredisi Alabilirim?

Kendi işini kurmak için talep eden bireylerin en fazla destekçisi hibe kredi kullanmaktır. Avrupa Birliği aracılığıyla kalkınmanın desteklenmesi amacıyla kullandırılan hibe krediler çeşitli biçimlerde kullandırılmaktadır. Bir Takım hibe kredi paketleri geriye ödemesiz hibe kredi olarak kullandırılırken bir takım kredi paketlerinde de faizsiz kredi ya da önce sene geriye ödemesiz kredi benzeri çeşitli birçok avantaj sunulmaktadır.

TÜYO: Hibe kredileri almak için liyakatli olduğunuzu ispat etmek zorundasınız. Yani devletin her önüne gelene bu tür kredileri dağıtmadığını iyi bilin. Yapacağınız işi Türkiye’de sizden başka kimsenin yapamayacağını ve yapacaksa bile sizin kadar verimli, etkili ve doğru şekilde yapayacağınını mesajlarını, sinyallerini vermeniz gerek. Bu durum da çoğu kez nanoteknolojik iş fikirlerinde; yani sağlık ve elektronik bilimi gibi alanlarda olmaktadır. Ancak eğer siyasi referanslarınız güçlüyse ve devlet ile aranız iyi ise tüm bu bürokratik işlemlerin hızlanacağını da ifade etmek gerek. Son zamanlarda organik tarım alanında hibeler göze çarpmaktadır. Yine dikkate değer bir diğer konu bu hibelerin az da olsa başlangıç sermyaesine sahip olan kişilere verildiğini de bilmelisiniz. Yani hiç sermayesi ve taşınmazı olmayan kişilere devletin “al sana para” diyerek bedavadan servet dağıtacağını düşünmeyiniz lütfen.

Nasıl Hibe Kredi Alabilirim?

Ancak hibe kredilerin hudutlu olması ve kullanmak talep eden kişilerde özel kurallar aranması maalesef hibe kredi kullanmak talep ediyorum diyen bireylerin zorlanmasına ne sebeple olmaktadır. Peki, ne türlü hibe kredisi alabilirim diye soran bireylerin neler yapmaları gerekir. Öncelikle hibe kredi kullanmak talep ediyorum diyorsanız önce yapmanız gerekli olan kendinize en yakın İŞKUR merkezine gittikçe açılan teşebbüsçülük kurslarına teşrif etmek olmalıdır.

Bu kurslarda verilen teşebbüsçülük sertifikası çoğunlukla hibe kredilerde aranılan önce kurallar aralarında koltuk alır. Başka Bir Deyişle bu sertifikaya sahip olmanız sizi bir hamle ileriye taşır. Bunun hariç kesinlikle çok güzel bir proje hazırlamanız gerekir. Esasen bu konuyla alakalı hizmet verici birçok proje şirketi bulunmakta olup hibe kredisi projeleri amacıyla özel hizmet vermektedir. Burada mühim meydana gelen bireyin bir afaki tasarı amacıyla değil gerçeğe kolaylıkla dönüşebilecek bir iş fikri meydana geldiğini kanıtlayabilmesidir.

Yorum yapın

Krediler