Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? Günümüzde milyonlarca insanın kredi kartı bulunmaktadır. Kredi kartı kullanım oranının her geçen gün arttığı şu günlerde bazı müşterilerin kredi kartlarının iptal ettirmek istediğini ve bu yüzden nasıl bir yol izleyeceklerini bilmedikleri sık gelen sorular arasında yer almaktadır. Kredi kartı iptali nasıl yapılır? Sorusunun merak ettiğiniz cevaplarını buradan açıklamak istiyoruz.

Bankanız ile görüşün

Kredi kartınızı iptal ettirmek istediğiniz zaman ilk yapmanız gereken bankanız ile görüşme yapmak olacaktır. Özellikle kredi kartınızın iptal edilmesi konusunda bankanızın sizlere ilk başlarda büyük zorluklar çıkartacağını ve aynı zamanda sizlere çeşitli kampanyalar sunduğunu belirtelim. Ancak siz yine de bu durum karşısında kredi kartınızı iptal ettirmek istediğinizi belirtmeniz durumunda banka borçlarınızı ödemenizi veya kredi kartınızda taksitleriniz varsa onların ödenmesini sizlerden isteyecektir. İşte bu durum karşısında ödemelerinizi yaptığınız zaman ve kredi kartınıza borcunuz kalmadığı zaman banka kredi kartınızı otomatik olarak iptal edecektir. Burada sizlere 15 günlük bir kart iptal süresi verecektir. Ancak 15 gün içerisinde banka tarafından devamlı olarak aranacağınızı bilmenizi istiyoruz.

En kısa yoldan kredi kartı iptali

Kredi kartınızı iptal ettirmek istiyorsanız ve banka bu konuda sizlere zorluk çıkartıyorsa belirteceğimiz yoldan kısa bir şekilde kart iptali ettirme şansınız vardır. Bunun için bankanın şubesine gitmenize gerek yoktur. Müşterisi olduğunuz bankanın müşteri hizmetlerini arayarak buradan kullanmakta olduğunuz kredi kartınızı kaybettiğinizi veya çaldırdığınızı belirtmeniz durumunda kartınız anında iptal edilecektir. Kredi kartınızda olan borçları artık bankanız aracılığıyla ödeyerek sizlerde sorunsuz bir şekilde kartınızı iptal ettirme şansını bulmuş olacaksınız. Ancak kısa süre sonra bankanın sizlere yeni bir kredi kartı göndereceğini unutmayınız. Bu yüzden yapmanız gereken bankanın sizlere yeniden göndermiş olduğu kredi kartını kabul etmemeniz durumunda kredi kartınız kısa süre içerisinde iptal olmuş olacak ve artık kullanmak istemediğiniz kredi kartınızın ömür boyunda kapalı olacağını belirtmek istiyoruz. Bu yöntem en kısa yoldan kredi kartınızı iptal ettirmek için sizlere çok önemli bir öneridir. Bu belirttiğimiz yöntemi dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz ve kredi kartınızı iptal ettirebilirsiniz.

“Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Krediler