Kredi Kartı İle CLK Akdeniz Elektrik Faturası Ödeme

CLK Akdeniz elektrik müşterileri abonesi olduğu elektrik saatine bağlı olarak düzenli bir şekilde düzenlenen faturaları ödemeleri halinde kesintisiz hizmet alma imkanına kavuşuyor. Bu ödemeyi yapmadığınız takdirde ise elektrik kesintisine kadar giden bir süreç işliyor. Bu sürecin sonunda ise bir şekilde yine bu ödemeyi yapmakla yükümlüsünüz. Peki CLK Akdeniz Elektrik faturasını kredi kartı ile internetten ödeme mümkün mü, nasıl yapılır bunlara değinelim dedik.

CLK Akdeniz Fatura Ödemesi

CLK Akdeniz bölgesel olarak hizmet verdiği elektrik hizmeti için aylık düzenli bir fatura düzenliyor ve bu düzenlenen fatura da ise ödeme aralığı bulunuyor. Özellikle Antalya başta olmak üzere Isparta ve Burdur ilinde hizmet veren CLK Akdeniz elektrik fatura ödemeleri kredi kartı ile internetten yapılabilirken karşınıza farklı kurumsal firmalar çıkabiliyor. Bu kurumsal firmalar üzerinden yatırmanız halinde sizden hizmet bedeli adı altında ücret kesintisi yapılabiliyor. Bu durum cebinizden fazla para çıkmasına neden olurken fazladan masraf ödemeden de elektriğinize ait abone faturası ödenebiliyor. Burada dikkat edilmesi gereken husus özellikle arama motorlarından girilen sayfaların kime ait olduğu, nasıl hizmet verdiği gibi hususlar ile hakkımızda sayfasının incelenmesidir.

Hizmet Bedeli Alan Firmalar

İnternet üzerinden kredi kartı ile CLK Akdeniz Elektrik Faturası ödemesi alan firmalar fatura tutarının % 2,75 gibi oranında bir hizmet ücreti tahsil ediyor. Bu ücret ise kredi kartınızdan anında kesiliyor. Yani 100 TL fatura ödemesi için 2,75 TL öderken 1000 TL fatura için bu rakam 27,50 TL olacaktır. Bu ücret ödemesi bazı internet sayfalarında ise %  gibi rakamlara çıkabiliyor. Örneğin 4 liralık fatura için 75 kuruş öderken, 20-35 lira arası faturalar için % 9, 250-500 Lira arasındaki faturalar için ise % 7 masraf kesintisi uygulanıyor. Bu masrafı ödemek istemiyorsanız CLK Akdeniz’in kendi sitesinden online ödeme sayfası seçilebilir. Masrafsız ödemelerin ana noktası reklamsız olan sayfalardır. Bu tür kesinti uygulayan firmalar arama motorlarında verdiği reklamlar sayesinde ilk sırada çıkar ve tüketicileri bir anlamda yanıltırlar.

CLK Akdeniz Online Fatura Ödeme

CLK Akdeniz Elektrik Faturası Ödeme Sayfası ziyaret etmeniz halinde hesap numaranız ve işlem sonucunu girdikten sonra gönder menüsü ile ödemeye devam ediyorsunuz. Hesap numaranız yoksa abone numarası ile hesap numaranızı da öğrenebiliyorsunuz. Burada açılan sayfa ile kredi kartı bilgilerinizi girerek elektrik faturanızı ödersiniz ve mağduriyetinizin önüne geçmiş olursunuz.

İnternet Bankacılığından CLK Akdeniz Fatura Ödemesi

Bunun dışında internet bankacılığını kullanıyorsanız yapmanız gereken bankacılık şubeye giriş yaptıktan sonra fatura ödeme menüsünü seçmek ve buradan da ödemenizi hangi hesaptan yapacağınızı yada kredi kartınızı seçmek olacaktır. Bu sayede CLK Akdeniz Fatura ödeme işleminiz de gerçekleştirilebilir. İnternet bankacılığını kullanmıyorsanız fiziki olarak bir banka şubesine giderek de ödemeniz gerçekleştirilir. GÜnü geçen faturalar banka şubelerinden ve internet bankacılığından ödenemiyor.

Yorum yapın

Krediler