KPSS Tercih Ücretleri Nekadar KPSS 2015/2 Tercihleri Ne Zaman Başlıyor?

KPSS Seçim Ücreti-2015/1 KPSS tercihlerinin başlamasına sayılabilir günler kala, seçim yapacak adaylar ilk defa fiyatlı seçim çağı ile karşılaşacak. Peki KPSS seçim fiyatı ne civarı, başvurular ne süre başlayacak, para ne süre yatırılacak? İşte detaylar..

2015/1 TERİCHLERİ YAKLAŞIYOR, İLK ÜCRETLİ TERCİHLERE HAZIR OLUN

ÖSYM, 2014 seneyi KPSS başvuru kılavuzlarının her ikisinde de, KPSS tercihlerinin fiyatlı olacağını belirtmişti.

LİSANS KILAVUZUNDAKİ İFADE
“Sınavdan sonra yapılmış olan ilk yerleştirmede adaydan yerleştirme fiyatı alınmaz. Fakat, bu sınav neticenine ilişkili sonra ifade edilecek bütün yerleştirme işlemlerinde adaydan yerleştirme fiyatı (bir0,00 TL) alınır.”

ÖNLİSANS-LİSE KILAVUZUNDA İFADE
“Sınavdan sonra yapılmış olan ilk yerleştirmede adaydan yerleştirme fiyatı alınmaz. Fakat, bu sınav neticenine ilişkili sonra Merkezimiz aracılığıyla ifade edilecek bütün yerleştirme işlemlerinde adaydan yerleştirme fiyatı alınır.”

KASIM AYI TERCİHLERİ ÜCRETSİZ

Yukarıdaki her 2 rehber maddesinde de yazdığı üzere ilk yerleştirmede para alınmayacaktır. 17-26 Kasım tarihleri aralarında ifade edilecek meydana gelen merkezi alım 2014 KPSS puanıyla yapılmış olan ilk yerleştirmedir ve ücretsizdir. Sonraki yerleştirmelerde ise aday başına 10 TL seçim fiyatı alınacaktır.

KPSS YERLEŞTİRME TERCİHLERİNDEN KİMLER YARARLANACAK?

Memur olabilmek için, 2012 senesinde yapılmış olan KPSS sınavının geçerlilik müddeti ortaöğretim ve ön lisans düzeyindeki adaylar için 27-28 Eylül 2014 tarihlerinde sona ereceğinden kamu müessese ve kuruluşlarının B Grubu Kadrolarına atanmak üzere seçim inşa etmek talep eden adayların bu yıl ki 27-28 Eylül 2014 tarihinde Geçen hafta sonu yapılmış olan KPSS ortaöğretim ve KPSS önlisans sınavlarına kesinlikle girmeleri gerekir.

Memurluk kadrolarına başvuru yapacak adayların, B Grubu Kadrolar için ÖSYM’ce gerçekleştirilecek yerleştirme işlemlerine son başvuru tarihi bakımından imtihana girdikleri öğrenim seviyesinde mezun vaziyette olmaları koşulu aranmaktadır.

KPSS NETICELERI NE CIVARı SÜRE İLE GEÇERLİ OLACAK?

KPSS ortaöğretim ve önlisans sınavının sonuçları sınav tarihinden bu yana 2 yıl geçerlidir. Fakat bu süreler arasında yepyeni bir sınavın yapılamaması halinde, sınav sonuçları, bir sonraki imtihana civarı olabilitesi yüksek olmaya sürdürür. kpsshaberleri.net 2014-KPSS’ye ortaöğretim ya da ön lisans düzeyinden giren adayların izleyen KPSS B Grubu Lisans imtihanına girmeleri şeklinde, KPSS ortaöğretim ya da ön lisans sınav sonuçları sona erer; izleyen KPSS A Grubu imtihanına girmeleri KPSS ortaöğretim ya da ön lisans sınav neticelerini etkilemez.

2015/1 KPSS TERCİHLERİ NE SÜRE YAPILACAK?
KPSS 2015/1 yerleştirme seçim zamanı 22 Haziran-01 Temmuz 2015 tarihleri aralarında başvurular alınacak.

2014 KPSS ve EKPSS sınavlarına girmiş meydana gelen adayların, bu tarihler aralarında müracaatlarını yapmalarını gerekiyor

2015 SENENINDE KAMUYA 74 BİN MEMUR ALINACAK
Orta Vadeli Yazılım (OVP) ile makro büyüklüklerin yanında hükümetin toplumsal amaçları de meydana çıktı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kamuda bu yıl 104 bin birey alınacağını ifade ederek, “2015’te de kamuya 74 bin çalışan alınacak” diye konuştu. Bakanımız Şimşek, gazetecilerin IŞİD nedeni ile bir sonraki dönemde koruma harcamalarında bir yükseliş olup olmayacağına yönelik suallere da “Savunma harcamalarında mühim bir yükseliş öngörülmüyor. 2015’te de öğrenim en kocaman harcama kalemi olacak. Bunu sıhhat, toplumsal güvenlik izleyecek” cevabını verdi.

Yorum yapın

Krediler