İş Bankası Cebe Havale (Cepbank) Yapma, Cep Telefonuna Para Gönderme

İş Bankası müşterileri son dönemde para transferi için hızlı bir çözüm olan cebe havale işlemini yapmaya başladılar. En pratik yönü parayı gönderdiğiniz kişinin hesabının olmasına gerek kalmaması. Uzun hesap numaralarından ziyade herkesin aşikar olduğu cep telefonu numarasına para gönderim işlemi yani İş Bankası Cebe Havale nasıl yapılır? Ayrıntılarına beraber bakalım.

İş Bankasından cep telefonuna para gönderim işlemi internet bankacılığı üzerinden yapabilmek için Para Aktarma, Havale, Cebe menüsü, Bankamatikten yapabilmek için ise Para Transferi, Cebe Havale menüsü seçmeniz gerekiyor. Eğer İş Bankası İşCep kullanıyorsanız Para Aktarma, Havale, Cebe menüsünü de seçebilirsiniz.

Açılan sayfada parayı göndermek istediğiniz kişinin Adı soyadı, cep telefonu numarası ve göndereceğiniz tutarı girerek işlemi gerçekleştiriyorsunuz.

İş Bankası Cebe Havale Ücreti

Bazı bankalar bu işlem için ücret almamasına rağmen İş Bankası cep telefonuna gönderilen para transferleri üzerinden 6 TL masraf kesintisi yapıyor. Yani bu işlem için ödeyeceğiniz ücret ile para gönderebiliyorsunuz. ATM’den Kartlı hesaba yapılan cebe havale işlemi için ise 9 TL ödemekle yükümlüsünüz. Buna rağmen alıcı bu işlem için ayrıca bir ödeme yapmak zorunda değil.  İş Bankası cebe havale İşCep’ten cebe havale masrafı da 6 TL.

Gönderilen Para Nasıl Alınır?

Cep Telefonuna para gelmiş birisi alabilmesi için  İş Bankası bankamatiklerini kullanmak zorunda. Telefona gelen 8 haneli kod ile birlikte ATM’den 24 saat içerisinde bu para çekilmeli. Bankamatik takip menüsü : Kartsız İşlem, Para Çekme, Cebe Havale Para Çekme.  Ayrıca KKTC ATM’lerinden para çekimi mümkün değil. Aksi takdirde göndericiye iade ediliyor. İade edilen para içerisinde ödediğiniz masraf bulunmuyor. Para gönderim ve alım için yaş sınırı ise 18+ olarak belirlenmiş. Daha küçük yaştakiler bu işlemi yapamıyor.

İşbank Cebe Havale Limiti

İş Bankası dijital bankacılık hizmetleri üzerinden günde iki kez en fazla 500 lira, haftada ise dört kez en fazla 1000 lira, aylık ise altı kez en fazla 1500 lira para gönderim limiti bulunuyor. Bu limitler aynı kişiye gönderim içinde geçerli. Para gönderimi için hafta sonu yada mesai saati olması gerekmiyor. Günün her saati gönderim yapıp alabiliyorsunuz. 

İş Bankası cebe havale işlemi sadece TL üzerinden yapılırken, döviz cinsi üzerinden para gönderimi mümkün değil. Ayrıca İş Bankası cebe havale sorgulama işlemine gerek bulunmuyor. Çünkü para gönderilen kişiye SMS ile bilgi veriliyor.

Yorum yapın

Krediler