İlk E-Kredi’yi QNB Finansbank Veriyor

 İlk E-Kredi’yi Finansbank Veriyor

Finansbank, e-Fatura teminatlı krediyle sektörde bir ilki deneyimliyor. Finansbank Müessesesel ve Ticari Bankacılık Evrensel Müdür Yardımcısı Ömür TAN, partner oldukları eFinans’tan e-Fatura hizmeti alan tüzel müşterilerine özel kredi kullandırabildiklerini yorumluyor. Bu meydanda, yenj tebliğiyle 2016 seneyi en başında e-faturaya geçecek yepyeni KOBİ ve ticari alıcılar mühim bir rekabet alanı oluşturuyor, Banka da bu segmentle güzel bir büyümeyi amaçlıyor. Ömür  Tan, Geçen yıl faaliyete sundukları e-Fatura teminatlı kredi projelerini ve hedeflerini şu şekilde anlatıyor:

210 MÜŞTERİYE 330 MİLYON TL

“Bu krediden istifade etmek talep eden firmalar, alacaklı oldukları e-Faturalarını güvence olarak gösterebiliyor, Böylelikle tüzel alıcılar çlacağın vadesini beklemeden fonlanma ihtiyacını karşılayabiliyor. e-Fatura teminatlı kredi talep eden 210 tane müşterimize bir senede toplamda 330 milyon TL fonlanma fırsatı sunduk. Burada bununla birlikte çekici getiri oranlarımız da var.

HEDEF KOBİ’LER

Yeni tebliğle 2014 cirosu 10 milyon TL üzerindeki bütün firmalar da bir Ocakta 2016 itibarıyla e-Fatura mükellefi olacak, Bu paralelde e-Fatura tüketimi yaygınlaşacak. Geliştirdiğimiz hizmetlerle e-Fatura’ya entegre ürün sepetimizi genişletiyoruz.

Hedefimiz, KOBİ’lere ve ticari müşterilere nakit akışlarında rahatlık sağlayarak işlerini büyütmelerinde yardım eden olmak, Yepyeni projelerimiz de olacak.

İlk enbaşta krediyi bu kanaldan verdiğimiz benzeri ileride de kredi değerlendirmesini ve derecelendirmesini buradan yapabiliriz. Bu sistemle firmaların e-defterleri tutuluyor, Bilhassa kocaman müesseselerin tedarikçilerinde, KOBi tarafında rizikosu ek olarak tam olarak göreceğiz,”

Yorum yapın

Krediler