Hayat Sigortası Hakkında Tüm Merak Edilenler

Gündelik hayat ne kadar sıradan ilerlerse ilerlesin her zaman sürprizlerle doludur. Bu sürprizler kimi zaman güzel olsa da kimi zaman üzücü olabilir. Hayat sigortası nedir sorusunun cevabına da bu noktada ihtiyaç duyarız. Günlük hayatta beklenmedik biçimde başınıza gelebilecek ölüm veya sakatlık gibi olaylar sizi ve sevdiklerinizi zor durumda bırakabilir. Fakat bu riskler ortaya çıktığında sevdiklerinizi maddi zorluklar altında bırakmamak için hayat sigortası yaptırabilirsiniz. Sigorta poliçenizde birçok riski teminat altına alarak sevdiklerinizin manevi problemlerinin yanında maddi problemlerle de uğraşmamasını sağlayabilirsiniz. “Hayat sigortası teminatları nelerdir?” sorusunun cevabı ise farklı hayat sigortası türleri kendi içinde farklı teminatlar bulundurur olarak verilebilir.

Dilediğiniz Teminatı Seçin: Benim Seçimim Hayat Sigortası

Benim Seçimim Hayat Sigortası’nın süresi 1 yıldır ve 4 yıl boyunca yenileme güvencesi bulunur. Teminat ve prim tutarları ise kişisel ihtiyaçlara göre belirlenebilir. Prim tutarları; yaşa, teminata ve cinsiyete göre değişiklik gösterir. Benim Seçimim Hayat Sigortası genel teminatları nelerdir sorusunun cevabı ise tamamen sizin taleplerinize göre farklılaşır.

  • Vefat teminatı
  • Tehlikeli hastalıklar teminatı
  • Kaza veya hastalık sonucu gündelik hastane tazminat teminatı
  • Kaza sonucu tedavi masrafları teminatı
  • Kaza sonucu sürekli sakatlık teminatı
  • Hastalık sonucu tam ve sürekli sakatlık teminatı
  • Kaza sonucu vefat teminatı
  • Toplu taşıma aracında kaza sonucu vefat teminatı gibi teminatlardan istediklerinizi seçip poliçenizi oluşturabilirsiniz.

Örneğin; vefat teminatı bu ürünün ana teminatıdır ve sigorta süresi içinde vefat gerçekleşmesi durumunda poliçede yer alan vefat teminat tutarı belirtilen lehtara, belirtilmemişse yasal varise ödenir.

Türkiye’de İlk: Kansere İnat Yaşasın Hayat Sigortası

Cilt kanseri hariç tüm kanser türlerini ilk fazından itibaren kapsayan bu hayat sigortası, kanser hastalığına yakalanmanız durumunda toplu para ödemesi yapılmasını sağlar. Bu süreçte alacağınız maddi desteği ister tedavi masraflarına isterseniz fatura, kredi, kira gibi diğer gündelik masraflarınız için kullanabilirsiniz. Ayrıca satın aldığınız her bir poliçe karşılığında Türk Kanser Derneği’ne 5 TL bağışlanır. Kansere İnat Yaşasın Hayat Sigortası teminatları arasında yalnızca iki tür teminat bulunur. Bunlar da kanser teminatı ve vefat teminatıdır.

Teminat ve prim tutarları da tıpkı diğer hayat sigortası ürünlerinde olduğu gibi teminat türüne, yaşa ve cinsiyete göre değişiklik göstmektedir. Kansere İnat Yaşasın Hayat Sigortası sahibi olan kişiler ayrıca Cigna Finans Ayrıcalıklar Kulübü avantajlarından da yararlanabilir. Sınırsız kullanabileceğiniz 24 saat tıbbi danışma hattı ve online sağlıklı beslenme danışmanlığı, 1 kez kullanabileceğiniz ikinci görüş hizmeti ve yurt dışı tedavi organizasyonu bu avantajlar arasında yer alır.

Sevdikleriniz İçin: Uzun Süreli Hayat Sigortası

 Vefat teminatı ve kaza sonucu sürekli sakatlık teminatı seçenekleri bulunan Uzun Süreli Hayat Sigortası, vefat durumunda ailenize ve sevdiklerinize toplu para ödemesi yapar. Herhangi bir kaza sonucunda ortaya çıkabilecek sakatlık durumunda ise maddi güvence sağlar. Poliçe sonucu ortaya çıkan maddi desteği fatura, kira, kredi gibi ihtiyaçlarınızın yanı sıra hastane masrafları gibi ödemeleriniz için de kullanabilirsiniz. Bu ürünün sigorta primi ise yaşa, teminat tutarı ve yapısına, ödeme periyoduna göre belirlenir. Sigorta süresi ise dileğinize göre 2 ila 49 yıl arası seçilebilir.

Türkiye’de hayat sigortası genelde zorunlu hallerde yapılsa da son yıllarda hayat sigortası yaptıranların oranında artış görülmektedir. Hayat Sigortası sorgulama işlemi ve detaylı bilgi edinebilmek için sigorta yaptığınız şirketten sorgulamanızı gerçekleştirebileceğiniz gibi e-devlet üzerinden de hayat sigortanız hakkında bilgi alabilirsiniz. Sigorta Bilgi ve Gözetim merkezi de hayat sigortası sorgulama işlemi için kullanabileceğiniz alternatifler arasında yer alır.

Yorum yapın

Krediler