Garanti BBVA Satılık İkinci El Araçlar

Bankaların ürünü olan krediler, karşılığı verilmesi gereken borç paralardan ibarettir. Bu anlamda gerçek ve ticari kişilikler beklentileri ve umutları ile finans kuruluşları olan bankalardan kullandıkları Taşıt Kredilerinin geri ödemelerini sağlamakla yükümlüdür. Bu kredi kullanımında banka kendisini güvence altına almak için her ne kadar kredi notuna bağlı gerekli incelemeleri yapıyor olsa da, her ihtimale karşı krediyi verdikleri araca ipotek koymak suretiyle ikinci bir güvenceyi bünyesinde saklama yoluna giderler. Banka verdiği kredi ile alınan araca koyduğu ipoteğe dayanarak ödenmeyen borçlardan dolayı satışa çıkarıyor. Bu yüzden Garanti Bankasından satılık ikinci el araçlar listesini inceleyip beğendiğinizi alabiliyorsunuz.

Alınan Taşıt Kredileri Ödenmezse Ne Olur?

Kişiler Taşıt Kredileri ile almış oldukları araçlarının geri ödemelerini türlü sebeplerle ödeyemez duruma gelebilirler. Bu noktadan sonra banka kişiye icra yoluyla ödenmesi hususuna kadar varabilirken kişinin banka hesaplarına bloke koyma ya da hesabındaki parayı çekebilme hakkına sahip olurlar. Fakat icra ile tahsil edilemediği durumlarda aracın üzerindeki ipoteğe binaen araca el konulur ve icradan satışı ile kalan borcun tahsiline gidilir.

Garanti Bankası İkinci El Araçlarını Nasıl Satıyor?

Banka borçlarına istinaden el koyduğu araçlarını satıp satmama, satarsa istediği bedeller üzerinden satma yetkisine sahip olsa da genel olarak yaptığı ilanlar sonrası en yüksek fiyatı veren kişilere aracın satışını gerçekleştiriyor. Bu durumda bankanın fiyatlarda değişik yapma hakkı her zaman bulunuyor.

Nasıl Alırım?

Bankanın bünyesinde bulunan araçlardan satın almak isteyen gerçek ve tüzel kişilikler bu araçları dijital yollardan inceleyebiliyor ve fotoğraflarına ulaşabiliyor. Bununla birlikte kişi isterse gerekli şartları taşıyor olma şartı ile Garanti Bankası Kredileri kullanarak bu alım işini gerçekleştirebiliyor. Dijital yolla aracın fiziki durumunu kabul eden alıcı araca belirlediği fiyat teklifinde bulunuyor. Araca birden fazla fiyat verilmesi durumunda en yüksek fiyatı veren aracın sahibi olurken banka vergi mükellefi olmadığı için ayrıca vergi ödemesi yapmak zorunda kalınmıyor. Fakat noter ve diğer masraflar alıcıya ait olduğunu hatırlatalım.

Garanti Bankasından satılık ikinci el araçları inceleyebilmeniz için https://www.garanti.com.tr/tr/garanti_hakkinda/garantiyi_taniyin/otomobiller  adresine gitmeniz eterli olurken yine istenildiğinde aracın olduğu il veya şubeye giderek aracı görebilirsiniz ve yetkililerden gerekli bilgileri alabiliyorsunuz.

Garanti Bankasından Satılık Araçlardan Örnek Fiyatlar

2011 Logan Dizel 21 bin
2011 Focus LPG 40 bin
2012 Hundai Era 29 bin
2011 Peugeot  Otomatik 5008 53 bin

“Garanti BBVA Satılık İkinci El Araçlar” üzerine 3 yorum

  1. Garanti Bankasınını elindeki araçlar yeniymiş. Yazınızı okuduktan sonra araç sahibi olduk. Oldukça uygun fiyatlıydı.

    Yanıtla

Yorum yapın

Krediler