Garanti Bankası Para Yatırma ve Çekme Limitleri

Ticari kazançlarını göz önünde tutarak yasal imkanlar çerçevesinde bankacılık işlemlerine olanak veren finans kuruluşları 7-24 işlem yapılmasına imkan verdiği bankamatikler aracılığıyla müşterilerine ulaşıyor. Ürün ve hizmet gamındaki hemen hemen bütün işlemlerin yapılması mümkün hale getirilen Garanti Bankası bankamatikleri para yatırma ve çekme limitleri dahilinde işlem veriyor.

Garanti Bankası ATM Para Çekme Limiti

Yüzlerce şubesi olmasına karşın hemen hemen her cadde başında bulabileceğimiz Garanti Bankası ATM’leri fiziki para çekme işlemlerimiz için birebir işlem merkezi özelliğini koruyor. Özellikle maaşlarını Garanti Bankası şubelerinden alan kişilerin tercih ettiği ATM’lerde günün istediğiniz saatinde işlem yapabiliyorsunuz ve paranızı çekebiliyorsunuz. Fakat yatan maaşınız yüksek olsa da çekebileceğiniz tutarlar kısıtlanmış durumda. Sizin banka ile olan münasebetinize göre farklılık gösterebilse de genel olarak Garanti ATM’lerinden çekebileceğiniz tutar  2 bin lira ile sınırlı. Çekeceğiniz para ister maaşınız, ister nakit avans isterse kullanmış olduğunuz krediler olsun bu limit üzeri çekimlerinizde komisyon ödemek zorunda kalırsınız.

Mantıken çekemediğiniz tutarlar bankada kalıyor diye şikayetçi olunabilir. Fakat burada banka ticari kaygılarını göz önüne alırken aynı zamanda müşterilerini de koruyor diyebiliriz. Banka da ne kadar çok mevduat kalırsa banka o kadar çok para kazanır.

Garanti Bankası ATM Para Yatırma Limiti

Verirken 2 bin lira ile düşük tutarlara imkan veren banka yatırma işlemi için 12 bin lira limitlere kadar çıkarmış durumda. Talebiniz doğrultusunda bu limitleri günlük olarak yatırabilirken, yatırmada kağıt banknotlar geçerli. Çift haneli paralar ile yatılma imkanı verilmiş ki bunun için 10,20,50,100 ve 200 TL paraları yatırabilirsiniz. Bir sonraki para yatırma günü saatiniz ise  gece 00:00 da başlarken 23:59 da bitiyor.

Bankamatikten Kesilen Masraflar

Garanti Bankası bankamatikleri para yatırma ve çekme limitleri üstünde işlem yapmanız isterseniz mümkün. Bunun için çekmek istediğiniz tutarı bankamatikten alırken komisyon çekilmesi için onay vermeniz gerekiyor. Verdiğiniz onay ile kesilen masraf çektiğiniz tutardan kesilebiliyor. Bu kesinti tutarının iadesi için bir başvuru yapmanız mümkün olsa da, başvuru sonucu sizin adınıza müsbet olabilir. Bu anlamda Tüketici hakem heyetlerine başvurular yapılabiliyor. Sizde dilerseniz yapabilirsiniz fakat olumlu bir karar alınmayabilir.

Garanti Bankası Atm Para Çekme ve Yatırma Limiti Yükseltme

Garanti Bankası bankamatikten para çekme limiti 2 bin lira ile bazı bankaları ikiye katlarken bazı müşteriler için de daha düşük gelebilir. Bu düşüklük hem yatırma hem çekme için de yaşanabilir. Bu durumda mevcut limitlerin artırımı için tek muhatap hesabınızın bulunduğu banka şubesi. Bu banka şubesine giderek limit artırım talebinde bulunmanız en doğalı. Yoksa kimse sizin limitinizi durduk yere yükseltmez.

Zamanla ekonomik olaylar ve enflasyon neticesinde bu limitlerin artırımı banka tarafından gerçekleştiriliyor olsa da, sizin ihtiyacınıza cevap verilebilmesi için müşteri yetkilileri ile görüşülmesi önem arz eden hususlar arasında.

 

Yorum yapın

Krediler