Garanti BBVA Hesap Bakiyesi Nasıl Öğrenilir? Ekstre Hesap Özeti Öğrenme

Garanti Bankası Hesap Bakiyesi Nasıl Öğrenilir? Hesap Bakiyesi öğrenme için bilgi ve kartınızın son dört hanesini yazın, Ekstre bilgilerinizi öğrenmek için ise Ekstre yazıp kartınızın son dört hanesini yazdıktan sonra 3340’a SMS gönderin.

Garanti Bankasının müşterilerine verdiği sınırsız hizmetlerden bir tanesi de bilgi servisi. Bankanın verdiği ürünlere ait hesap özeti öğrenme birden fazla yolla yapılan bir işlem. En pratik olanı da cepten sorgulama. Sorgulamanın adresi 3340 numarası. Anında bilgi servisinin Garanti Bankası bünyesindeki verdiğiniz mevduat hesabı için olabilirken kullandığınız Bonus Card, Flexi, Money, Miles & Miles ve American Express card hesap özeti sorgulaması yapabiliyorsunuz.

SMS ile Hesap Özeti Sorgulama

Sorgulamanın amacı hesap hareketleriniz sonrasında güncel bilgilere ulaşmak. Anında ilgi servisi SMS ile veriliyor. İstediğiniz bilgilerde SMS yoluyla geliyor ki tüm işlemler hızlı gerçekleşiyor. Kredi kartınız ya da hesap kartınızın hesap özetini öğrenmek istiyorsanız kartınızın son dört hanesini bilgi yazdıktan sonra yazıyorsunuz ve 3340 a gönderiyorsunuz. Sorgulama sonrası kartınızın yada hesabınızın kullanılabilir limiti, biriken bonuslarınız dönem için yapmış olduğunuz harcama tutarı ve ekstrenizin son kesim tarihini cep telefonunuza istemiş oluyorsunuz.

Ekstre Bilgilerinizi Sorgulama

Bu işlemi ekstre yazıp yine son dört hanesini ekleyip yine aynı numara 3340, a gönderirseniz bu durumda kredi kartınızın ekstrede belirtilen borç tutarını, bununla ödeyeceğiniz asgari tutarı, son ödeme tarihi ile kalan borcunuzu cep telefonunuza alabiliyorsunuz. Tüm bu hizmetler için ise SMS göndereceğiniz telefon numarası Garanti Bankası sisteminde kayıtlı olması gerekiyor. Başka telefon numaraları ile gönderim yapmanız halinde size cevap gelmez. Bu durum tamamen güvenlik amaçlı atılmış bir adım. Numara değişikliği yapmışsanız banka şubelerinden ve paramatiklerden numaranızı güncelleyebiliyorsunuz.

SMS Ücretlendirme

Garanti Bankası anında bilgi servisi SMS ücreti kadardır.Bu ücret kullandığınız GSM hattının ve kullandığınız hat paketinin özelliğine göre değişiyor. Bu servisten yararlanmak için kullanılan GSM hatları da Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell oluyor. Yurt dışı hesaplarınız için bu sorgulama mümkün değil.

İnternet Bankacılığından Sorgulama

Hesap özetinizi ve bilgilerinizi öğrenmenin bir diğer yolu da Garanti Bankası internet bankacılığı üzerinden oluyor. Bunun için internet Bankacılığınızın açık olması gerekiyor. Kredi Kartı kullanıcılarının bu hizmeti alabilmesi için bankada mevduat hesabı olması ve kullanıma açtırılması gerekir. İnternet şubesine giriş sonrası size tanımlı olan Kredi Kartı hesapları yatırım ve döviz hesaplarınız hakkında bilgi alabilir bunlar için limit düzenlemeleri de yapabiliyorsunuz.

Telefon Bankacılığından Sorgulama

İnternet şube kullanımız yoksa SMS ile öğrenemiyorsanız bu hizmeti alabilmeniz için bir diğer yol 444 0 333 telefon bankacılığıdır. Bu numara arandıktan sonra telesekreter yönlendirmeleri ile yine telesekreter yardımı ile hesap özetini ya da hesaplarınıza ait bakiyeleri sorgulama yapıyorsunuz. Dilerseniz müşteri hizmetlerine bağlanarak canlı olarak destek alabilmek mümkün. Alo Garanti 444 0 333 numara ile müşteri hizmetleri desteğini sağlıyor.

Yorum yapın

Krediler