Garanti BBVA Altın Fiyatları

Altın alım ve satımına konu aracı olarak bir bankayı seçebilirsiniz. Burada borsanın açık olduğu mesai saatleri içerisinde uygun makas farkları ile alım satım söz konusu iken borsanın kapanması ile artan makas fiyatı ile karşılaşıyorsunuz. Yatırımınızı döviz yada altın kuru üzerinden yapmak istiyorsanız seçeceğiniz Garanti Bankası Altın Hesabı ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Altın önemli bir yatırım aracı. Zira binlerce yıldır bu özelliğini kaybetmedi. Bu özelliğini de hiçbir mecraya kaptırmayacak gibi. Yatırım amaçlı olarak bankaların kurları dikkate alınarak takip altına alınabilir. Bu bankalardan bir tanesi de önemli bir müşteri potansiyeli olan Garanti bankası.

Garanti Altın Fiyatlarını Takip Etme

Garanti Bankası altın fiyatlarını güncel olarak takip edebileceğiniz sayfa https://www.garantibbva.com.tr/doviz-kurlari adresi üzerinden yapılıyor. Bu sayfa üzerinde başta altın olmak üzere dolar, euro ve ingiliz sterlini gibi para ve döviz kurlarının Garanti Bankası alım ve satım fiyatlarını görebiliyorsunuz. Eğer Garanti Bankasının dijital bankacılık ürünleri arasında bulunan internet bankacılığı yada mobil bankacılığı kullanıyorsanız buradan giriş yaparak ta döviz kurlarının takibini gerçekleştirebiliyorsunuz. Diğer tüm bankalarda olduğu gibi Garanti Bankası da altın alım satımı arasında bir fark uyguluyor. Bu fark elbette ticari kuruluş amacıyla elde edilen bir misyon. Bu sayede banka zarara uğramamış oluyor ve kazanç sağlıyor.

Yatırımcıya Kazanç Sağlıyor

Özellikle küçük yatırımcıların sürekli takip ettiği ve alım satım yaparak ciddi paralar kazandığı altın alım satım işlemi Garanti Bankası altın fiyatları üzerinden kazanç sağlayanlar arasında. Kişi hesabındaki nakit para ile yatırım hesabına altın alımı yapıyor ve düşük tutarlardan alınan altın yükselen fiyatlar ile satışa konu ediliyor. Bu sayede yatırımcı aradaki fark ile kazanç sağlıyor ve altın fiyatlarını düşmesini bekliyor. Burada kişinin takip ettiği ise Garanti Bankasında oluşan fiyatlar. Çünkü hesabı ve parası burada olduğu için mecburen bu mecradan takibi söz konusu.

Alım ve Satım Araçları

Garanti Bankasının internet bankacılığı yada ATM leri üzerinden altın alımı yapabiliyorsunuz. Bununla birlikte satışı da mümkün. Vadesiz hesabınızda bulunana paranız ile bu alım yapılabiliyor. Garanti Bankası altın hesabı sayesinde bir gramdan 3 bin grama kadar altın alımı ve satışı söz konusu. Bu sayede hesabınız ve altınınız daha güvenli oluyor. Altın için işçilik maliyetinin olmaması, güvencede kalması ve istediğiniz saat diliminde satışa konu edilmesi nedeniyle Garanti Bankası altın hesapları her zaman tercih edebileceğiniz bir yatırım aracı.

Garanti Mobil Bankacılık ile Anında Altın Alın ve Satın

Garanti Mobil Bankacılık sayesinde yatırım hesabı açan kişilere daha iyi hizmet vermek amacıyla bazı imkanlarda sağlanıyor. Bu sayede günlük olarak döviz kurlarında olduğu gibi altın fiyatları da cebinize SMS ve mail yoluyla gelebiliyor. Bunun yanında internet sitesinden de takip edebiliyorsunuz. Bu sayede Garanti Bankası Altın fiyatları öğrenme süreci yaşıyorsunuz ve yükselen fiyatlar ile satışa konu ederek yeni kazançlar sağlayabiliyorsunuz.  Bu durum elbette tüketicinin en çok tercih etme sebeplerinden birisi oluyor.

Yorum yapın

Krediler