En Düşük Maliyetli Konut Kredisi Bulma Yöntemleri

 Konut sahibi olmak birçok kişinin hayalleri arasında yer almaktadır. Bu yüzden  eğer sizlerde konut almak istiyorsanız ve bu konuda en az faizi nasıl ödeyeceğiniz konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız, sizlere en düşük konut kredisi bulma yöntemleri ve konuda yardımcı olmaya çalışalım.

ÖNEMLİ UYARI: ARKADAŞLAR BU KONUDA KESİNLİKLE DİKKAT ETMENİZ GEREKEN ŞEY; SİZLERE EN UYGUN FİYATLIYI SUNDUĞUNU İDDİA EDİP DE SATIŞ ORTAKLIĞI KOMİSYON ORANINI BİNDİRİP SADECE ANLAŞMALI OLDUĞU KURULUŞLARIN TEKLİFLERİNİ SUNAN SİMSARLARDIR. AMAN BÖYLESİNE ÖNEMLİ BİR KONUDA PARANIZI KAPTIRMAYIN.

EKLEME: BAZI KREDİ KARŞILAŞTIRMA SİTELERİ SADECE ANLAŞMALI OLDUKLARI BANKALARIN ANLAŞMALI OLDUKLARI KREDİ TÜRLERİNİ SERGİLEMEKETEDİRLER. BUNLARA KARŞI UYANIK OLUNUZ VE ASLA İNTERNET BİLGİSİ İLE YETİNMEYİNİZ. Bu sitelerin isimlerini vermeyeceğim ancak siz bazılarını tahmin ediyorsunuzdur. Bilinçli bir vatandaş olup bunlara prim vermeyiniz.

TÜYO: Konut kredileri pandemi başında devletler tarafından peynir ekmek gibi dağıtılıyordu. Bu treni kaçıranlar şimdi üzgün. Gerçi o vakitlerde de millet ev, arsa fiyatlarını uçurdu. Yani kazanan vatandaş değil sermayedar oldu. Ancak bence gelecek yıllarda benzeri trenler yine gelebilir. Çünkü dünya bu pandemiyi atlatsa da insanoğluna kızgın doğa virüslerle sürekli atağa geçecek görünüyor.

Güncel faiz oranlarını yakından takip edin

En uygun faiz ile konut kredisi çekmek isteyen müşterilerin yapması gereken güncel faiz oranlarını yakından takip etmek olmalıdır. 2018 Yılının Nisan ayında baktığımız zaman konut kredisi faiz oranlarının son 9 Yılın en yüksek faiz oranları ile karşımıza çıktığını belirtelim. Özellikle ülkemizde konut alım sayısının her geçen gün artması beraberinde faiz oranlarının da artmasına neden olmaktadır. 120 aylık vade sayılarının 240 aya kadar çıkması da konut almak isteyen kişi sayısında ciddi oranda bir artış yaşanmasına neden oldu.

Bu yüzden sizlerde uygun konut kredisi türleri hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz yapmanız gereken sitemizde bulunan güncel faiz oranlarını takip ederek en uygun konut kredisini hangi bankaya en uygun şekilde vermektedir, bunun tespitini yapmak.

Karşılaştırma yapan siteleri kullanın

Kullandığınız bankanın hesaplama araçları yerine sizlere bütün bankaların güncel konut kredisi faiz oranları hakkında bilgi verecek sistemleri kullanarak konut kredisi türünde bilgi sahibi olabilirsiniz. Gelişen teknoloji ile birlikte bu işlemi yapmak için sadece birkaç dakikanızı ayırarak sizlere en uygun konut kredisi veren bankaların listesine kolay yoldan ulaşabilirsiniz. Fakat komisyon aracılığı ile hizmet veren bu tür sitelerde tahsis edilen kredilerin faiz oranları yüksek olabilir. Bu nedenle bankalar nezdinde verilen faiz oranlarına itibar etmeye çalışın. Ancak dediğim gibi yazımızın başındaki simsar uyarısı burada da aynen geçerlidir. Siz bu sitelerin vermiş olduğu teklifler ile yetinmeyin. Aksi takdirde zararlı çıkabilirsiniz.

Kredi sicil notuna göre konut kredisi veren bankalara bakın

Kredi sicil notunun son derece önemli olduğunu her seferinde dile getiriyoruz. Bu yüzden de kredi sicil notu çok yüksek olan müşterilerin kredi sicil notuna göre faiz oranları ile hareket eden bankaları tercih etmesi gerekmektedir. Bankaların güncel konut kredisi faiz oranlarının yanı sıra sizlere kredi sicil notunuza göre faiz oranlarında da indirim yapacağını ayrıca belirtmek istiyoruz. Eğer konut kredisi çekmek istediğiniz zaman sizlerinde kredi sicil notu bankaların gözünde çok yüksek ise yapmanız gereken bu bankaları bularak onlardan da güncen faiz oranları konusunda teklif almak olacaktır.

Konut kredisi kampanyalarını takip edin

Bankaların dönemsel olarak konut kredisi türünde müşterilerine kampanyalar sunduğunu belirtmek istiyoruz. Eğer sizlerde konut kredisi çekmek için acele etmiyorsanız bu güncel kredi türlerini yakından takip ederek bu konuda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Özellikle faiz oranlarının düşüş yaşadığı dönemler içerisinde konut kredisi faiz oranlarını takip ederek bu konuda daha net bilgi alabilirsiniz.

Aynı zamanda en düşük faizle konut kredisi veren bankaları bulmak için maaş müşterisi olduğunuz bankaya giderek de faiz indirimi konusunda bankadan yardım talebinde bulunabilirsiniz. Bu konuda bankaların sizlere az da olsa bir indirim yapacağını belirtmek istiyoruz. Çünkü aynı bankaya yıllarca maaşınız yattığından ve de ileride de aynı maaşın yatacağından dolayı bankalar böylesine değerli müşterilerini kaçırmak istemezler. Ayrıca kapı gibi güvenceleri de olacağı için daha davetkar yaklaşabilirler.

Banka Şubesine de Sorun

Her türlü kredi alımları için teknoloji sizin yardımınıza koşuyor. Bu tartışılamaz bir gerçek. Fakat internet sitesini kullanmış olduğunuz bankanın online kredisi ile banka şubesinden alacağınız kredinin faiz oranları dahi zaman zaman farklılık gösteriyor. Bu nedenle araştırmakta olduğunuz kredi türü, miktarı, kredi notunuz ve krediye başvurma yolunun da önem arz ettiğini bilmeniz gerekiyor. Çünkü dijital bankacılık ile tahsis edilen kredinin faiz oranı banka şubesinden alacağınız kredi oranından daha yüksek oluyor. Kısaca alacağınız tutar yüksek miktarlarda ise mutlaka araştırmasını yapın ki alacağınız para için geri ödeme tutarlarınız yüksel olmasın. Tabi siz uğraşmak istemez ve bankadan daha zenginseniz o ayrı tabi.

Yorum yapın

Krediler