Bankaya Gitmeden Sıra Numarası Nasıl Alınır?

Bankaların hepimizin hayatında bu denli var olmasının bir getirisi olarak konu ile alakalı olarak pek çok merak edilen soru bulunmaktadır. İlk olarak bankaların hayatımızda bu denli etki etmesinden başlayarak neticede başlığa ulaşma niyeti içerisindeyiz. Öte yandan pek çok insan için bankalar maddi anlamda bir destek sağlaması nedeni ile olsa gerek makul kuruluşlar olarak günümüzde hizmet vermektedir. Özellikle de büyük meblağlar söz konusu olunca pek çok kişi bankaların imkanlarından yararlanmaktadır. Hal böyle olunca da biz de gelen sorulara yanıt vermek istedik.

Bankalar günümüzde pek çok insanın sıklıkla iletişim halinde oldukları kurumlar olması nedeni ile haklarında bu kadar merak edilen soru bulunmaktadır. Öte yandan size hizmet verdikleri gibi aynı zamanda pek çok insana aynı hizmeti vermeleri nedeni ile her kurumda olduğu gibi bankalar adına da belli durumlar baş göstermektedir. Başlıktan da anlaşılacağı üzere bir bankaya gitmeden sıra almak mümkün mü şimdi de bunu ele alacağız? Gelin bir bakalım isterseniz.

Banka Gişe Sırası Alma

Bu soru nereden geliyor derseniz de çağımız artık hızlı olmayı değil belki de gereksiz bekleme sürelerini yok edip bu sayede daha hızlı yaşamayı bizden beklemektedir. Bu denli bir sorunun ana kaynağı bu olabilir. Özellikle de bankalarda ortaya çıkan bekleme süreleri kimileri için çekilmez bir hal almaktadır. Biz de bu sebepten ötürü konu ile alakalı olarak sizlere bilgi verme niyeti içerisindeyiz. Bankada bekleyecek kadar vaktiniz yok ise eğer bu yazıyı sonuna kadar okuyarak buna yönelik bir çözüm var mı yok mu bilgi edinmiş olursunuz. Hadi gelin bir bakalım neleri ele almışız?

Dijital banka hizmetlerinin hayatımıza girmesi sebebi ile bankaya gitmek istenmeyen bir durum haline gelmiştir. Bunların yanı sıra her işlemi bu ortamdan halletmek gibi bir imkanınız da yoktur. Bundan ötürü de bazen her işlemi mobil bankacılık uygulamaları üzerinden gerçekleştirmek pek mümkün olmuyor. Dijitalleşmeden en çok nasibini alan sektörüler arasında bankacılık gelmektedir. İlk olarak ATM’lerin hayatımıza girmesi ardından da web şubelerinin yanı sıra akıllı telefonlara gelen bir uygulama ile pek çok ödemeyi artık internet üzerinden gerçekleştirme hakkımız da doğmuş oldu. Bu sayede insanlar artık bankaya gidip sıra beklemek yerine pek çok işlemi internet üzerinden gerçekleştirmektedir. Bu bakımdan ele almaya devam edilecek olur ise eğer 10 ile 15 sene öncesinde  neredeyse bütün işlemlerin buradan gerçekleşebileceğini söylemek o zamanlar için mümkün gözükmese de artık hayatımızın her yerinde.

Hal böyle olunca da dijital yaşam ile birlikte insanlar artık oldukça fazla işlemi mobil bankacılık uygulamalarını kullanarak rahat bir şekilde gerçekleştirmektedir. Üstelik bu yönü ile bankalarda oluşan yoğunluğun azalmasında da fazlası ile yarar sağlamaktadır. Bundan ötürü de bazı işlemler bunun dışında kalarak sizin şubeye gitmek, sıra numarası almak ve gözü ekrana dikip beklemek gibi süreçleri de beraberinde getirmektedir. Yani birkaç tık ile kolay bir şekilde halledilebilen birçok işlem var iken aynı zamanda sizin şubeye gitmenizi de gerektirecek işlemler yer almaktadır. Biz de tam olarak bankada oluşacak olan bekleme süresini en aza indirmek adına neler yapılacağı ile ilgili bilgileri sizlere için ele aldık.

Cepten şubeye ‘randevu’

Garanti Bankası gerek cep gerekse de internet şubeleri ile pek çok yeniliğe öncülük etmektedir. Bundan ötürü olsa gerek normalde şubeye gidilmesi gerekir iken Garanti Bankasının yeni uygulaması ile randevu alarak sıra numarası alma hakkınız da mevcut bir işlemdir.

Bu amaca yönelik olarak yapmanız gereken ise bir Cep Şubesi üzerinden gelen ekranda ATM/Şube ikonuna basılmalıdır. Daha sonrasında ise buradan randevu işlemlerine bakarak size en uygun olan gün, tarih ve saati seçmeniz halinde işlem tamamlanmış olacaktır. Bu gibi bir işlem sayesinde hem öncelik elde edecek hem de oraya gidip beklemek yerine kendi düzeninize göre işinizi ayarlamış olacaksınız. Elbette ki size  sağlayacağı en büyük getiri de zaman tasarrufu olacaktır. bunlara ilave olarak uygulama deneme süresinde olmasında ötürü bir süre her Garanti Bankası bu hizmeti vermemekte idi.

Bu gibi avantajlar sayesinde hem siz kendi işinizi bırakıp bir daha oraya gidip de zaman kaybı yaşamamış olacaksınız. Özellikle de yoğun çalışan bir kişi iseniz neredeyse bütün işlemlerinizi internet üzerinden halletmek kadar makul bir seçenek olmasa gerek değil mi? Bize kalır ise eğer bu işlem ilerleyen yıllar içinde pek çok bankanın hizmet kapsamı altında olacaktır. Öyle ki gerek müşteri bakımında gerekse de bankalar bakımından yararları bazında ele alınmalı ve bu neticede uygulamaya gidilmelidir. Genel itibari ile sizlere vermek istediğimiz bilgiler bu şekilde idi. Umarız size yarar sağlar. Sağlıcakla kalın. Görüşmek üzere.

Yorum yapın

Krediler