Aynı Gün İçerisinde Kredi Kartı Veren Bankalar

Aynı Gün İçerisinde Kredi Kartı Veren Bankalar. Kredi Kartı dönem dönem insanların kullanmak istemedikleri ödeme aracı. Bunun için borcunu ödedikten sonra kapatanlar veya yeni bir kredi kartına sahip olmak isteyenler olabiliyor. Yada özellikle taksitli alışveriş esnasında çok acil kredi kartına ihtiyaç duyulabiliyor. Tüketiciler bu durumda aynı gün içinde kredi kartı veren bankalar araştırmasına girerken belkide beklentilerin uzağında kalabiliyorlar.

TÜYO: Bankaların neredeyse tümü artık aynı günü geçtik aynı saat kredi verebilecek kadar bürokratik hızlılığa sahip. Ancak bu hızdan faydalanabilmeniz için “mobilize olmalısınız“. Yani teknolojiye ayak uydurabilmeli veya ayak uydurabilmiş tanıdıklarınızı yakınınızda tutmalısınız. Bu sayede banka da size teknolojinin en büyük nimetini sunabilir: Hız!

Hemen Kredi Kartı Veren Bankalar

Öncelikli olarak hemen başvuru ile kredi kartı almak ve kullanmaya başlamak istiyorsanız karşınızda iki seçenek vardır. Birincisi Enpara kredi kartı diğeri ise Akbank Axess kredi kartıdır. Bu kartlara başvuru ve onay süreci sonrasında kartınız size teslim edilir ve kullanıma açılır. Sizde direk harcamaya başlayabilirsiniz.

Kredi kartı tahsisinde en önemli adım elbette kişilerin kredi notlarına bağlı olarak onay alıp almaması. Geçmiş dönemlerde daha rahat ve hızlı bir şekilde kredi tahsisi yapılırken geçen zamanla birlikte kredi kartı borçlusunun artması ile önlem alan BDDK kart verilmesi hususunu da bazı şartlara bağladı. Kişinin bankalardan alışverişlerine kısıtlama getirilmiş olması elbette sistemleri tarafından hemen görülüp reddediliyor. Fakat onaylanan kredi kartlarının basımı aynı merkez üzerinde yapıldığından aynı gün içerisinde kredi kartınıza ulaşmanız neredeyse imkansız. Çünkü hazırlanan kart kurye aracılığıyla size gönderiliyor ki, bu da en azından iki iş günü demek oluyor. Yani başvuru yaptığınız gün kredi kartınıza ulaşmanız mümkün değil.

Kredi ve türlerindeki ürünlerin kullanımı için yasaklı konumunda olabilirsiniz. Fakat kredi kartı tahsisi yapılmasında bankalar bazen istisnalara yer veriyorlar ki, burada kart sahibi olunabilmesi mümkün. Bunun için iyi bir geliriniz olmalı ve gelirinizi beyan edebilmelisiniz. Gerisi bankaya kalmış.

Kredi kartı tahsislerinde yaş sınırı ise 18’den başlıyor. Daha küçük yaşlarda kredi kartı başvuruları kabul edilmiyor ve onaylanmıyor.

Aynı Gün İçerisinde Kredi Kartımı Nasıl Alırım?

Mevcut kredi kartınız bulunuyorsa ve bu kartınız kaybolmuşsa ya da kullanıma kapatılmışsa aynı gün içerisinde kredi kartı almanız için hesabınızın bulunduğu bankaya başvurabilirsiniz. Burada geçici kapatılan kredi kartınız için başvuru yaparsanız size geçici bir kart tahsisinde bulunabiliyorlar. Genel olarak bankamatik kartlarının tahsisi yapılıyor olsa da sizin durumunuza istinaden bankalar yardımcı olabiliyor. Buradan alacağınız kart ile alışverişinizi yapma imkanına sahip olursunuz ve aynı gün içerisinde kredi kartı almış olursunuz.

Sanal Kart Alıp Alış Verişlere Devam Edin

Aynı gün içerisinde kredi kartı sahip olmanın diğer bir yolu da bankanızdan sanal kart alınması olabilir. İnternet  bankacılığını kullanıyorsanız buradan yapacağınız başvuru ile anında kredi kartına sahip olabilirken bu kartınıza da birkaç adımla limit belirleyebilirsiniz. Pos cihazlarından ödemelerde kullanamasanız dahi bu kartınız ile internet üzerinden yapacağınız alışverişlerinize istinaden ödemelerinizi yapmanız mümkün.

İlk Kredi Kartı Başvurum Onaylandı, Ne Zaman Gelir?

Daha önce kart kullanmamışsanız ve ilk kez başvuru yapıyorsanız bu başvurunuzun onaylanması ve kartın size ulaştırılması yaklaşık iki hafta gibi bir süreyi kapsıyor. Tabi burada kart basım merkezi ve bankanın yoğunluğuna bağlı olarak değişirken kişinin ikametine göre bu işlem birkaç gün ile sınırlı kalabilir. Kart tesliminde kurye kullanan bankalar sizlere kart gönderimi ile ilgili ayrıntı bilgiyi SMS kanalıyla verirken aynı zamanda bankanız üzerinden de takip edebiliyorsunuz.

QNB Finansbank’tan Anında Kredi Kartı

Son dönemde el değiştirmesinin ardından vizyonunda da değişikliğe giden QNB Finansbank sahaya sunduğu genç, dinamik çalışanlar ile kredi kartı ürünü pazarlamaya başladı. Bu anlamda kredi notuna dijital yollarla bakan saha çalışanları notu yüksek olan kişiler için ellerinde bulunan mevcut kartları kişilere hemen teslim edebiliyor. Sizde bankadan verilen onay ile anında harcamaya başlayabiliyorsunuz.

Yorum yapın

Krediler