Akbank Telefon Numarası Güncelleme

İnternet Bankacılığının en önemli güvenlik aşaması mevcut kullanımda olduğunuz telefon numaraları. Bu numaralara gelecek giriş şifreleri ile bankacılık hesabınıza giriş yaparak hizmetinizi alabiliyorsunuz. Fakat telefon numaranızı değiştirmeniz halinde size şifre mesajı gelmeyecektir ve bu durumda maalesef bankacılık hizmetlerinden online yararlanamayacaksınız. Bu nedenle sizin mevcutta faal olan telefon numaranız ve sim bilgilerinizin yenilenmesi gerekecektir. Akbank Telefon numarası güncelleme yapmak zorunda olduğunuz bu işlem aslında çok kolay olmasına rağmen sizlere biraz zaman kaybına neden olabilir. Tüketici olarak insanlar bu durumlarda şikayetçi olurlar. Gayet normal fakat sizin güvenliğiniz için önemli bir husus. Bu durumu atlayarak sizlerin bankacılık hesabına giriş yapılması ve sizlerin maddi olarak mağdur edilmenizden çok daha iyi bir husustur. Yani kullandığınız numaraya gelecek şifrenin yada gelmemesi nedeniyle bir zaman kaybetmenizden daha önemli.

Banka Şubesinden Akbank Telefon Numarası Güncelleme

Akbank Telefon Numarası güncelleme  olarak ilk adresiniz Akbank şubeleri. Hesabınızın hangi il yada  şubede olduğunun bir önemi bulunmuyor. Buradan müşteri yetkilisi ile görüşerek mevcut kimliğinizi tescillemenizin ardından yeni telefon numaranızı yada diğer bilgileri güncelleme yapabiliyorsunuz. Sizler için garip gelebilir fakat numaranızı değiştirmemiş olmanıza rağmen GSM firmanızı değiştirdiğiniz de dahi size sms ile şifre gelmesi mümkün değil. Bu durumda da telefon bilgilerinizi güncellemeniz gerekiyor. Mevcut yenileme işlemleri için telefon bankacılığını yada müşteri hizmetlerini aramanız yeterli değil. Çünkü güvenlik nedeniyle böyle bir imkan verilmiyor.

Akbank ATM’lerinden Telefon Numarası Güncelleme

Akbank müşterisi olduğunuza göre internet bankacılığına bağlı olan bankamatik kartınız ile ATM’den giriş yaparak telefon bilgileri güncelleme imkanı getirildi. Son dönemde özellikle GSM firma değişikliklerinin artması nedeniyle müşteriler ile Akbank operasyonel merkezi bazı problemler yaşamak zorunda kaldı. Bu nedenle bu hizmetin bir perdesi de bankamatikler aracılığıyla yapılıyor.

Sık sık numara değişikliği yada şirket değişikliğine gidiyorsanız bankacılık işlemlerinizden mahrum kalmamak adına Akbank Telefon Bankacılığını kullanabilirsiniz. Bu hizmet sayesinde bankacılık işlemlerinizi yerine getirirken yine zamanınızdan olmamış oluyorsunuz. Akbank telefon bankacılığından hizmet almak yada Akbank müşteri hizmetlerine direk bağlanma için daha önce bir makale hazırlamıştık. Burada yazılı bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Yorum yapın

Krediler