Akbank Axess Kredi Kartı Limiti Yükseltme

Akbank’ın müşterilerine sunduğu kredi kartı markası Axess kişinin gelirine göre limitlendirilmiş bir ödeme aracı.  Fakat zaman zaman tüketicinin kullanımına yetmediği durumlar ortaya çıktığında kişiler bu limitleri artırma yoluna gider. Artırmak için de her bankada olduğu şartlar mevcut. Akbank Axess Kredi Kartı Limiti yükseltme işlemi için aslında bir adım atmanıza gerek yok.

ÖNEMLİ AYRINTI: Kredi kart limit güncelleme taleplerinizi internet bankacılığı üzerinden yapabileceğiniz gibi bağlı bulunduğunuz şubeye dilekçe vererek de yapabilirsiniz. Hangi yol daha sağlıklı ve kabul edilme ihtimali açısından daha cazip derseniz ıslak imzalı ve kapsamlı bir dilekçenin şubeye ibraz edilmesini söyleyebilirim. Ancak elbette bu arttırım talebinizin hakkaniyete uygun ve makul olması şarttır. Aksi halde reddedilmenize binaen daha sonradan göndereceğiniz arttırım taleplerinize de şüphe ile yaklaşılmasına yol açabilirsiniz. Bu talebinizi bankacınızla görüşerek ve gelir/gider kalemlerinizi, borç dengenizi gözeterek yapmanız en doğrusu olacaktır.

Harcama Anında Axess Kart Limiti Yükseltme

Axess ve Akbank’ın diğer kredi kartlarını kullanıyorsanız burada harcamalarınız limitiniz dahilinde gerçekleştiriliyor. Yani 2 bin lira limiti olan bir kartınızla 2 bin 1 lira harcama yapmanız mümkün değil. Fakat limit üstü harcama yapma amacıyla post cihazına şifre girmeniz ile birlikte Akbank Müşteri hizmetlerinden telesekreterli bir arama alıyorsunuz. Bu aramayı alabilmeniz için kredi notunuzun durumu ve bankadaki saygınlığınız ve ödeme aralıklarınız önemli. Aksi takdirde arama gelmeyebilir. Gelen arama ile birlikte sizin mevcut kredi kartı limitinizi söylüyor ve ardından yeni kart limitinizi size bildiriyor. Yeni limiti onaylayıp onaylamadığınızı soruyor. Burada onaylama yaparsanız kartınızın yeni limiti hemen artırılmış oluyor. Artan limitinizi anında kullanmaya başlıyorsunuz.

İnternet Bankacılığından Axess Kart Limiti Artırma

Akbank Direkt uygulaması ya da internet bankacılığını kullanıyorsanız kredi kartı limitinizi artırmak çok kolay. Kredi Kartları menüsünden girdiğiniz zaman güncel harcama tutarı, mevcut limitinizi ve kalan limitlerinizi görebiliyorsunuz. Aynı sayfada bulunan kredi kartı limiti artırma menüsü ile istediğiniz rakamı girerek başvuru yapıyorsunuz. Banka sizin yine ekonomik durumunuzu baz alarak size onay veriyor. Yani burada onaylanmaması da mümkün. Çünkü fazla limit girmiş olabilirsiniz ya da bankadaki gelirleriniz bu limiti karşılamıyordur.

Telefon Bankacılığından Axess Limiti Artırma

Akbank müşterisiyseniz mevcut Akbank Axess kart limitinizi artırmanın bir diğer yolu 444 25 25 numaralı telefonu aramak. Buradan ilgili menüye ulaştıktan sonra müşteri yetkilisi ile konuşarak limit artırım talebi yaparsınız. Yine maddi durumlarınız göz ardı edilerek sizin durumunuz incelenir ve güvenlik soruları eşliğinde kat limitinizi yükseltmiş olursunuz.

Banka Şubesinden Axess Kart Limiti Artırma

Mevcut artırma yollarından ziyade klasik bir yol seçerseniz Axess limitinizi artırmak için en yakın bir Akbank şubesine gitmelisiniz. Buradan yapacağınız başvuru ile kart limitiniz artırılır.

SMS İle Axess Kart Limiti Yükseltme

Akbank Axess Kart limitinizi artırmanın en hızlı ve kolay yollarından birisi ise telefonunuzun mesaj bölümü ile talep etmeniz. Bu işlem için LIMIT boşluk KARTIN SON 4 HANESİ boşluk AYLIK GELİR boşluk İSTENİLEN LİMİT yazılarak 4566’ya SMS göndermeniz gerekiyor. Burada geliriniz ve istenilen limit bilgileri önemli. Çünkü yüksek tutar yazarsanız banka sizden ayrıca gelir belgesi talebinde bulunabilir. Bu durumda bu belgeyi bankaya sunabilmelisiniz.

ATM’den Axess Kart Limiti Yükseltme

Akbank’ın hemen hemen her bir köşede bulabileceğiniz bankamatikleri üzerinden kredi kartı limiti yükseltme yapabiliyorsunuz. Bunun için kredi kartınız ile ATM’ye giriş yaptıktan sonra limit yükseltme seçeneği ile ilerleyip yeni limitinizi yazıyorsunuz. Bankanın onayı ile yeni limitiniz kartınıza tanımlanmış oluyor.

Yorum yapın

Krediler