Acil Para Lazım, Kredi Çekemiyorum Diyenlere Altın Öneriler

Acil Para Lazım, kredi çekmek istiyorsunuz ancak bankalar sizlere kredi vermiyor mu, veya daha önce çekmiş olduğunuz krediler yüzünden kredi limitiniz mi dolu? Bu tarz durumlar karşısında acil bir şekilde paraya ihtiyacınız varsa ve bunu bir türlü çözemiyorsanız bu konuda sizleri zor durumdan kurtaracak birkaç ipucu verelim.

Nakit Avans Çekin

Para tedarik ediminde en hızlı yöntem hesabınıza tanınan kredili mevduatlardır (KMH). Ek hesap diye de tabir ettiğimiz bu hesaplar tanınan tutarlar üzerinden düşük faizler ile para çekimine olanak tanır. Hesaba yatırdığınız her para ile ek hesap limitinizin borcu ödenirken aynı zamanda limitinizde artmış olur. Sizin de mevduat hesabınız bulunuyorsa buradaki ek limitlerinizi acil para ihtiyacınızda kullanabilirsiniz. Bu imkanınız bulunuyorsa zaten Kredi Kartınızdan nakit çekimi yapmayı düşünmeyin.

Kredi kartınızda limit varsa onu değerlendirin

Bazı müşterilerin nakit paraya sıkışmaları durumunda en çok tercih ettiği yöntemler arasında kredi kartları gelmektedir. Sizlerde nakit paraya sıkıştığınız zaman, kredi kartınızda nakit çekim işlemlerinin kapalı olması durumunda kredi kartınızda bulunan limiti kullanarak bu konuda yardım alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler hakkında bilgi verelim. Eğer para sizlere anlık olarak gerekiyorsa ve bu durum karşısında gerçekten çıkmazdaysanız kredi kartınız üzerinden alışveriş yaparak onu piyasanın biraz altında satarak kolay yoldan nakit çevirme şansınız bulunmaktadır. Ancak bu durumun aslında geçici bir süreliğine sizleri rahatlatacağını belirtmek istiyoruz. eğer diğer ay olacak ödemelerinizde sıkıntı çekmeyecekseniz bu şekilde nakit sorununu giderme şansını yakalamış olursunuz.

Borç Para İsteyin

Acil nakit para bulmanın en kolay yolu çevrenizden borç para istemenizdir. Genel olarak insanlar yüksek tutarlarda paralar bulamazsınız fakat alacağınız para miktarı küçük tutarlarda ise yakınlarınızdan para isteyebilirsiniz. Kısa süreli ihtiyaçlarınızı anlık olarak giderebileceğiniz akrabalarınız ya da dostlarınız bu konuda size yardımcı olabilirler.

Eşyalarınız Satın

Evinizde işinize yaramayan kullanmadığınız eşyalarınızı satılığa çıkabilirsiniz. Hızlı bir şekilde nakite çevirebileceğiniz eşyaların başında ziynet eşyaları geliyor. Altından yapılmış olan takılar, gümüşler gibi pahada değerli ürünlerinizi anında nakit paraya çevirebilirsiniz. Bu ziynet eşyalarının satımında biraz zarar ediyor olsanız da nakit ihtiyacınızı gidermede etkili bir yoldur.

Parayı nerede kullanacağınız önemli

Eğer iş yerinizde bu nakit parayı kullanmak istiyorsanız devletin sunmuş olduğu hibe kredileri ve teşvik kredilerine başvuru yaparak da nakit para konusunda ihtiyacınızı giderme fırsatını yakalamış olursunuz. Bunun için tek yapmanız gereken işiniz ile ilgili olan bir bölüme başvuru yaparak bu konuda yardım almak olacaktır. KOSGEB ve buna benzer kurumların sizlere sunacağı bu kredi türlerinin çok uygun oranlarla karşınıza çıkacağını belirtelim.

GSM firmaları üzerinden uzun vadeli telefon alın

Aslında çok fazla önerdiğimiz bir yöntem değil ama yine de sizlerin acil nakit konusunda rahatlamasını sağlayacak olan bir detaydır. Bu yüzden cep telefonunu kullanmış olduğunuz hattınız üzerinden cep telefonu alarak bunu nakit paraya çevirme fırsatını yakalamış olursunuz. Bunun için yapmanız gereken kullanmakta olduğunuz cep telefonu hattının mağazalarına giderek hattınız üzerine cep telefonu almak istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır.  Ancak burada şu detayı sizlere açıklamak istiyoruz, almış olduğunuz cep telefonunun fiyatı piyasanın ortalama olarak 400-500 TL gibi üzerinde olacaktır. Satarken de 200-300 TL gibi aşağı rakamlara satacağınızı düşündüğümüz zaman ciddi bir zarar ederek cihazı satacaksınız. Ancak burada sizlere tek avantaj sağlayacak olan durumun ise vade sayısı bakımından 48 aya kadar vade imkanı yapacak olmasıdır. Bu yüzden bu konuda dikkat etmeniz gereken detayın vade sayısında ödenecek olan taksit tutarını iyi belirlemek ve kısa süre içerisinde almış olduğunuz bu cihazın ödemelerini yapmanızdır.

Tefecilere Bulaşmayın

Geçmişten günümüze hızlı para bulma yöntemleri arasında bulunan faiz karşılığı borç para alma işlemi yasal olarak bankalar tarafından yürütülüyor. Fakat piyasada kişilere faiz karşılığı, senet karşılığı para veren kişilerde bulunuyor. Bu kişilerden alacağınız muhtemel paraların geri dönüşleri için yüksek tutarlarda para ödemek zorunda kalırsınız. Bu işlemler için de aldığınız kişiye boş senetlere imza atarak teslim edersiniz ve bu sizi psikolojik olarak yıpratır. Bu nedenle tefecilerden uzak durun diyoruz.

Son olarak ise ipotek gösterin

Eğer size ait taşınmazlar varsa bunları bankalara ipotek göstermek karşılığında uygun faiz oranları ile birlikte kredi çekerek bu nakit ihtiyacınızı giderme fırsatını bulabilirsiniz. Bunu yaparken vade sayısını ödeyebileceğiniz miktarda belirlemeniz gerektiğini özellikle belirtmek istiyoruz.

Tasarruf Yapın

Biz insanlar cebimizde para olduğu zaman geleceği düşünmeden hareket ederiz ve olan paramızı harcama yoluna gideriz. Bu herkes için geçerli olmasa da genel olarak olan bu. İleri ki dönemlerde muhtemel karşınıza çıkacak acil para ihtiyaçlarınızı giderebilmeniz için tasarruflar yapmakta fayda bulunuyor. Sizler nakit olarak birikim yapamıyorsanız bu işlemi kredi kartınızdan kesilerek yapılmasını bankanızdan isteyebilirsiniz. Bu sayede birikim yapmış olursunuz ve sizde ihtiyaç duyulduğu anda bu paranızı çekebilirsiniz.

“Acil Para Lazım, Kredi Çekemiyorum Diyenlere Altın Öneriler” üzerine 8 yorum

  1. Merhaba arkadaşlar “acil paraya mı ihtiyacıniz var porç bulamıyor kredi siciliniz bozuk olduğundan kredi mi çekemiyor yada fahiş faiz oranlarindan mi şikayet ediyorsunuz ödemeleriniz sizleri zorluyomu o zaman bize ulaşın” tarzında reklamlar yapan ve ruhsatı, lisansı olmayan kişilere itibar etmeyiniz.

    Yanıtla

Yorum yapın

Krediler