Acil 1000 Lira Nasıl Bulurum?

Anlık karşınıza çıkan bir yaşamsal nedenlerden dolayı 1000 liraya ihtiyacınız oldu. Bu para ne cebinizde var ne de hesabınızda. Acil 1000 Lira nasıl bulurum? Sorusu olan herkesin incelemesi gerektiği birkaç adım var. Herhalde bu adımlardan sonra istediğiniz miktarı bulur ve harcama nedeninizin önüne geçmiş olursunuz.

ÖNEMLİ UYARı: 1000 lira bulmak için kredi çekmektense bir şeyler satmak daha mantıklıdır. Sahibinden, letgo gibi mecralarda kullanmadığınız ya da az kullandığınız ürünleri satılığa çıkartarak bu ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Yani illa birilerine borçlanıp faizler ödemenize gerek yok.

TÜYO: Şu sıralar devlet fakirlik belgesine sahip olan ve borçlarını ödemekte güçlük çeken vatandaşlara 1000 TL yardım yapmaktadır. Ancak bu yardımı alabilmek için biraz mücadele etmeniz ve sınırları zorlamanız gerekiyor. Maalesef her talep eden vatandaşa bu yardımlar yapılamaktadır.

Bu ihtiyacınızı gidermek için İstanbul veya Ankara gibi büyükşehirlere çöreklenmiş tefecilere müracat etmeyiniz. Bunlar sizi dolandırabilir. Sizden teminat adı altında aldıklarını geri vermeyebilir ve paraya çevirebilirler.

Acil Bin Lira Bulmanın Yolu Eş Dost

Acil para ihtiyacınızın karşılayabileceğiniz en yakın kaynak yakın çevreniz ve akrabalarınız. İş arkadaşlarınız ile aranız iyiyse kısa vadede ve hızlı olarak bin lira bulanın yolu dostlardan istemekten geçiyor. Anne, baba kardeş derken ekonomik durum itibariyle bu parayı küçük miktarda olsa yakın çevreden edinememeniz de normal bir durum. Fakat tercihlerden sadece birisi.

Bedava peynir fare kapanındadır derler. Akraba dışında kimse size bedava peynir vermez. Başka kişiler senetle borç verse bile ödeyemeyip icralık olmanızı ve bu yolla paranızı almak isterler.

Senet Karşılığı 1000 Lira Alma

Genellikle bu tarz işlemler yasal olmayan işlemler olsa da insanların en çok başvurduğu hususlardan birisi senet karşılığı alınan paralardır. Burada maddi işiniz görülmüş olsa da kaybınız yüksek olabilir. Ve senetle para veren kimse bulma ihtimaliniz de oldukça düşük. Fakat yakın çevrenizden böyle birilerinin varlığını öğrenebilir ve kısa vadede hemen acil 1000 liranız olmuş olabilir. Ancak böyle bir para alacaksanız senet karşılığı para verecek olan kişinin faiz almaması ve tefecilik suçunu işlememesi çok önemlidir! Tefecilere bulaşmanızı tavsiye etmem.

Kredi Çekebilirsiniz

En hızlı para bulma yöntemlerinden birisi kredi çekmek. Kredi biliteniz iyi ise size bankalar bu kadar düşük tutardaki parayı hemen verebilir. Bunun için sizden gelir belgesi bile istemeyebilirler, hatta kredi notunuz düşükse bile acil 1000 lira ihtiyaç kredisi verebilirler. Çalışıyorsanız ve maaş bankanız bulunuyorsa zaten bir çok adımı çoktan atlayarak geçmişsiniz demektir.

Eğer siciliniz bozuk ise hattınız üzerinizden kredi çekmeniz mümkün. Mesela Turkcell hattınız var ise buradan doğrudan kredi çekmeniz mümkün. Yok ise de faturalı hattınızdan bir iphone, tablet ya da kolay nakde çevrilebilir ürün alıp bunu ilan sitelerinde satılığa koyabilirsiniz. Bu da sizin için mantıklı olabilir.

Nakit Avans Çekebilirsiniz?

En hızlı acil 1000 Lira para bulmanın yolu nakit avanslar diyebiliriz. Kredili Mevduat Hesabınız (KMH) bulunuyorsa buradan alacağınız bin lira para ile işinizi görebilirsiniz. Aynı zamanda taksitli nakit avans hizmeti de alabilirsiniz ve bu tutarı taksitlerle geri ödeyebilirsiniz. En çok başvurulan yöntemlerden birisi olan nakit avans özellikle maaş bankaları tarafından hesap sahibine tahsis ediliyor. Oldukça da kullanışlı oluyor.

Ek İş Size 1000 Lira Kazandırabilir

Bazı önemli mesleğiniz bulunuyorsa ya da hünerleriniz bu hususlarınızı ön plana alarak ek iş yapabilir ve kısa sürede bin lira kazanabilirsiniz. Yazı, öykü, deneme gibi yazarlık deneyiminiz bulunuyorsa ya da yazabiliyorsanız yazabileceğiniz makaleler ile internette bu makaleleri satarak para kazanmanız da mümkün. İnternette makale satımı yapan bir çok site var bu sitelere üye olarak yazmış olduğunuz makalelere alıcı bulabilirsiniz.

Mesela evde kına paketleyebilir, örgü örebilirsiniz. Evden kısa vadede 1000 TL’lik nakit ihtiyacınızı karşılamak için yapabileceğiniz başlıca ek işler şunlardır:

  • Mantı, börek, baklava yapıp satmak
  • Armut, evden gibi sitelere üye olup lisans, ruhsat sahibi olunmadan yapılabilecek işler için ilan girmek ve bu işleri yapmak
  • Kozmetik ürünlerinin satış ortaklığını yapmak (komşularınıza satabilirsiniz)
  •  Gün etkinliği düzenlemek

Eşyalarınızdan Satış Yapabilirsiniz

Bünyenizde geçmişte büyük paralar vererek almış olduğunuz, fakat uzun süredir kullanmadığınız bir çok eşya bulunabilir. İncelediğiniz takdirde mutlaka bu tür eşyalar ortaya çıkacaktır. Bu eşyaları satışa çıkararak hızlı bir şekilde acil 1000 lira bulabilirsiniz. Evinizde bulunan elektronik eşyaları internet sitelerinden satışa çıkarabilirsiniz.

Evinizde bulunan ve hemen paraya çevirebileceğiniz eşyaların başını bilezik gibi hediyelik eşyalar ve gram ile satılan küçük büyük çeşitli türdeki altınlar çekiyor. Elinizin altında bulunan kullanmadığınız altın eşyalarınızı anlık olarak nakite çevirerek bin liranız olabilir. Bu aşamada sizlere Letgo önerebiliriz.  Son zamanlarda ikinci el eşya alım satımlarında metropol şehirlerde güzel fırsatlar yakalamanıza olanak sağlıyor.

SON NOT: Eğer gücünüz kuvvetiniz yerindeyse hamballık yapmayı düşünebilirsiniz. Evden eve nakliye ve eşya taşıma işinde çoğu zaman eleman ihtiyacı olmaktadır. Sizin için ilk başta zor olacaksa bile sonradan alışacaksınız.

“Acil 1000 Lira Nasıl Bulurum?” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Krediler