60 Ay Vadeli 12 Ay Taksitle Cep Telefonu Kredisi Veren Bankalar

Yapılan düzenlenme neticesinde kişisel kredi kartlarına taksitlendirme olayı kaldırılan cep telefonları teknoloji mağazalarında oluşturulan banka masaları ile alışveriş kredileri ile alınmaya başlandı. Bir nevi faizsiz kredi tahsisi ile yapılıyor olsa da şartlar dışında yapılan alımlar için faiz ödemesi ve bununla birlikte masraflara neden oluyor. Kredi vadelerinde oluşan değişiklikler neticesinde artık 60 ay vade ile cep telefonu kredisi alınabiliyor. Bu durumda düşük taksitler ve uzun vade ile karşı karşıya kalınıyor.

Şubat 2019 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren yeni kredi vadelerinden birisi hatta en önemlisi İhtiyaç kredilerini oluşturuyor. Çünkü kısa süre öncesine kadar 36 ay vadelere indirilen ihtiyaç kredisi vadesi 60 ay’a diğer bir deyişle beş yıla çıkarıldı. Bu durum finans sektörünü yakından ilgilendiriyor. Çünkü piyasadaki tüm hususlarda oluşan faizler ve ödeme şartlarında değişikliği meydana getirmiş durumda. 36 ay ve daha kısa vadeli alınan kredilerinizi 60 ay vade ile yapılandırma da söz konusu oldu.

5 Yıl Vadeli Cep Telefonu Kredisi

Telefon bedellerinin yüksek tutarlardan satılıyor olması ve özellikle genç neslin de bu telefonlara merak sarması nedeniyle tercih edilen alım şekli cep telefonu kredisi ile oluyor. Alım gücü düşük olan kişilerin yüksek tutarlardaki telefonları talep etmesi bu kredi türünün doğmasına neden oldu. Kaldı ki 10 bin liranın üstünde satılan telefonları bulmak mümkün. Bu anlamda alacağınız telefonu 60 ay vadeli cep telefonu kredisi ile alabilme olanakları verilmiş durumda.

Mağazalardan Alışveriş Kredisi

Teknoloji mağazalarından ve internet üzerinden alınacak telefonlar için firmalar anlaşmalı oldukları bankalar üzerinden kredi tahsisi yapılmasına gidiyor.  Örneğin Hepsiburada’dan yapacağınız telefon alımları için 750 TL ve 15 Bin lira arasındaki alışverişler için alışveriş kredisi kullanıyorsunuz. 3500 TL altı telefonlar için vadeniz 12 ay iken bu tutarın üstündekiler için vade 6 ay ile sınırlı kalıyor. Hepsiburada ayrıca anlaşmalı olarak Yapı kredi World Card ile 12 taksit, Paraf card ile 10+2 taksitte alışveriş imkanları sunuyor.

60 Ay Vadeli Cep Telefonu Kredisi Hesaplaması

Teknosa’dan alacağınız telefonlarda yine 3 bin 500 lira altındakiler için Garanti Bonus Kredi Kartınız ile 12 taksitte alma imkanları da doğuyor. Bunlar dışında 60 ay vadeli cep telefon kredisi almanız halinde sizin karşınıza çıkacak ödeme durumları şu şekilde;

Örneğin 3 Bin 500 TL kredi kullanmanız halinde 60 ay 1,75 faiz oranı ile 103,14 TL ödeme yapıyorsunuz. Toplam ödemeniz 6.188 TL oluyor.

7 Bin liralık bir kredi kullanırsanız yine 1,75 faiz ile 60 ay 206,28 tL ödemeniz olacaktır. Bu da toplamda 12 Bin 376 TL tutuyor.

Yorum yapın

Krediler