20 Bin Lira İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Tutarları

Güncel olarak kredi talebinde bulunacak, kredi arayışında olan okuyucularımız için aydınlatıcı olduğunu düşündüğümüz kredi faizleri ve ödeme tutarları hakkında webkredi.org ailesi olarak ayrıntılı bilgi vermek istedik. Sonuçta cebimizden faizi ile çıkacak olan kredi ödemelerinden en uygun faiz oranı, en uygun veren banka hakkında bilgi edinmek her tüketicinin hakkı. Bu nedenle alacağınız 20 bin lira için hangi vadelerde ne kadar kredi taksiti ödeyeceğinizi sizlere tablo halinde sunalım.

BİLGİ: İhtiyaç kredilerinin son zamanlarda maliyet olarak cazip hale geldiği doğrudur. Ancak bu durum ticari krediler için geçerli olmayacaktır. Ayrıca eğer salgın nedeniyle işleriniz bozulduğu için kredi çekmek zorunda kaldıysanız devletin desteği olan kredi türlerinden de faydalanmanızı öneririm. Çünkü bunlarda eğer gereken belgeleri temin edebilirseniz çok daha makul faiz oranları vardır!

2. KISA BİLGİ: Bu rakamlara alacağınız ihtiyaç  kredilerinin faiz oranları yüklü kredilere oranla biraz daha makuldur. Çünkü bankayı daha az riske sokmuş oluyorsunuz. Zira bankalar tek seferde 1 milyon TL ve üst kredi verdiklerinde bu kredinin geri gelmemesi halinde ilgili şube yönetimi ciddi zorluklarla karşı karşıya kalabilmektedir. Bunu önlemek için banka faiz oranlarını arttırır.

GÜNCELLEME: Arkadaşlar ihtiyaç kredisi almak için sezon başını beklemeyiniz. Yani herkesin çullandığı ve tatil sonunda paraya ihtiyaç duyduğu dönemde değil de bankalara en az rağbet edilen dönemde uğramanız yerinde olacaktır.Kredilerin ucuzlaması‘ diye bir deyim vardır. Bu deyim faiz oranlarının düştüğü dönemler için kullanılır. Bu dönemler ise genelde bahar ortasına denk gelmektredir.

Banka kredilerine istinaden her türlü alım tutarı ve vadelerde ödeme imkanlarını hesaplayabildiğimiz bankalara ait kredi hesap makineleri mevcut. Bunun için bankaların internet sitelerine girmek ve her biri için ayrı hesaplama yapmak gerekiyor ki, bazı hesap makineleri güncel faizleri vermezken bazıları da yüksek faizler eşliğinde hesaplama yapıyor. Bankalar bu oranları  sürekli güncel tutuyor olsalar da banka şubesinden alacağınız faiz tutarları da farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle kredi alacağınız zaman mutlaka banka şubesi ile görüşmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Çünkü aradaki bir puan bile alacağınız yüklü miktarlardaki krediler için büyük oranlardaki faiz tutarları demek oluyor.

En Uygun 20 Bin Lira Kredi

Hesaplamalarda özel bankaların yanı sıra devlet bankalarını da özellikle ayırdığımızı belirtmek isteriz. Bankalar arasındaki faiz oranları değişiklik gösterirken, bankalarında verecekleri krediler için ayrı talepleri olabiliyor. Bu da tüketici zaman zaman zor durumda bırakabiliyor. Bankalar kişinin kredi notu ve benzeri finansal bilgilerine istinaden kefil, ipotek gibi taleplerde bulunabiliyor ki bu da ayrı bir husus.

Hazırladığımız tablolarda en avantajlı kredi veren bankalar da bulunduğu için hızlı bir bakış ile uygun bankayı görebilirsiniz. Tabloda belirtilen ödemeler, aylık tutarları ve faizleri ile komisyonları da içerisinde barındırıyor ki ayrı bir hesaplama yapmak zorunda kalmayın.

En Avantajlı Kredi Hangi Bankada

Bankaların müşterilerine sundukları kredi tutarları 1000 TL ile 90 bin lira arasında değişiklik gösteriyor. Bu tutarlara istinaden alabileceğiniz maksimum kredi tutarları da sizlerin gelirlerine göre değişiklik gösteriyor ki, kişinin gelirinden fazla kredi taksidi ödeyemeyeceği için düşük tutarlar dikkate alınıyor. Bunun için bankaya yapacağınız kredi başvurusu sonucunda banka tüketiciye alabileceği kredi tutarı ve onayı hakkındaki bilgi ayrıca veriliyor.

Bankalar 12 Ay 24 Ay 36 Ay 48 Ay
İNG Bank 1852 1018 743 608
İş Bankası 1852 1018 743 608
Denizbank 1866 1057 785 652
Garanti Bankası 1915 1082 808 663
Vakıfbank 1840 1005 730 595
Halkbank 1847 1012 733 602
Ziraat Bankası 1850 1015 740 605
Fibabanka 1843 1029 755 621
Enpara Finansbank 1880 1046 773 639

Kredi Notuna Göre Kredi Faizi

Tabloda hangi bankaya vadesine göre ne kadar taksit ödeyeceğimiz belli olsa da bazı bankalarda bu durum kişiye göre değişiklik gösterebiliyor. Özellikle İng Bank kişinin kredi notuna göre farklı faiz uygulamasına gittiği için burada sizin kredi notunuza bağlı olarak farklı faiz oranına tabi tutulabilirsiniz.

Bununla birlikte maaşlarını banka şubesinden almalarından dolayı daha avantajlı kredi alabilen müşteriler de daha uygun faizlere tabi tutuluyorlar. Bunun için çalışmış olduğunuz iş yerinin anlaşmalı bankalarından ayrıca teklif almanız sizlerin yararına olacaktır.

Şunu asla unutmayın bankalar size kredi verirken esasında sizin riskinize de ödeme yapmaktadır. Eğer riskiniz az ise daha az ödeme yapacaklardır. Bu sebeple güvenilirlik sinyalleriniz mevcut ise bunları çekinmeden göstermeli ve hatta memurların gözlerinin içine sokuşturmalısınız.

Yorum yapın

Krediler