Tüm Borçlarımı Bir Bankada Nasıl Toplarım

Tüm Borçlarımı Bir Bankada Nasıl Toplarım. Çekmiş olduğunuz ihtiyaç kredisi, konut kredisi veya benzeri kredi türlerinin takibi konusunda zaman zaman sıkıntı çekebilirsiniz. Farklı bankalar üzerinden çekmiş olduğunuz bu kredi türlerinin bir de vade ödemeleri eğer farklı günlerdeyse, yoğun iş hayatında da kredilerin ödemelerini unutabiliriz. Bu yüzden de borçlarınızın tamamını bir banka üzerinde toplayarak sizlerde ödemelerinizi kolay bir şekilde yapma fırsatını yakalamış olursunuz. Bunun için sizlere bu konuda merak ettiğiniz detayları buradan açıklamak istiyoruz.

Düzenli ödeme her konuda sizlere fayda sağlar

Bankalara olan kredi borçlarının düzensiz bir şekilde ödenmesi faiz oranları ile karşı karşıya kalmanıza neden olacağı gibi aynı zamanda kredi sicil notunuzun da olumsuz etkilenmesine neden olmaktadır. Bu yüzden düzenli yapacağınız ödemeler hem kredi faiz oranlarından kurtulmanıza hem de kredi sicil notunuzun olumlu etkilenmesine katkı sağlayacaktır. Bu yüzden tek bir banka altında bunları toplayarak bu konuda avantaj elde edebilirsiniz.

Kredi limitiniz varsa tek banka üzerinde toplayın

Daha önce çekmiş olduğunuz kredilerin hepsini kapatacak kadar kredi limitinizin bulunması çok önemlidir. Borçlarınızı tek bir bankanın çatısı altında toplayarak sizlerde kolay bir şekilde takip edebilirsiniz. Ancak bunun için kredi limitinizin yeterli olması gerekmektedir. Kredi limitlerinin bankaların havuz sistemi üzerinde görünmesi çekeceğiniz kredi konusunda sizlere bilgiler vermektedir. Bu yüzden ödemeleriniz eğer maaşınızın %50’sini geçmiyorsa sizlerde bu konuda yeni kredi çekerek diğer bankalara olan borçlarınızı kapatarak tek bir banka üzerinden ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Faiz oranlarını detaylı bir şekilde inceleyin

Kredi borçlarını kapatmak istediğiniz zaman daha yüksek faiz oranlarından çekmiş olduğunuz krediler yüksek tutarlarda ödeme yapmanıza neden olmaktadır. Bu yüzden de bu konuda daha uygun bir şekilde ödeme planı oluşturmak için en uygun faiz oranı ile sizlere kredi veren bankayı tercih etmeniz gerekmektedir. Aksi durumda çekeceğiniz kredilerin yüksek ödemeleri karşısında yine ödeme konusunda sıkıntı çekebilirsiniz. Bu detayı mutlaka ama mutlaka göz ardı etmeyiniz.

Bankaya kredi kapatmak istediğinizi belirtin

Kredi limitinizin yetersiz olması durumunda bir diğer yapılacak olan işlem de bankaların sizlere kredi kapatmak istediğiniz zaman kredi vermeyecek olmasıdır. Bu konuda kredi çekmek istediğiniz bankaya diğer bankalara olan borçlarınızı kapatmak istediğinizi belirtmeniz durumunda bankalar sizlere gerekli olan kolaylıkların sağlanması konusunda yardımcı olacaktır. Bu yüzden bu detayı mutlaka kredi çekeceğiniz banka ile paylaşarak hem uygun faiz oranları ile hem de kredi limitinizin üstünde oranlar ile kredi çekme şansını bulmuş olacaksınız.

Yukarıda sizlere belirttiğimiz yöntemleri uygulayarak sizlerde bütün borçlarınızı artık tek çatı altında toplama şansını yakalamış olursunuz. Aynı zamanda maaş müşterisi olduğunuz bankadan da bu konuda daha uygun faiz oranları ile kredi çekme fırsatını yakalamış olacaksınız. İşte tek bir banka altında toplama yöntemleri ve sizlere sunulan faydaları.

Bir önceki yazımız olan Yanlış Hesaba Gönderilen Para İptal Edilir mi? başlıklı makalemizde başkasına giden para, gönderilen paranın iptali ve yanlış giden para hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
Trafik Cezaları, Vergiler ve Sigorta Primlerine Af

Trafik Cezaları, Vergiler ve Sigorta Primlerine Af. Birer tüketici olarak tükettiğimiz unsurları hatalı kullanmamızdan dolayı tarafımıza uygulanan idari yaptırım kararları...

Kapat