TEB QR Kodu İle Para Çekme

QR kodu ile para çekmek isteyen TEB müşterilerinin izlemesi gereken yol hakkında bilgi verelim. Son yıllarda bankaların müşterilerine sunmuş olduğu kolaylıklar arasında yer alan bu işlemi yaparak sizlerde yanınızda kartınız olmadan para çekme işlemini son derece basit bir şekilde yapabilirsiniz. TEB QR kodu ile para çekme işlemini yapmak için izlemeniz gereken adımlara göz atalım.

QR kodu kullanarak para çekme

TEB üzerinden QR kodu kullanarak para çekmek için yapmanız gereken öncelikli TEB’in mobil bankacılık hizmetini kullanıyor olmanız gerekmektedir. Mobil bankacılık uygulaması üzerinden yapma şansınızın olduğunu unutmayınız. TEB mobil bankacılık uygulamasına giriş yaptıktan sonra menülerin altında bulunan QR kodu menüsüne giriş yapmanız gerekmektedir.

QR kodu ile ATM’den para çekme

  • Mobil bankacılık üzerinden QR kodu ile giriş yaptıktan sonra sizlerden şifre girmeniz istenecektir.
  • Sonrasında karşınıza çıkan menüden para çıkma menüsüne giriş yaparak buradan paranın çekileceği hesabı seçmeniz gerekmektedir. Hesabı seçtikten hemen sonra çekmek istediğiniz tutarı yazdıktan sonra sağ üst köşede bulunan devam tuşuna basmanız gerekmektedir.
  • Bu işlemleri yaptıktan hemen sonra işlemlerin geri kalanına TEB ATM üzerinden devam ediyoruz.
  • ATM’nin giriş tuşuna bastıktan hemen sonra karşımıza çıkan menülerden TEB Qr Kodu İle para çekme menüsüne giriş yapmanız gerekmektedir. Sonrasında karşınıza çıkan QR kodu ile para çekme menüsüne tıkladıktan hemen sonra cep telefonlarınızda bulunan TEB mobil bankacılığın açık olan QR kamerası ile ATM üzerinde yer alan QR kodunu hizalayarak işlemlerinize devam edebilirsiniz.
  • Sonrasında karşınıza çıkan menü içerisinde çekilecek tutarın girişini yaptıktan hemen sonra sizlerde para çekme işlemine devam etme şansını yakalamış olacaksınız.
  • Tutarı da yazdıktan hemen sonra karşınıza gelen menü içerisinde devam tuşuna basarak buradan işlemlerinize devam edebilirsiniz. Son derece basit olan bu işlem sayesinde artık yanınızda para bulundurmanıza gerek kalmadan işlemlerinizi başarılı bir şekilde devam edebilirsiniz.

TEB’in müşterilerine sunmuş olduğu bu kolaylık sayesinde QR kodu kullanarak sizlerde bundan sonra herhangi bir TEB ATM’si üzerinden para çekme şansını yakalamış olacaksınız.

QR Kod İle Para Çekmek Sorun Olur mu?

Bankalar teknolojiyi takip etmek zorunda. Diğer bankalar nasıl bu işlem için adım  atıyorsa rekabet gücü içinde bu adım atılmalı. Teknoloji ile çalışan ekipmanlardaki teknik arızlar nedeni ile bir takın problemler yaşanabilir. Zira bu durum her şey için geçerli. Yapılan şikayetlerde para alamadıkları halde çekilmiş gibi göründüğü, istenilen günde para çekilemediği gibi hususların bulunduğu, bazıları için ise belirlenen limitin düşük olması gibi hususlar bulunuyor. Fakat bu hususların önüne geçebilmeniz için banka şubenize başvurarak talimat vermeniz halinde banka yetkileri yeterince yardımcı olabiliyorlar. Bu nedenle yapılan şikayetlere çok ta itibar edilmemesi gerekir diye düşünüyorum. Bu tür uygulamalar her daim karşınıza çıkabileceğinden yinede TEB QR Kodu İle Para Çekme işleminin alternatif olarak değerlendirilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Güncel Tüketici Kredisi Faizleri ve Başvuru Yolları başlıklı makalemizde güncel kredi faizleri, kredi hesaplama ziraat ve ziraat kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!
Önceki yazıyı okuyun:
Ziraat Bankası Tüketici Avans Kredisi

Geçmişten bugüne Ziraat Bankası'nın verdiği hizmetler ve yeni hizmet anlayışı tüm kesimlerce kabul edilmiştir. Bunun nedeni güvenilir olması, devlet bankası...

Kapat