Genç Çiftçilere Köye Dönüş Desteği

  • 05 Nisan 2016

Genç çiftçilerin mahallinde uygulayacağı bitkisel, hayvansal, yöresel tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projelere ile ilgili olarak genç çiftçilere 30 bin TL destek hibe ödenmesine ilişkin usul ve esasları kapsayan tebliğ resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

genç çiftçiye 30 bin tl hibe şartları

Bu projeye “18-40 YAŞ ARASI ÇİFTÇİLER BAŞVURUDA BULUNABİLECEK”
Başvuruların kırsal alanda ikamet eden 18-40 yaş aralığında tarımsal faaliyet gösteren veya göstermek isteyen gerçek kişiler tarafından yapılabileceğini kaydedildi.

Genç çiftçiye 30 bin tl hibe nasıl alınır ?

Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Dallı, başvuruların genç çiftçilerin kırsal alanda ikamet ettiği veya ikamet etmeyi taahhüt ettiği yerleşim biriminin bağlı olduğu il/ilçe müdürlüklerine bizzat yapılması şartı bulunduğunu belirtti.

genç çiftçiye 30 bin tl hibe  kapsamında pek çok genç çiftçinin bu desteklerden yararlanaması da bekleniyor.Genç çiftçilerin bitkisel ve hayvansal üretim ile ilgili proje başvurusunda bulunabileceğine işaret eden Dallı şöyle devam etti: “Tebliğ kapsamında büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık, arı ve arı ürünleri yetiştiriciliği, kanatlı ve ipekböcekçiliği, meyvecilik, fide, fidan ve dış mekan süs bitkisi yetiştiriciliği, kontrollü örtü altı yetiştiriciliği, kültür mantarı yetiştiriciliği konularındaki projeler için başvuruda bulunulabilecek.

MİLLİYET.COM.TR

Bir önceki yazımız olan Bu Parayı Geri Alabilirsiniz. başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!
Önceki yazıyı okuyun:
WebKredi Veren Bankalar

Finans kurumlarının en fazla kazanç elde ettikleri hizmetlerin başında ihtiyaç kredileri gelmektedir. Finans kurumları kullanıcılarına kredi kullandırmak için değişik çözüm...

Kapat