En Uygun Arsa Kredisi Veren Banka

  • 10 Ocak 2019

Günümüzde konut, inşaat ve taşıt kredisi gibi kredi çeşitlerinden başka bir de arsa kredisi bulunmaktadır. Birçok kişi imarlı ya da imarsız arsaları satın almak için desteğe ihtiyaç duyduğunda bankaların arsa kredilerine başvurarak istedikleri tutarda kredi çekmek isterler. Arsa kredileri genel olarak konut kredileri gibidir. Bankaların arsa kredisi için belirledikleri faiz oranları da genellikle konut kredilerine benzerlik gösterir. Arsa kredilerinin konut kredilerine göre en önemli farkı her banka tarafından verilmiyor olmasıdır. Ülkemizde konut kredisi almak için hangi bankaya başvurulursa bulunsun istenilen oranda konut kredisi alınabiliyor. Ancak söz konusu olan arsa kredileri olduğu zaman kredi çekecek olan vatandaşlar aynı çeşitliliği bulamıyorlar.

En Uygun Arsa Kredileri

Çünkü arsa kredisi veren banka sayısı oldukça azdır. Kredi çekmek isteyen kişiler bu durumda mecburen arsa kredisi veren bankalardan birini tercih etmek durumunda kalmaktadır. Ancak yine de arsa kredisi çekileceği zaman kredi çekmek isteyen kişiler kendilerine göre bir araştırma yaptıktan sonra kredi çekecekleri bankaya karar verirler. En uygun arsa kredisi veren banka hangisiyle o bankayı tercih ederek istedikleri tutarda kredi başvurusu yaparlar. Çünkü bankanın faizi düşük olduğu zaman çekilen kredi tutarı için de daha az geri ödeme yapılmış olur.

Ülkemizde sınırlı sayıda bankanın arsa kredisi olanağı mevcuttur. Bu bankalar arasında faizi en düşük olan bankalardan bir tanesi Yapı Kredi bankasıdır. Yapı Kredi bankası müşterilerine düşük ücretlerle arsa kredisi kullandırıyor. Bankanın arsa kredisi faiz oranı %1.39 tur. Ülkenin önemli bankalarından birisi olan Ziraat Bankası müşterilerine arsa kredisi kullandıran bankalar arasındadır. Ziraat Bankası arsa kredisi faiz oranı %.145 iken, İş Bankası’nın müşterileri için sunduğu arsa kredisinin faiz oranı ise %1.29 olarak hesaplanmaktadır. Sizlerde güncel en uygun arsa kredisi faiz oranları için bankaların güncel faiz oranlarını takip edebilirsiniz. Bankaya başvuru yapmaya gitmeden önce mutlaka bir ön araştırma yapın. Bu sizin elinizi daha güçlü bir hale getirecek ve kredi sürecini hızlandıracaktır. En Uygun Arsa Kredisi Veren Banka ya , En uygun faiz oranı veren bankaya ilk olarak müracaat edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımları Kredi Çekebilir Mi ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!
Önceki yazıyı okuyun:
Kredi Notunu Öğrenmek Ücretlimidir

Kredi notu;  Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından tutulmaktadır. Kişilerin veya kurumların ekonomik durumlarını çeşitli bilgisayar yazılımlarıyla bir sistem üzerinden puanlama...

Kapat