İş Yeri Açma Kredisi Verenler

İşyeri açmak isteyen birçok kişi, yeterli nakit desteğine sahip değilse kredi alma yoluna girer. Devletin ve birçok bankanın bu kişiler için ayırdığı bir bütçe vardır. Kişi kredisini ödemek için kendini uygun gösterirse, istediği miktarda kredi çekebilir. Yazımızda kredi almak için yapabileceklerinizden bahsettik. İşte iş yeri açma kredisi veren kurum ve kuruluşların listesi.

BİLGİ: Esasında neredeyse çoğu banka bu kredi türünü sağlıyor. Ancak her bankanın özel olarak tercih ettiği bir müşteri kitlesi vardır. Mesela kimi banka çiftçileri hedefler ve onların hangilerinin daha riskli hangilerinin güvenli olduğunu bilir. Çünkü ürünlere ve diğer teknik ayrıntılara aşina olan bir ekibi vardır. Kimisi ise küçük imalatçıya daha çok ilgi duyar. Bunlar dönem dönem değişmekte ve hatta şubeden şubeye farklılık arz etmektedir.

Banka Kredileri

Bankalar kredi veren kuruluşların başında gelirler. Aldığını krediyi ödemeyi tahakkuk ettiğiniz zaman kredi çekebilirsiniz. Ancak her bankanın kredi verme koşulu farklıdır. Bu yüzden iyi bir araştırma yapmak önemlidir. Kişisel olarak çalıştığınız bir banka var ise ilk olarak o bankaya sormak daha sonrasında ise birkaç farklı fikir almak önemlidir.

TEB İşyeri Açma Kredisi Almak için

TEB girişimcileri 36 ay vade ile 50 bin liraya kadar işyeri açma kredisi veren bir bankadır. Yatırım amaçlı kullanılacak olan 75 bin liraya kadar banka faturanızın %90 oranı kadar kredi çekme imkanınız vardır.

Garanti Bankası İşyeri Açma Kredisi Almak İçin

Garanti Bankasının kendi bünyesinde geliştirmiş olduğu ‘’İşimi Kuruyorum’’ destek paketi ile KOBİ’lere geniş imkanlar sağlanmaktadır.

Akbank İşyeri Açma Kredisi

Akbank’ta kendi işini açmak isteyen girişimciler için ‘’Artı Para Kredisi’’ uygulamasını kullanmaktadır. Kısa vadeli nakit arayan girişimciler bu uygulamayla kredi çekme imkanına sahip olabilirler.

Devlet Kredileri

Banka kredisi almaktan ziyade devlet kredisi almak daha zordur. Devlet kredisi alınmak isteniyorsa uzun vadeli ödeme koşulu olan düşük faiz oranına sahip kredileri alabilirsiniz.

KOSGEB İşyeri Açma Kredisi

Devlet destekli olan KOSGEB İşyeri Açma Kredisi almak için, verilen 32 saat eğitime katılmalı ve sonucunda verilecek olan sertifikayı almaya hak kazanmalısınız. Bu sayede 150 bin liraya varan kredi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları İş Kurma Projeleri

Kaymakamlıklar bünyesinde faaliyet gösterin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca (SYDV) iş kurmak isteyen vatandaşlara projeleri kapsamında yardımlar yapılmaktadır. Burada yapacağınız projeye göre SYDV size gerekli bütün donanımı ve kira bedelini karşılamaktadır. Başvuran kişilere nakit para verilmeden yapılan işlemler sonucu zaman içerisinde projenize harcanan bedelin geri ödemesini gerçekleştirmek zorundasınız.

Krediler