Ziraat Katılım Telefon Numarası

Türkiye’de katılım bankacılığının yaygınlaştırılması amacıyla 12 Mayıs 2015 tarihinde açılan Ziraat Katılım Bankası bu süreden beri müşterilerine hizmet veriyor. Geçen süre zarfında sunmuş olduğu hizmet ve kampanyalarıyla müşteri ağını genişleten Ziraat Katılım Bankası kamuya ait olması nedeniyle alanında ilk tercih edilen bankalar arasındadır.

Ziraat Katılım Bankasına Neden İhtiyaç Duyuldu?

Bankaların faiz sistemi ile çalışması nedeniyle Türkiye’de kayda değer bir topluluk bankalarda hesap açtırmıyor. Bu nedenle faizsiz bankacılık ya da İslami bankacılık olarak bilinen katılım bankalarına ihtiyaç duyuldu. Daha önceden katılım konusunda hizmet veren bankalar bulunuyordu. Lakin bu bankaların özel kuruluşlar olması nedeniyle toplumda ciddi bir karşılık bulması ya da talebi karşılaması sorunu oluştu.

Bundan hareketle 12 Mayıs 2017 tarihinde ilk defa bir kamu bankası katılım alanında hizmet vermeye başladı. Ziraat Katılım Bankası’nın hizmete açılmasıyla birlikte toplumda ihtiyaç duyulan faizsiz bankacılık alanında da önemli bir adım atıldı. Her geçen gün müşteri ağını genişleten Ziraat Katılım Bankası daha fazla kişiye ulaşarak bankacılık hizmetlerini sürdürmeyi planlıyor.

Ziraat Katılım Bankası Tarafından Verilen Hizmetler Nelerdir?

Müşterilerine katılım bankacılığının tüm ayrıcalıklarını tanıyan Ziraat Katılım Bankası 18 yaşını doldurmuş her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının rahatlıkla hesap açabileceği bir sistemle çalışıyor. Ziraat Katılım, bireysel ve kurumsal müşterilerine farklı alanlarda hizmet veriyor. Hesaplarda farklı hesaplara yapılan havale ve EFT işlemlerinde uygun oranlarda masraf kesiliyor.

Aynı zamanda konut, araç ve ihtiyaç finansmanı gibi imkanlarıyla da müşterilerine nakit desteği sağlıyor. Tüm bu işlemler yapılırken müşterilere faiz uygulanmıyor. Dosya masrafı ve kar payı gibi bedeller finansmana yansıtılarak ödeme planı çıkarılıyor.

Ziraat Katılım Bankası Telefon Numarası Nedir?

Ziraat Katılım Bankası’nın her şubesinin farklı telefon numarası olmakla birlikte genel hizmetler için belli bir numara üzerinden müşteri hizmetleri desteği sağlanmaktadır. Ziraat Katılım Bankası, 0850 220 50 00 numaralı telefon ile müşteri hizmetleri desteği vermektedir. Banka tarafından sağlanan hizmetlerle alakalı bilgi alınabilmektedir. Aynı zamanda istek, şikayet ve öneri konusunda da müşterilere destek sağlanmaktadır.

Yorum yapın

Krediler