Ziraat Katılım EFT Saatleri

Ziraat Bankası şemsiyesi altında faaliyet göstermeye başlayan Ziraat Katılım Bankası diğer finans kurumları gibi tüm bankacılık hizmetlerini vermektedir. Bir bankadan başka bir bankada bulunan hesaba para gönderme işlemleri EFT işlemi olarak bilinir. Ziraat Katılım EFT Saatleri mesai saatleri olarak belirlenen 08:30 ile 17:00 arasındadır. Bu saatler içerisinde yapılan EFT işlemleri ortalama beş dakika ile otuz dakika arasında alıcı hesabına geçmektedir. Bu saatler dışında yapmış olduğunuz EFT işlemleri ise bir sonraki iş günü mesai saatleri içerisinde alıcı hesabına geçer. Tatil günlerinde yapılan EFT işlemleri ise ilk iş günü hesaba geçtiği görülür.

Ziraat Katılım Bankasında yapılan EFT işlemleri alıcı hesabına geçmeden önce bankanın konu ile ilgili görevlisi tarafından kontrol edilir. İşlemlerde her hangi bir usulsüzlük veya hata tespit edilirse işlem onaylanmaz. İşlemlerde herhangi bir usulsüzlük tespit edilemezse onaylanarak alıcı hesabına geçmesi sağlanır. Bu uygulama müşteri hesaplarının güvenliği için yapılmaktadır.

Ziraat EFT İşlem Ücretleri

  • Ziraat Kalkınma Bankası EFT işlemleri için,
  • EFT işlemini şubeden yapmış iseniz işlem ücreti olarak 3 Türk Lirası,
  • EFT işlemini internet bankacılığı kullanarak yaparsanız ücretsizdir.
  • EFT işlemini telefon bankacılığı ile yaparsanız ücretsizdir.
  • EFT işlemini ATM cihazlarından yaparsanız işlem ücreti 5 Türk Lirasıdır.

Ziraat EFT Sorgulama

Ziraat Katılım Bankasından mesai saatleri içerisinde yapmış olduğunuz EFT işlemleri alıcı hesabına 5 ile 30 dakika gibi bir süre içerisinde geçecektir. Yapmış olduğunuz işlem alıcı hesabına geçmemiş ise banka şubesinden sorgulama yaptırabilirsiniz. Yada Ziraat Kalkınma Bankası telefon bankacılığı numarasını arayabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz EFT işleminin alıcıya ulaşmamasının çeşitli sebepleri olabilir. Müşteri adı soyadı veya şube kodu yanlış girilmiş olabilir. TC Kimlik numarası kullanmak sorun yaşanmasını azaltacaktır. Diğer sebeplerden biri de alıcının kendi bankası ile sorunları olabilir. Bu durumlarda alıcı bankası gelen paraya bloke koyabilir.

Ziraat EFT İptal İşlemi

Ziraat Katılım EFT Saatleri içerisinde yapmış olduğunuz EFT işlemleri alıcı hesabına geçmemiş ise ve EFT işlemi onaylanmadıysa iptal ettirebilirsiniz. Mesai saatleri dışında yapılan EFT işlemleri için ise ilk iş günü 08:00 saatine kadar yapmış olduğunuz EFT işlemini iptal ettirme hakkınız vardır.

Yorum yapın

Krediler