Ziraat İnternet Bankacılığını Kapatma Nasıl Yapılır?

Bankada hesabı olan kişilerin en çok tercih ettikleri bankacılık hizmeti olan internet ve mobil bankacılıktır. Bu hizmetleri alabilmeniz için interneti kullanıyor olmanız gerekiyor. Ayrıca kişiler bankalara internet bankacılığını açtırma yarışında iken aynı zamanda bir grup banka müşterisi de bunu kapatma arayışı içerisinde. Kullanan kişilerin Ziraat İnternet Bankacılığını kapatma nasıl yapılır diye bir sorusu bulunabilir. Bu anlamda internet bankacılığınızı kapatabilmenin iki yolu bulunuyor. Bu yollardan birisi Banka şubesi iken diğeri ise internet bankacılığı üzerinden yapılıyor.

Banka Şubesinden Ziraat İnternet Bankacılığını Kapatma

Bankacılık hizmetlerini alabilmeniz de ilk adım banka şubeleri. Öncelik ise bir hesap açma. Burada bankaya hizmet alımı için başvuru sonrası gerekli hizmetleri alabiliyorsunuz. Bu hizmetlerden birisi olan dijital bankacılığı bir arada sunan internet ve mobil bankacılık oluyor. Kişiler daha rahat bankacılık işlemlerini yapabilmek için uygulamalar üzerinden bankanın vermiş olduğu hizmetleri kullanma yoluna gidiyor. Burada kişinin avantajı öylesine çok ki bu avantajdan faydalanan diğer kısım ise bankalar. Çünkü bankaların da operasyonel olarak internet bankacılığı sayesinde daha çok kişiye ulaşırken, aynı zamanda daha çok işlemi ücretsiz yapıyor haline geliyor. Banka şubesinde artış yapmak yerine dijital bankacılık hizmeti ile her müşterinin cebine girmek bankaların en çok istediği işlem. Bu yüzden de kişiler internet bankacılığını kullanmaya teşvik ediliyor. Ziraat Bankası internet bankacılığı ülkede en çok kullanılan bankacılık türlerinden. Bunun en büyük nedeni ülkenin her yerinde şubesi olması ve buna keza müşteri sayısının da yüksek olması. Şahsınıza açılan internet yada mobil bankacılığı işlemlere kapatmak istiyorsanız bu işlem için hesabınızın olduğu Ziraat Bankası şubesine gitmeniz yeterli oluyor. Buradan şahsen başvuru ile hesabınıza tanımlanmış olan internet bankacılığı da kullanıma kapatılmış oluyor.

İnternet Bankacılığından Ziraat İnternet Bankacılığını Kapatma

Ziraat Bankası internet bankacılığını kapatma işleminin en kolay yolu yine internet bankacılığı üzerinden yapılıyor. Burada kapatmaya olanak veren bu yolla tekrar açılışını yapmanız mümkün değil. Bu nedenle kapatmadan önce bir kez daha düşünmekte fayda olacaktır. Elbette bu kesinlikle açılamaz anlamına gelmiyor. Zira tekrar açılması için mutlaka hesabınızın olduğu banka şubesine gitmeniz ve tekrar başvuru yapmanız gerekir. Hesabınızın kapatılması söz konusu olmasa da internet yada mobil bankacılığa giriş sonrası ayarlar bölümünden internet bankacılığını kapatabilme imkanınız oluyor. Siz de eğer ihtiyacınızın kalmadığını düşünüyorsanız buradan hesabınızı kapatarak güvene alabilirsiniz. Zira güvenlik derken aslında banka bu konuda tüm adımları atmış durumda. Sizi mağdur edecek bir davranışın oluşması söz konusu değil. Fakat yine de kapatmak isterseniz size ayrılmış bu haklardan biri olarak Ziraat Bankası internet bankacılığını kapatma işlemini başarılı bir şekilde yapabiliyorsunuz.

Kısaca bankada hesabınızı kapatabilmenin tek adresi hesabınızın olduğu banka şubesidir. Fakat bu hesabınıza bağlı olan internet bankacılığı üzerinden ve banka şubesinden Ziraat mobil bankacılığını kapatma yapabiliyorsunuz. Açılmasında problem yaşayan kişiler Ziraat İnternet Bankacılığı açılmıyor, Ne yapmalıyım başlıklı yazımızdan faydalanabilir.

Ölen Kişinin Ziraat İnternet Bankacılığı Nasıl Kapatılır?

Ölen kişilerin bankalardaki hesapları ve bunlara bağlı olarak internet bankacılığı da kapatılabiliyor. Bunun için veraset ilanı sonrası ölen kişinin 1. derece varislerinin hesapların kapatılması için banka şubesine yazılı olarak başvuru yapması gerekiyor.

Yorum yapın

Krediler