Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım Bankası Dilekçe Örnekleri

Ziraat Bankasında yapacağınız işlemlere dair banka şubesine dilekçe ile başvurmak en mantıklı adım oluyor. Bu nedenle tüketiciler de Ziraat Bankası Dilekçe Örnekleri arama yoluna gidiyor. Zira yazmak yerine hazır dilekçeler üzerinden küçük değişiklikler ile talepleri yerine getirmek en kolayı oluyor. Fakat konu bankacılık ve finans sektörü olunca bankaya verebileceğiniz dilekçe sayısı o kadar çok ki bunları teker teker yazmak neredeyse imkansızlaşıyor. Fakat güncel olarak Ziraat Bankası Dilekçe Örnekleri arasına;

Ziraat Katılım Bankası Dilekçeleri

 • EFT ve Havale Formu
 • Kişisel bilgilerinizi bildirme
 • Küsürat Pay İbraname
 • Kaydileştirme
 • Küsürat Virman
 • Pay Piyasası Ün İçi Ek Alım Limiti Taahhüdü
 • Varanlara ilişkin Risk Bildirimleri
 • Vekaletname

Ziraat katılım bankası olarak en çok kullanılan dilekçelerden birisi Vekaletname olarak söylenebilir. Zira bu tür dilekçe örnekleri bankadan size matbu olarak veriliyor ve küçük değişiklikler sonrası size sadece imza atmak kalıyor.

Ziraat Bankası olarak en çok kullanılan dilekçe örnekleri de krediler ve kredi kartları için geçerli oluyor. Kısa ve birkaç örnekle açıklamak gerekirse Ziraat Bankası Dilekçe Örnekleri şu şekilde diyebiliriz.

Kredi Kartı Harcama İtirazı

ZİRAAT BANKASI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

                Bankanıza ait **** **** **** 0123 numaralı Bankkart Combo Kredi Kartımdan aşağıda belirtmiş olduğum kalemlerdeki harcamalar benim bilgim ve istediğim dışında yapılmış olup; ekstreme yansıtılan ücretin faizi ile iptalinin sağlanması hususunda;

                Bilgilerinize arz ederim.

Bu dilekçenize ekstrenizde sizin bilginiz dışında yapılmış olan harcamalarınızı tarih, saat ve miktarı ile listelemeniz gerekir. Bu listeleme sonrası bankanın 0 216 286 55 00 numaralı telefonuna faks ile iletmeniz gerekecektir. Bu faksın iletildiğine dair raporunuzu bekletmeyi unutmayın. Bu dilekçeniz ile banka ilgili araştırmayı yaparak size bilgilendirme yapar. Bunun için Bankkart Combo Harcama İtirazı Nasıl Yapılır başlıklı yazımız sizlere faydalı olacaktır.

Kredi Kartı Üyelik Ücretinin İadesi

2014 yılında çıkarılan yasa ile birlikte bankalar tahsis etmiş oldukları kredi kartlarından üyelik ücreti alabiliyorlar. Fakat bu tarihten önce kesilen aidatlar için genel olarak tüketiciler tüketici hakem heyetlerine yönlendiriliyor. Fakat bu durumu öncelikle bankaya bildirerek bir başvuru yapmanız size zaman kazandırabilir. Bunun için yazabileceğiniz dilekçe;

ZİRAAT BANKASI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

                Bankanıza ait **** **** **** 3214 numaralı kredi kartı kullanıcısıyım. Kullanmakta olduğum kredi kartımdan …… 201… tarihinde aidat adı altında …. TL kesilmiştir. Bu kesintiye ait tutar ekstre dilekçem ekinde olup hesabıma iadesinin sağlanmasını istiyorum.

                Bilgilerinize arz ederim.

Başvuracağınız dilekçeler ile banka size olumlu yada olumsuz bir dönüş mutlaka yapacaktır. Olumsuz olduğu takdirde bu durumu hakem heyetine başvurabilirsiniz. Fakat genel olarak bankalar harcama sözünüze dair bu tutarı iadesini sağlayabiliyor. Yine de Ziraat Bankası müşteri hizmetleri ile görüşmek mantıklı adım olabilir.

Ziraat Bankasına başvurabileceğiniz diğer hususlar ile ilgili dilekçe taleplerinizi aşağıdaki yorumlar bölümüne yazabilirsiniz. Alacağımız talepler neticesinde dilekçeler eklenecektir. Yada Bankalara hangi dilekçeler verilir başlıklı yazımız da sizin ihtiyacını karşılayabilir.

“Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım Bankası Dilekçe Örnekleri” üzerine 7 yorum

  • Meryem hanım Ziraat Katılım bankası islami kurallara göre kredi sağlayan kuruluş. Ziraat Bankası ise normal devlet bankası. Her ikisi de devlete ait.

   Yanıtla
 1. Ziraat bankasi hic yardamci olmuyor vakifbank atm si parami yutu gitim ziraat şubeme dilekce yazda ustunden 2 aydan fazla oldu hic yardamci olan yok

  Yanıtla
  • Yusuf bey ATM paranızı almasından sonra yapmanız gereken aslında müşteri hizmetlerini aradıktan sonra kayıt yaptırmanızdı. Burada hangi ATM, saat kaçta işlem yaptınız, ne kadar paranız ATM de kaldı gibi durumlar ile müşteri hizmetleri kayıt altına alır ve normalde bir kaç gün içerisinde de sonuçlandırır. Siz kayıt yaptırmada geciktiğiniz için böyle bir süreç işlemiş olabilir.

   Yanıtla
 2. BEN ACİL NAKİTE İHTİYACIM VAR DESTEK KREDİSİ İSTİYORUM YARDIMCI OLMANIZI ARZ EDERİM ÇOK ZORDAYIM 2 AYDIR 10000 TL KREDİYE İHTİYACIM VAR SİGORTAM YOK ŞEKER HASTASIYIM İLAÇ ALICAM ALAMIYORUM PARASIZLIKTAN

  Yanıtla
  • Lütfen yasal ve ruhsatlı kredi kuruluşlarından başka kişilere güvenip çeşitli kıymetli evraklara imza atmayınız. Bu durum son derece riskli olabilir.

   Yanıtla

Yorum yapın

Krediler