Ziraat Bankası QR kodu ile para gönderme ve para çekme

Ziraat Bankası müşterilerine her türlü kolaylığı sunmaya tüm hızıyla devam ediyor. İşlemlerin daha rahat bir şekilde yapılabilmesi için müşterilerine her türlü imkânı sunan Ziraat Bankası’nın özellikle son zamanlarda sunmuş olduğu QR kodu ile artık son derece basit bir şekilde para gönderebilir ve sizlerde rahatlıkla para çekebilirsiniz.

Bankacılık piyasalarında yer alan güvenlik seviyelerini en üst seviyelere çıkartmak isteyen Ziraat Bankası’nın özellikle kullanıcı dostu kolay arayüz ile sunduğu bu hizmetten faydalanmak için izlemeniz gereken yollar hakkında siz değerli okurlarımıza bilgiler sunmak istiyoruz.

QR kodu ile nasıl para çekilir?

Ziraat Bankası’nın mobil uygulamasına sahip olan müşterilerinin faydalanabileceği bu imkân sayesinde sizlerde cep telefonlarınız veya tabletleriniz aracılığı ile şifreye gerek kalmadan para gönderme ve para çekme işlemlerini son derece basit bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için mobil bankacılık üzerinde yer alan alandan QR alanına giriş yaparak ATM üzerinden QR kodu ile para çekme menüsü üzerinden sadece saniyeler içerisinde para çekme işlemini başarabilirsiniz.

Ziraat Bankası’nın en yakın ATM’sine giderek bu işlemi yapmanız durumunda para çekme işleminin hiç bu kadar kolay olduğunu düşünmemiş olacaksınız.  Ziraat Bankası’nın lokasyon bakımından uygulama üzerine getireceği konum bilgisi ile sizlere en yakın Ziraat Bankası ATM’si hakkında da sistem üzerinden bilgi alma şansınızın bulunduğunu belirtelim. Hatta zorda kaldığınız zaman yani ATM’nin yerini bulamadığınız zaman belirlenen GPS özelliğinden faydalanarak yol tarifi alma şansınız bile bulunmaktadır.

Bankacılık işlemleri güvenlik açısından her türlü tedbirleri almaya mecbur bırakılmış durumda. Bunun nedeni dijital hırsızlık ile tüketicilerin ve bankaların mağduriyeti. Bu mağduriyetlerin giderilmesi adına bankalarda dijital olarak gerekli güvenlik önlemlerini almakla hükümlü. Bir devlet Bankası olarak Ziraat Bankası aldığı bu önlemlerden bir tanesini de QR kodu ile para çekme işlemlerine bağladı. Garanti, Denizbank, TEB gibi bankaların yanında Kuveyt Türk gibi katılım bankası tarafından da kullanılan QR kod işlemi özellikle çeklerde de kullanılıyor. Karşılıklı olup olmadığına dair kodlarla işlem yapılması hem bankayı hem de tüketici güvenli kılıyor.

Para çekme konusunda kartsız işlem yapma imkanları veren bankamatiklerin bu para çekimini kodlar eşliğinde yapması maddi olarak mağduriyet yaşanılmaması adına. Zamanla geliştirilecek olan bu uygulama sayesinde bankalar verdiği hizmetleri kodlara bağlayacak gibi görünüyor. Özellikle tüketim ürünlerinde kullanılan bu kodlama işlemi internet sayfalarına erişim için kullanılırken güvenliği açısından e imza sistemlerine de entegre edilmiş durumda. Bu nedenle de büyük önem arz ediyor. Bankalarda bu önemi sebebiyle vermiş oldukları bankacılık hizmetleri için hassasiyetlerini artırmış durumda.

Yorum yapın

Krediler