Ziraat Bankası Ortak ATM Ücretleri Ne Kadar?

Türkiye’de faaliyet gösteren onlarca banka bulunmasına rağmen en fazla şube ağı olan Ziraat Bankası ATM sayıları ile de önde. Türkiye’de en ücra ilçede dahi şubesini bulabileceğiniz Ziraat Bankası’nın ATM’lerinde diğer bankaların kartlarını kullanma ihtimaliniz her daim çok fazla. Diğer bankaların kartları ile işlem görmeniz halinde Ziraat Bankası Ortak ATM ücretleri dahilinde masraf ödemeleriniz olacaktır.

GÜNCELLEME: Ziraat Bankası ortak ATM’ler tıpkı diğer bankalar ile benzer ya da aynı oranlarda para çekim ücreti alacaktır. Bu ücret eskiden yüksekti. Ancak şimdilerde eskiye nazaran nispeten daha iyi. Lakin bankalar bazen umulmadık kötü sürprizler yapabiliyor. Lütfen bankanızı arayıp en doğru bilgiyi öğrenin.

Bu masrafların kesilmesi esnasında bankamatikten işlem yaparken size onaylayıp onaylamadığınız da soruluyor. Burada onay verdikten sonra istediğiniz hizmeti alırken bunun ücretini de peşin olarak ödüyorsunuz.

Bankacılık işlemleri için bir bedel ödeyecek olsanız da bu durum sizin için çok daha büyük manevi getiriye gebe kalabilir. İhtiyaç halinde ATM aramaktansa en yakın Ziraat Bankası size ilaç olabilir. Zira en fazla bulabileceğiniz bankamatikler arasında Ziraat Bankası ATM’leri geliyor. Devlet bankası olarak vatandaşa hizmet götürme görevini en üst seviyede yapan banka bu işlemler için de hizmet bedelini alıyor.

Ortak ATM Bakiye Sorma

Ziraat Bankası ATM’lerinde diğer bankalarda bulunan hesaplarınızın bakiyesini sorgulama yapabiliyorsunuz. Bu işlem için ödeyeceğiniz tutar 0,27 kuruş iken bu rakam standant ATM’ler için geçerli. Tek ATM ile bu işlemin bedeli 0,41 kr.

Kredi Kartı Ödeme

Başka bankalara ait kredi kartlarının borcunu ödeyebilmek için ödeyeceğiniz tutarın yüze 1,15’i komisyon ödüyorsunuz ve bunun yanında 1,04 TL ücret ödemesi ve BSMV kesintisi bulunuyor. Ayrıca kredi kartı sorgulaması için 0,27 kr ödeme yapıyorsunuz.

Para Çekme

Başka bankaların kredi kartı ya da bankamatik kartı ile para çekim işlem için yüzde 1,15 komisyon ve 1,04 TL işlem ücreti ödüyorsunuz. Yani bin lira için ödeyeceğiniz tutar 11,50 + 1,04 + BSMV oluyor. Bu rakamlar standart ATM ler için geçerli iken Tek ATM olması halinde yüzde 1,15+1,57 TL + BSMV oluyor.

Ziraat Bankası Ortak ATM ücretlerinden birisi de para yatırma işlemleriniz için yatıracağınız tutarın  yüzde 1,15’i ile 1,04 TL işlem ücreti ödemeniz bulunacaktır.

Ziraat Bankası ATM kullanımları için bir ürün hizmeti sunarken bu ürünler için ayrıca masraf kesintisi yapıyor. Ziraat Bankası şubelerinde hesabınız olsa bile limit üstü çekimler için dahi ödemeniz bulunuyor. Bunun için Ziraat Bankası Para Çekme Yatırma Limitleri başlıklı yazımızı okumalısınız.

Ziraat Bankası ATM Diğer Masraflar

Yasal olarak bütün bankalar verdikleri hizmetler için alacakları masraf ve kesinti listesini internet sitelerinde ilan etmek zorunda. Bu nedenle her bankada olduğu gibi Ziraat Bankasının resmi internet sitesinin en üstünde bulunan Ürün ve Hizmet Ücretleri menüsünden bankanın verdiği bütün hizmetler için talep ettiği masrafları bulabiliyorsunuz.

Yorum yapın

Krediler