Ziraat Bankası Mobil Uygulama Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

Ülkenin en köklü bankalarından biri olan Ziraat Bankası verdiği hizmetleri teknoloji gelişimi ile birlikte mobil uygulamalara da taşımış ve bu alanda müşterilerine bir çok işlemi tek tık üzerinden gerçekleştirme imkanı sunmuştur. Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı sayesinde Para gönderme, fatura ödeme, hesap özetlerine bakma vb. bili mum işlemler Ziraat Bankası müşterileri tarafından cihazlarına indirecekleri uygulama ile birlikte kullanılabilir.

Ziraat Mobil Uygulaması

IOS ya da Android işletim sistemine sahip olan cihazlar giriş yapabiliyor. Resmi mağazalarından indirilecek olan Ziraat Bankası mobil uygulaması, sisteme ilk giriş yapacak olan müşterilerden belirli bilgileri girmesini ister. Bu bilgiler müşteri numarası ve bankadan alınacak olan tek kullanımlık şifre ile birlikte ilk girişin yapılmasını öngörür. Müşteri numarasını bilmeyen bireyler için bankanın müşteri hizmetlerini arayıp öğrenmek mümkündür. Uygulamaya giriş yapıldıktan sonra bütün işlemler hızlı ve güvenli bir şekilde yapılabilir. Ziraat Bankası mobil uygulamasına kimi zaman kullanıcıların giriş yapamadıklarına dair yorumlar gelir. Bu sorunun çeşitli nedenleri ve çözümleri olabilmektedir.

İnternet Bağlantısını Kontrol Etme

Uygulamaya girişler mobil cihazlar üzerinden gerçekleştiği için cihazlarda ara dönemlerde yaşanan internet kesintileri kullanıcıların uygulamaya girişini engelleyebilir. Bu nedenle Ziraat Bankası mobil uygulamasına giriş yapamayan kullanıcılar için internet bağlantısının iyi durumda olduğundan ve cihazın internete bağlı olduğundan emin olmaları gerekir. İnternet bağlı olduğu halde sorun devam ediyor ise mobil cihazın internet bağlantısını kapatıp tekrar açmak sorunun düzelmesine yardımcı olabilir.

Uygulamayı Yeniden Yükleme

Mağazalarda yer alan uygulamaların ara sıra sistemler hatalarla çöktüğü bilinir. Bu gibi durumlarda uygulamayı kaldırıp tekrar cihaza yüklemek sorunun giderilmesi açısından bir çözüm sayılabilir. Ziraat Bankası mobil uygulamasına giriş gerçekleştiremeyen ya da sistemsel bir hata olan kullanıcıların uygulamayı cihazlarından kaldırıp mağazaya girerek tekrar yüklemeleri, uygulamanın sıfırlanmasına neden olacağından dolayı aynı sistemsel hatanın alınmasının önüne geçilebilir.

Uygulama kaldırılıp tekrar yüklendikten sonra sistemsel hata devam ediyor ise kullanıcının bankanın müşteri hizmetlerini arayarak teknik ekibe bağlanması ve sorununu iletmesi gerekir. Teknik ekibin telefonla vereceği direktiflere uyularak uygulamanın açılma sorununa çözüm bulunabilir.

“Ziraat Bankası Mobil Uygulama Açılmıyor Ne Yapmalıyım?” üzerine 22 yorum

  • Zehra hanım öncelikle telefonunuzu tekrar açıp kapatın. Olmazsa uygulamayı telefonunuzdan kaldırıp tekrar yükleyebilirsiniz.

   Yanıtla
 1. Mrb ben yabancıyım Tc kimlik(geçici ikametim var)ve telefon numaramı giriyorum ama giriş yapamıyorum yalnışlar diye bildirim yapıyor

  Yanıtla
 2. Günlerdir mobil bankacılık sistemini yükleyemiyorum. İlk olarak güncelleme istedi fakat güncelleme yüklenemedi, sonrasında uygulamayı telefondan kaldırıp tekrar yüklemek istedim oda mümkün olmadı. Üç gündür bununla uğraşıyorum ve sonuç yok. Acil cevap alabilecek bir yetkili ile görüşmemiz lazım.

  Yanıtla
 3. Hatali sms ile hesab kilitlendi, musteri hizmetden yeni aldigim sifre, tekrar hata oldugunu diyor ne yapmam lazim?

  Yanıtla
 4. 15 gündür sistemi açamıyorum sistem beni atıyor sildim tekrar yükledim olmadı farklı bir cihazdan denedim normal giriş yapabiliyorum

  Yanıtla
 5. Bireysel destek ihtiyac kredisi olumlu cevap geldi.3bin onaylanmış ama krediyi hesaba tanımlamıyorum.hesabim olduğu halde kredi hesabınız yoktur diyor.biz şu zamanlar şuan işlemi gerceklestiremiyoruz diyor ne yapmalıyım

  Yanıtla
  • Merhaba muhtemelen COVİD-19 nedeniyle geçici bir aksaklık yaşanmıştır. Şube ile temasa geçmenizi öneririm.

   Yanıtla
 6. Iyi günler yurt dışında yaşıyorum şifremi unuttum yeni şifreyi almak için yurt dışı telefon numarası na alabilirim iyim ne yapmam lazım

  Yanıtla
 7. Sistemsel hata var hatanin giderilnesini ricaederim daha ne kadar beklerim acil cevap bekliyorum HAYDARDURMAZ

  Yanıtla
 8. Bir haftadır mobil uyğulama yüklenmiyor bir işlem yapamıyorum ziraat bankası neden ilgilenmiyor en iyi başka bankaya taşınmak

  Yanıtla
 9. İnterneti olduğu halde uygulamaya girmiyor. Kaldırıp tekrar yükledim ama halen İnternet bağlantısını kontrol edin diyor. Sizce nasıl düzeltebilirim bu durumu.

  Yanıtla

Yorum yapın

Krediler