Ziraat Bankası EFT Saatleri, Ziraat EFT Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankasından hafta içi yapacağınız EFT saatleri 09:00 ile 16:00, hafta sonu ve tatil günlerinde yapılan EFT’ler ise ilk iş günü yapılmaktadır. Peki Ziraat Bankası EFT nasıl yapılır, ne zaman yapmak gerekir beraber inceleyelim.

Ziraat Bankası EFT

Teknoloji çağında olmamız nedeniyle banka kullanıcıları İnternet Şubesi aracılığıyla banka hesabında bulunan hesaplarına güvenli bir ortamda ulaşabilmektedir, her türlü bankacılık işlemlerini basit ve kolayca yapabilir hale gelmiştir. Bankaların internet Şubesi yedi gün yirmi dört saat, internet erişimine sa​hip olup herhangi bir yerden yeter ki internet erişim olsun tüm bankacılık işlemlerini yapabilmektedir. Birçok bankacılık ve şube işlemlerini, şubeye kıyasla çok daha düşük ve az ücretlerle ve müşteriye avantajlı oranlarla bankaların internet Şubesinden gerçekleştirebilmektesiniz. Bu hizmetlerden yani bireysel internet şube hizmetinden yararlanmak için kullanıcının bankasında bir vadesiz hesaba sahip olması yeterli görülmektedir. Bireysel İnternet Şubesi almak için örneğin ziraat bank kullanıcısısınız Ziraat Bank kart ve/veya Kredi Kartınız ile Online Başvuru veya EFT hizmetleri bankanızın internet sitesine girmeniz gerekir. İnternet bankacılığı hizmetinin yanı sıra SMS Hatırlatma hizmeti ile Ziraat bank İnternet Şubesinden kullanıcı hesabınıza havale veya EFT geldiğinde; vadeli hesabınızın hesaba dönüşünde; otomatik ödeme talimatı için veya hesabınızda yeterli para olmadığında; repo, hazine bonosu, devlet tahvili ve Eurobond vade dönüşü işlemlerinde ve günlük olarak fonlarınızın fiyatları konusunda Ücretsiz Hatırlatma SMS gönderilmesi hizmeti talebinde bulunabilmektesiniz.

EFT işlemleri Hakkında Nasıl Yapıl Ne Zaman Yapılır?

İnternet bankacılığı kullanıyorsanız bankacılık işlemleri arasında bulunan para transferleri havale ve EFT olmak üzere iki farklı yöntemle yapılmaktadır. Günümüz çağında birçok bireysel ve kurumsal ve ticari müşteriler para aktarım veya transfer uygulamalarında en çok EFT hizmeti kullanmaktadır. Bir banka hesabından diğer bir banka hesabına para aktarılmasında kullanılan EFT işlemi bankadan bankaya değişen zaman saatlerinde gerçekleştirilmektedir. EFT nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekirse Hafta içi ve resmi tatiller haricinde bankanın belirlediği zaman saatlerinde gerçekleştirilebilen EFT işlemi banka şubesi, banka ATM, internet, telefon ve mobil bankacılık işlemleri aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir. Banka şubeleri aracılığı ile EFT yapmak isteyen müşterileri banka şubesinde bulunan gişe işlemlerinde hizmet veren banka personeli ile gerçekleştirebilinmektedir. Para transferi veya aktarımı yapmak istedikleri banka hesap numarasını veya IBAN numarası not alıp banka personeline vermek suretiyle istenilen hizmet EFT işlemi sayesinde istenilen miktarı beş ile on dakika arasında muhatap yani karşı bankanın hesabına aktarılmasını sağlayabilmektedirler. Örnek vermek gerekirse ziraat bankasında saat dokuz ile on yedi arasında hafta sonu ve resmi tatiller hariç olmak üzere EFT işlemi yapılabilmektedir.

Yorum yapın

Krediler