Ziraat Bankası Banka Kartı Şifresini Öğrenme, Bankkart Şifre Öğrenme

Ziraat Bankası Banka Kartı Şifresini Öğrenme. Bankkart kişilere sağlanan, nakit paranın en fazla korunduğu kart çeşididir. Kişiye, 365 gün nakit taşıma riskinin bulunmadığı bir olanak sağlamaktadır. Bu olanağın, para kullanmada ve alışveriş yapmada imkanı sağlayan bankkart oldukça yararlı bir sistemdir. Ziraat Bankası ATM’lerinden para çekme, hesap bakiyesi öğrenme, hesaplar arası aktarımın yapıldığı, başka bir hesaba havale yapabilme özgürlüğü sağlayan bankkartın birçok özelliği vardır. Dünyanın her yerinde, Electron veya Maestro ambleminin bulunduğu tüm ATM’lerden para çekilebilir. Aynı zamanda Türkiye içerisinde ve bütün dünya içerisinde bulunan kurumlardan alışveriş yapmak mümkündür.

Bankkart Nasıl Alınır?

 Bankkart, en yakın Ziraat Bankası şubesine gidilerek, kimlik ve hesap bilgileri ile başvuru ile alınabilir. Aynı zamanda Bankkart başvurusu sonucunda kartın ev adresine gönderilmesini de istemek müşterinin hakkıdır.

 Bankkart Şifresi Nasıl Oluşturulur?

Alışveriş ve ATM’lerde kullanılan Bankkartın şifresi, kartı teslim aldıktan sonra, Ziraat Bankası ATM’lerinden, Ziraat Bankasının şubelerinden ya da 0850 220 00 00 numaralı Müşteri Hizmetleri Merkezi’ni arayarak oluşturmak mümkündür. Aynı zamanda, 4757’ye SIFRE yazarak ve aralarında boşluk ile, kişinin kartının son 6 hane numarası, anne kızlık soyadının son iki harfi ya da kişinin doğum yeri ve kart arkasında bulunan 3 haneli güvenlik kodu numarası bilgilerinin eklenmesi ve kısa mesaj halinde yollanması ile şifre almak mümkün olacaktır. Kişinin doğum yeri veya anne kızlık soyadı Türkçe karakter içeriyor ise; kısa mesaj yollanmadan önce, büyük veya küçük farketmeden aynı şekilde yollanması gerekir. Önemli olan husus, kısa mesaj yollanan telefon numarasının, Ziraat Bankasına kayıtlı olmasıdır.

 Bankkart Şifresi Unutulur ise Ne Yapılmalıdır?

 Kişi bankkart şifresini unuttuğu zaman; Ziraat Bankasının müşteri hizmetleri numarasını arayarak veya internet şubesine giriş yaparak yeni şifre oluşturmak mümkündür

  Bankkartın Özellikleri Nelerdir?

Kişinin bankkartının bağlı olan ana hesapta para bulunması halinde, Visa Electron veya Mastercard logosu olan her yerde kart şifresi kullanılarak, hesapta bulunan parayla, günde harcama limiti dahilinde harcama yapmak mümkündür. Ziraat Bankası Bankkart günlük limiti 2000 liradır.

Bankkart İle İnternet Üzerinden Alışveriş Yapılır Mı?

 Bankkart ile internet üzerinden alışveriş yapmak mümkündür. İnternet alışverişlerinde kullanılan limit 1000 lirayı aşmamalıdır.

Yorum yapın

Krediler